Horoskopi ditor – 30 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Qëllimet tuaja më të mira mund të mos mjaftojnë për ta bërë ditën të funksionojë në favorin tuaj. Ju jeni gati dhe të gatshëm të kërkoni ar ndërsa Dielli viziton Shtëpinë tuaj të 10-të të Ambicieve, por këndi i tij i anashkalimit në Mars në sektorin tuaj të komunikimit mund t’ju largojë nga puna në dorë. Nëse ka punë të panumërta të vogla ose njerëz të shumtë që kërkojnë vëmendjen tuaj, përpiquni të pranoni se projektet më të mëdha mund të kenë nevojë të presin një kohë tjetër. Kjo ka të bëjë me gjërat e vogla!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Idetë e shkëlqyera mund të duken magjike tani, por ato ende kanë nevojë që ju të keni para në bankë për t’i realizuar ato. Një rreshtim i vështirë midis Diellit të fuqishëm në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske dhe Marsit kokëfortë në shtëpinë tuaj të dytë të fokusuar financiarisht, mund t’ju detyrojë të mbani kuajt tuaj kur preferoni të shkoni në perëndim të diellit. Kontrolloni llogaritë tuaja përpara se të filloni të planifikoni arratisjet tuaja për t’i dhënë vetes një ide të mirë se me çfarë po punoni para së gjithash.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Shtytja shumë e fortë mund t’ju kafshojë nga pas në çdo moment. Dielli është në shtëpinë tuaj ekstreme të 8-të, gjë që mund të trazojë ndjenjat tuaja më të thella – plus, duke qenë se dëmton Marsin e zjarrtë në shenjën tuaj, reagimet tuaja mund të përfundojnë duke qenë më të mëdha sesa mund të kishit parashikuar ndonjëherë. Pavarësisht se sa emocional jeni, jini të kujdesshëm ndaj reagimit të tepërt. Njerëzit përreth jush ndoshta do ta kujtojnë sjelljen tuaj dhe kjo mund të reflektojë keq tek ju. Zbutni reagimet tuaja.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mos u tronditni nëse ju duket sikur të gjithëve, por ju e dini se çfarë po ndodh sot. Jini të kujdesshëm ndaj përplasjes mes Diellit në sektorin tuaj të partneritetit dhe Marsit në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm, pasi mund t’ju detyrojë të ndiqni planet e njerëzve të tjerë, pavarësisht nëse i keni apo jo planet tuaja në mendje. Dita juaj duhet të jetë më e lehtë nëse nuk përpiqeni të detyroni të ndodhë ndonjë situatë. Në vend të kësaj, ruajini idetë tuaja madhështore për një herë tjetër.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mund t’ju duhet të kaloni ditën pas një tavoline ndërsa të gjithë të tjerët janë duke u argëtuar. Ekziston një kënd i rrallë midis Diellit në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse dhe Marsit në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore, kështu që mund të ndiheni sikur presioni është në rritje për të performuar – edhe nëse askush tjetër nuk është në të njëjtën varkë. Bastja juaj më e mirë do të ishte të kaloni punën tuaj me saktësi të kujdesshme dhe pasi të keni përfunduar detyrat tuaja, mund të shkoni të bashkoheni në festë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Puna dhe loja shkojnë dorë për dore aktualisht. Jeni gati për ta jetuar jetën në maksimum, ndërsa Dielli kërcen nëpër shtëpinë tuaj të 5-të me fat, por kur ai pengohet në Mars në sektorin tuaj të karrierës, mund të përfundoni duke u ndjerë sikur nuk po arrini mjaftueshëm. Mos lejoni që ky zë bezdisës t’ju arrijë! Kujtojini vetes se pushimi nga puna herë pas here nuk është krim – në fakt, është një domosdoshmëri. Mund të ktheheni në lëvizjen e maleve më vonë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Sot