Horoskopi ditor – 3 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ndjenja juaj e drejtësisë mund të jetë më e fortë se kurrë sot. Planetët po ju hamendësojnë për t’i treguar botës guximin tuaj, potencialisht në lidhje me pikëpamjet tuaja për një çështje specifike. Kjo ka të ngjarë për shkak të diçkaje që ju është thënë nga dikush tjetër, duke ju bërë të përgjigjeni me një sasi të barabartë intensiteti. Ju mund të përfundoni duke e drejtuar të gjithë këtë pasion në mënyrën e gabuar pa pasur një kontroll të mirë të ndjenjave tuaja, kështu që mbani mend se cilat janë motivet tuaja përpara se të debatoni me dikë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Intuita juaj ka të ngjarë të jetë e fortë sot. Dikush për të cilin nuk keni menduar për një kohë mund të jetë në mendjen tuaj dhe mund t’i drejtoheni për t’u siguruar që atyre po u shkon mirë. Ky person mund të ketë menduar edhe për ju – edhe ai mund të dëshirojë të rilidhet! Edhe nëse është thjesht një tekst, duke u treguar atyre se ata janë ende në mendjen tuaj, mund të hapë një derë për një epokë të re, më të thellë të marrëdhënies suaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të krijoni lidhje të favorshme me njerëzit në komunitetin tuaj tani. Kjo mund të ndodhë vetëm nëse jeni të disponueshëm dhe duke u paraqitur për njerëzit, pasi kjo do t’i bëjë ata më të prirur të bëjnë të njëjtën gjë për ju kur keni një projekt që ka nevojë për ndihmë. Ju mund të gjeni se mirësia dhe durimi ju çojnë më tej sot sesa të ankoheni. Sa më mirë të trajtoni njerëzit përreth jush tani, aq më të mira mund të bëhen edhe lidhjet tuaja në botën e biznesit!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të merrni një vlerësim për kontributet tuaja sot – veçanërisht nëse ndiheni të pavlerësuar dhe shpresoni të merrni një thirrje nga dikush që jeni përpjekur t’i bëni përshtypje, qoftë në jetën tuaj personale ose në vendin e punës. Të tjerët mund ta admirojnë këmbënguljen tuaj dhe ta thonë këtë, të impresionuar nga aftësia juaj për t’u rritur dhe për të pranuar drejtimin nga të tjerët duke marrë ende iniciativën në jetën tuaj. Ndihuni të sigurt në lëkurën tuaj pa pasur nevojë të mburreni dhe do të jeni gati për sukses.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju jeni në gjendje të zgjeroni pikëpamjen tuaj për veten në mënyrë që të mësoni më shumë sot. Identiteti juaj aktual mund të ndihet mbytës, apo edhe sikur po ju pengon të rriteni. Aktivitetet dhe mundësitë që dukeshin shumë të çuditshme ose jashtë karakterit për ju, mund të jenë shfuqizuar menjëherë, pavarësisht se sa mund t’i shijoni ato. Mundohuni të mos merrni vendime të shpejta sot – keni kohë të mjaftueshme për të menduar se ku po shkoni në planin afatgjatë. Merrni kohë për të menduar për atë që dëshironi vërtet.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dikush mund të ndajë me ju gjëra në një mënyrë që ju ngre lart. Ata mund të ofrojnë burime për t’ju ndihmuar të arrini një qëllim, ose mund të ndajnë me ju një urtësi në përpjekje për t’ju mbështetur në një kohë të vështirë. Nëse është e dyta në vend të të parës, atëherë sigurohuni që t’i kushtoni vëmendje asaj që thonë ata. Ka të ngjarë që ata të kenë kaluar një situatë të ngjashme më parë dhe duan t’ju shohin të keni sukses, ndaj jepini respekt për t’i dëgjuar.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Përdorimi i besimeve tuaja mund të jetë më i lehtë tani sesa ka qenë në të kaluarën. Nëse jeni duke zhvilluar një filozofi më të re shpirtërore ose thjesht po e kuptoni më mirë atë aktuale, ndarja e besimeve tuaja me të dashurit tuaj është ndoshta shumë e rëndësishme për ju. Duke u bërë predikues ose përpjekja për t’i kontrolluar ata ka të ngjarë t’i largojë ata në vend që të rezultojë në rezultatin tuaj të preferuar, kështu që mund t’ju duhet të gjeni një mënyrë për t’u treguar atyre se çfarë të bëjnë më pas pa i thënë se çfarë të bëjnë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Sot mund të bëheni më të përkushtuar. Përkushtimi mund t’ju kishte bërë nervoz në të kaluarën, por tani mund të jeni në një situatë ku jeni në gjendje të jeni vetvetja dhe të shihni një të ardhme afatgjatë. Një person që ju njeh vërtet, mund të frymëzojë besnikëri të veçantë, ose mund të jeni duke u përkushtuar për një karrierë ku keni potencialin për të shkuar larg. Mos refuzoni të lidheni me dikë ose diçka të mirë vetëm sepse keni frikë se si ai mund t’ju lëndojë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dikush në mesin tuaj ka të ngjarë të ndezë entuziazmin tuaj, ose duke ju treguar interesin e tij personal që të ktheheni në natyrë ose duke propozuar një mundësi pune që ndez frymëzimin tuaj. Ka të ngjarë të keni diçka para jush që mendoni se mund të ketë sukses me kontributin dhe bashkëpunimin tuaj, por vetëbesimi juaj mund të jetë e vetmja gjë që e pengon atë të përparojë. Mos lejoni që frikërat tuaja të pengojnë suksesin tuaj – shfrytëzoni një shans me dikë për të cilin jeni të emocionuar!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ka të ngjarë të tregoni një qasje më të mirë ndaj partneriteteve dhe bashkëpunimeve në këtë kohë. Ndoshta keni qenë më pak të gatshëm të ndani barrën në të kaluarën, ose duke këmbëngulur që ta merrnit mbi supe të gjitha vetë ose vetëm duke deleguar në vend që të punoni vetë. Mund të ketë pasur një mungesë ekuilibri që ju ka penguar të jeni gjithçka që mund të jeni. Sa më mirë ekuilibër të gjeni me përgjegjësitë tuaja aktuale, aq më mirë do të jeni në gjendje t’i zgjidhni gjërat me të tjerët.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Kjo është një ditë e shkëlqyer për të menduar të thuash atë që ndjen kur e ndjen. Ju mund të keni bërë një hap prapa në të kaluarën dhe keni refuzuar të ndani mendimet tuaja të vërteta, në vend të kësaj thjesht duke i zbutur gjërat dhe duke shtypur emocionet tuaja në favor të pjesës tjetër të grupit që të marrë atë që duan. Në realitet, ju jeni pjesë e grupit dhe zëri juaj ka vërtet rëndësi! Thoni atë që ndjeni vërtet kur të kërkohet mendimi – mos rrezikoni të pendoheni në të ardhmen.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Përmirësimet në vetëvlerësimin tuaj mund t’ju qetësojnë në këtë kohë. Ju mund të keni punuar për të thënë vazhdimisht pohime ose duke përdorur vetë-bisedë pozitive, dhe vazhdimi i praktikës së këtij mendimi të dobishëm duhet të forcojë vërtet besimin tuaj. Ata që dëshirojnë t’ju shohin të dështoni do ta kenë më të vështirë të përpiqen t’ju rrëzojnë nëse jeni duke vepruar nga një themel i fortë. Plus, njohja e vlerës suaj do t’ju ndihmojë të parandaloni besimin tuaj te çdo person që mund të përpiqet t’ju mbajë poshtë.

Burimi: Tarot