Horoskopi ditor – 3 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Çështjet e karrierës janë në qendër për ju sot, kështu që përgatituni të ngjiteni në shkallët e shkëlqyera të jetës. Në të vërtetë nuk ka asnjë mal shumë të lartë për të ngjitur tani. Bëhuni të qartë për atë që dëshironi, pastaj ndiqeni atë! Me pak punë të palodhur, shpërblimet më të ëmbla mund të jenë të gjitha tuajat.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Kufijtë mund të bien përpara jush tani, në një mënyrë që është më e lehtë nga sa e kishit menduar ndonjëherë. Luftëtari Marsi dhe planeti juaj sundues, Venusi i këndshëm, po rrotullohen të dy nëpër Shtëpinë tuaj të Lirisë dhe Filozofisë. Çdo planet do të bashkohet me Plutonin transformues sot, duke ju ndihmuar të përdorni një energji vërtet spektakolare. Kërkoni mënyra në të cilat mund ta zgjeroni jetën tuaj, sepse universi po ju kërkon të rriteni përtej asaj që keni njohur dhe praktikuar tashmë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Kjo mund të jetë një nga ditët më të fuqishme që keni përjetuar në shekuj. Marsi dhe Venusi janë secili në shtëpinë tuaj të 8-të intensive të intimitetit dhe lidhjeve të thella, gjë që do të nxehte këdo nën jakë. Sot ata të dy do të rreshtohen me Plutonin alkimik në të njëjtën shkallë, duke e rritur edhe më shumë temperaturën. Mund të hasni në një mundësi fantastike për të rritur pasurinë tuaj, kështu që nëse ju vjen një fitim i mundshëm, mos e vini në dyshim. Në vend të kësaj, kapuni me gjithë fuqinë tuaj!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një person i caktuar mund të ndryshojë rrjedhën e jetës suaj në këtë moment. Marsi, planeti i veprimit dhe Venusi, rojtari i dashurisë dhe bukurisë, janë të dy në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve. Të dy planetët do të bashkohen me Plutonin sot, duke sjellë në plan të parë ngjarjet e fatit. Partneritetet ekzistuese – platonike, profesionale ose të tjera – mund të kalojnë nëpër transformime të mëdha, por një person i ri mund të shfaqet gjithashtu në skenë, i cili mund të luajë një rol të madh në jetën tuaj për vitet në vijim.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Rutina juaj e përditshme do të jetë çdo gjë tjetër veçse mesatare sot! Marsi i guximshëm dhe Venusi i vendosur po i trazojnë gjërat ndërsa lëvizin nëpër shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe mirëqenies. Ju mund të dëshironi të kërkoni disa mënyra produktive për të djegur çdo energji të tepërt me të cilën e gjeni veten – ose mund të digjeni vetë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Gjëra spektakolare janë të mundshme tani, për sa kohë që qëndroni të hapur ndaj mundësive. Marsi dhe Venusi adhurues i kënaqësive janë në shtëpinë tuaj të 5-të të pasionit dhe kreativitetit, duke ju dhënë shumë shanse për të shijuar jetën. Sot ata të dy do të bashkojnë Plutonin alkimik në të njëjtin sektor, që është një akt i dyfishtë tepër i rrallë. Mos u fshihni – bota po ju kthen në qendër të vëmendjes dhe ju mund të shfaqni një ide që ju ndryshon jetën dhe që mund t’ju sjellë famë dhe pasuri të paimagjinueshme.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Energjia juaj mund të jetë jashtë grafikëve sot, dhe ndoshta do të përqendrohet pikërisht nën çatinë tuaj. Marsi dhe Venusi do të bashkohen të dy me Plutonin e jashtëzakonshëm në një moment sot, me të tre planetët në Shtëpinë tuaj të 4-të të Shtëpisë dhe Familjes, kështu që është e sigurt të thuhet se pothuajse çdo gjë është e mundur atje. Marsi mund të shkaktojë fërkime, por me Venusin gati për të lehtësuar çdo tension, mund të përjetoni pak rrëshqitje pa dalë nga shtëpia.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ajri rreth jush është elektrik për momentin, duke ju përcjellë potencialisht disa lajme shumë interesante dhe magjepsëse gjatë gjithë ditës. Marsi i orientuar drejt veprimit dhe Venusi që e do kënaqësinë po sinkronizohen me Plutonin në të njëjtën shkallë në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimeve, kështu që do të ishte mjaft tronditëse nëse dita e sotme do të kalonte pa bujë për diçka. Për sa kohë që dilni jashtë dhe shoqëroheni, mund të hasni në një situatë ose një lajm që ndryshon jetën.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sot ka para në tryezë, potencialisht brenda mundësive tuaja. Marsi dhe Venusi, planetët e veprimit dhe kënaqësisë, janë të dy duke bashkuar Plutonin e fuqishëm në Shtëpinë tuaj të 2-të të të Ardhurave të Fituara dhe të Pasurive Materiale. Nëse keni qenë në kërkim të një burimi të ri të ardhurash, atëherë kjo mund të bëhet e qartë për ju nën këto rreshtime – nëse kjo do të thotë të kërkoni një ngritje ose të kërkoni një pozicion krejtësisht të ri. Bëni të pamundurën për të marrë masa që të mos humbisni asgjë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Çfarëdo që të doni sot, mund ta bëni tuajën, Bricjap. Luftëtari Marsi dhe perëndesha e dashurisë Venusi janë të dyja në shenjën tuaj dhe gjatë gjithë ditës do të bashkohen secili me Plutonin megavat, njëra pas tjetrës. Përfitoni nga këto rreshtime të rralla duke u fokusuar në qëllimet tuaja dhe duke bërë gjithçka që mundeni për t’i arritur ato. Ka një rrugë të bukur të hapur përpara jush, me vijën e finishit që ju pret vetëm ta kaloni atë. Breshkë ose lepur, ju mund të fitoni garën.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ëndrrat tuaja mund të jenë më të mëdha se jeta aktualisht, ndoshta duke përcjellë disa mesazhe shumë të rëndësishme në rrugën tuaj. Marsi energjik dhe Venusi i këndshëm janë të dy në Shtëpinë tuaj të 12-të të Nënndërgjegjes dhe sot ata do të sjellin disa ide të mëdha në rrugën tuaj kur të dy bashkohen me Plutonin transformues. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të hequr në mënyrë metaforike lëkurën tuaj të vjetër dhe për të lënë pas çdo dramë! Gjithashtu ju ofrohen disa mundësi të mrekullueshme për kreativitet, kështu që bëni më të mirën për t’u përshtatur dhe për të parë se çfarë ju del përpara.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Dinamika e grupit ka të ngjarë të ndryshojë në këtë kohë. Marsi dhe Venusi po vizitojnë të dy Shtëpinë tuaj të 11-të të Socializimit dhe Komunikimeve Globale, duke sjellë një shkëndijë të madhe në mënyrën se si ndërveproni me njerëzit. Të dy planetët bashkohen me Plutonin intensiv sot, duke shtuar një dozë energjie të thellë që mund të ndryshojë plotësisht njerëzit përreth jush. Nëse ndiheni mjaft të izoluar, kjo është një kohë e mirë për të takuar njerëz që ju bëjnë të ndiheni të parë. Një komunitet i mrekullueshëm pret!

Burimi: Tarot