mund të vijë me një anë të etheve të kabinës. Dielli është i zhytur në shtëpinë tuaj të katërt të familjes, kështu që ka të ngjarë të keni kaluar mjaft kohë në shtëpi, por kjo energji e brendshme merr një tronditje nga lidhja potencialisht problematike e Diellit me Marsin në sektorin tuaj të udhëtimit. Të nisesh në një aventurë të madhe është më e lehtë të thuash sesa të bësh! Nëse jeni duke vdekur për një ndryshim të skenës, atëherë provoni të shikoni një dokumentar që mund të zgjerojë më lehtë horizontet tuaja.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të kërceni përpara dhe me radhë midis emocioneve të rastësishme dhe të forta aktualisht. Dielli është në shtëpinë tuaj të tretë të lehtë, duke e bërë këtë një kohë të bukur për t’u kapur me miqtë në komunitetin tuaj lokal, por gjërat mund të marrin një kthesë kur Dielli të kalojë mbi Marsin pasionant. Marsi është në shtëpinë tuaj ekstreme të 8-të, kështu që edhe nëse të gjithë po bëjnë biseda të vogla, do ta keni të vështirë t’i rezistoni dëshirës për të diskutuar tema serioze. Mundohuni të shmangni rrëzimin e dikujt tjetër.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Partnerët e të gjitha llojeve mund të jenë nën presion! Theksohen gjërat thelbësore ndërsa Dielli udhëton në Shtëpinë tuaj të 2-të të Vlerave, por dikush tjetër shpërthen në foto ndërsa Dielli bën një kthesë të përafërt drejt Marsit në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve. Një bashkëmoshatar ose shok mund të ecë përpara për të prishur planet tuaja produktive me qëllim, ose ndoshta qëllimet e tyre të mira nuk përputhen saktësisht me përpjekjet e tyre aktuale. Konsideroni t’i menaxhoni gjërat vetë në këtë kohë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ajo që dëshironi të bëni dhe çfarë duhet të bëni janë dy gjëra shumë të ndryshme për momentin. Ju mund t’i vendosni nevojat tuaja përpara dhe në qendër ndërsa Dielli bën vizitën e tij vjetore në shenjën tuaj, duke ju ndriçuar nga brenda, por përgjegjësitë tuaja do të vijnë kur Dielli të godasë Marsin. Planeti i kuq është në shtëpinë tuaj të 6-të të punës, kështu që një çështje profesionale ose një çështje tjetër e ngarkuar mund të kërkojë vëmendjen tuaj. Përfundoni punët tuaja përpara se të shkoni në ndonjë lundrim kënaqësie.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Sa më pak të përpiqeni të kontrolloni ngjarjet aktuale, aq më shumë mund të kënaqeni, Ujori. Dielli po rrotullohet nëpër shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare, duke ju ndihmuar të vazhdoni me rrjedhën dhe lidhja e tij e rrallë me Marsin në zonën tuaj të krijimtarisë mund të rezultojë në diçka absolutisht të bukur. Mundësitë për frymëzim këtu janë të pafundme! Nëse keni një prirje artistike, lëreni patjetër Muzën tuaj të luajë, sepse mund të prodhoni diçka absolutisht të mrekullueshme. Mos mendoni për atë që po krijoni – thjesht lëreni të ndodhë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një çështje e lidhur me shtëpinë mund të pengojë jetën tuaj shoqërore. Për shkak të këndit të vështirë midis Diellit në sektorin tuaj të rrjeteve dhe Marsit në sektorin tuaj të familjes, pavarësisht se sa shpresonit të takoheshit me bandën tuaj, diçka ku jetoni me siguri do të kërkojë vëmendjen tuaj. Një anëtar i familjes ose një shok dhome mund të shkaktojë ndonjë dramë, ose ndoshta ju keni shumë punë të ngutshme për të menduar edhe për t’u larguar nga shtëpia. Ftesa e njerëzve mund ta zgjidhë problemin.

Burimi: Tarot