Horoskopi ditor – 30 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një mundësi për të krijuar një themel më të fortë mund të vijë atëherë kur nuk e prisni sot. Kohët e fundit mund të keni menduar të bëni më shumë për të siguruar të ardhmen tuaj, si për shembull të investoni ose të ushtroheni. Një ide e freskët e mirë mund të rezultojë të jetë çelësi për t’i bërë këto qëllime më të menaxhueshme ose të këndshme. Kjo ide mund t’ju vijë edhe në ëndërr, ndaj kushtoni vëmendje dhe dëgjoni me vëmendje atë që nënndërgjegjja juaj po përpiqet t’ju thotë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Vetë-zbulimi mund të vijë përmes njerëzve të tjerë tani. Mund të takoni dikë ose të zbuloni një person të famshëm që i flet shpirtit tuaj. Të mësuarit për jetën e tyre mund t’ju ndihmojë të mësoni diçka për veten gjatë procesit. Kjo ka të ngjarë të jetë diçka që nuk e kishit marrë parasysh më parë, si për shembull një aspekt të vetes që nuk kishit mundur ta shprehni. Ju nuk keni nevojë të kopjoni jetën e tyre dhe të përpiqeni të formoni veten në to, por mund të hiqni një faqe nga libri i tyre për të mësuar veten.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Projektet sekrete të filluara tani mund të kulmojnë në diçka shumë më të madhe për ju. Ju mund të keni një mundësi për të filluar një projekt me të cilin keni dashur ta filloni për një kohë, por do të ishte në interesin tuaj më të mirë ta mbani rrethin që tregoni për këtë projekt shumë, shumë të vogël – ose joekzistent. Kjo mund të jetë diçka që në fund rezulton të jetë shumë përmbushëse për ju! Pasi të përfundojë, ju mund të zgjidhni të informoni të tjerët për të sipas gjykimit tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Zgjimet shpirtërore janë të mundshme për ju në këtë kohë. Kohët e fundit mund të keni menduar më shpesh për filozofitë tuaja personale dhe kjo mund të jetë një shenjë për të mësuar më shumë për botën përtej asaj që mund të shihni para jush. Kalimi i kohës në një vend që ju lejon të vini në kontakt me brendësinë tuaj dhe të bëni disa kërkime shpirtërore mund të jetë shumë e dobishme për ju. Bërja e jogës ose meditimit me një grup njerëzish mund të jetë edhe më ndriçuese për ju.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Reputacioni juaj aktual mund të përfitojë nga një partneritet i ri juaj. Dikush me të cilin po kaloni kohë më shpesh ka të ngjarë të ketë një ndikim të mirë tek ju dhe t’ju mësojë se si ta niveloni jetën tuaj, veçanërisht për sa i përket imazhit dhe karrierës suaj. Ky person mund të jetë një lloj mentor për ju, dhe ai mund të ketë hyrë në këtë rol, kështu që ju mund të jeni ende duke gjetur ritmin tuaj me të. Merrni kohën tuaj dhe mësoni çfarë mundeni.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dikush në jetën tuaj mund t’ju trajtojë me një aventurë sot. Ka gjasa që dikush po përpiqet t’ju bëjë përshtypje dhe t’ju tregojë një kohë të mirë. Ata mund të përpiqen t’ju gëzojnë ose të fitojnë në një farë mënyre, dhe ju mund të keni disa histori për të treguar pasi të ktheheni nga çdo përvojë argëtuese që keni me ta. Mos harroni, ka të bëjë me udhëtimin, jo me destinacionin!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një evolucion personal mund të ndodhë për ju sot. Ju mund të jeni bërë më rehat me një zakon pozitiv që po ndihmon për të përmirësuar jetën tuaj, dhe tani është koha për ta bërë atë një hap më tej! Edhe nëse keni arritur një pllajë në praktikën tuaj të rregullt, kjo thjesht do të thotë se do të duhet pak më shumë përkushtim për të kaluar në fazën tjetër. Përqendrohuni te rezultatet për të kapërcyer çdo vështirësi që mund të nevojitet për të arritur atje.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Pasioni mund të rigjallërohet sot! Ju mund të keni qenë në një rënie kohët e fundit kur bëhet fjalë për marrëdhëniet ose punët tuaja krijuese dhe mund të mos keni qenë të sigurt se si të përparoni drejt rezultatit përfundimtar që po kërkoni. Më në fund, blloqet krijuese mund të shkrihen ndërsa idetë e reja fillojnë të rrjedhin dhe rrugët e mëparshme qorre më në fund mund të çojnë diku në marrëdhëniet tuaja të ndryshme. Tani që nuk ndiheni aq të shtypur, më në fund është koha ta lini veten të jeni të lirë dhe spontan.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mund të jetë koha tani për një pastrim pranveror. Zbutja e zonës suaj të banimit është një mënyrë e shkëlqyer për të kanalizuar energjinë aktuale, pasi ridekorimi dhe riorganizimi bëhen më të lehta nga kozmosi. Shtëpia juaj është streha juaj, dhe edhe nëse nuk kaloni kaq shumë kohë atje, ajo duhet të jetë ende diku ku mezi prisni të ktheheni, në vend që të keni frikë nga rrëmuja që ju pret. Pasi të keni rregulluar gjithçka, mund të merrni frymë të lehtësuar dhe të shijoni mjedisin tuaj!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Bashkëpunimi mund të çojë në frymëzim sot. Seancat e stuhisë së mendimeve janë të favorizuara dhe momentet e eurekës mund të bien në prehrin tuaj. Të punoni në grup dhe të thoni ide mund të ndihmojë në zgjidhjen e çdo problemi me të cilin mund të përballeni, dhe sugjerimet e kundërta nga njëri-tjetri duhet t’i lejojnë të gjithë të përsosin konceptet e tyre bazë në plane reale veprimi. Mos u ndjeni sikur duhet të arrini gjithçka vetëm! Gjeni një ose më shumë miq që duan të ndihmojnë qëllimet dhe idetë tuaja të arrijnë potencialin e tyre më të lartë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Familja juaj mund të ndihmojë për të inkurajuar vetëvlerësimin tuaj sot. Të kujtoni fëmijërinë tuaj me dikë që ishte aty në atë kohë mund t’ju ndihmojë të vraponi kujtesën tuaj se kush jeni thellë brenda vetes, duke ju inkurajuar me tregime për veten. Këto histori mund të vijnë gjithashtu nga një mik i vjetër për kohët në të kaluarën kur keni qenë më të sigurt për diçka për të cilën jeni bërë më hezitues. Lërini ata të ndihmojnë në ndërtimin e besimit tuaj në mënyrë që të ndiheni më të sigurt në atë që jeni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Tani mund të jetë një kohë e shkëlqyer për të ndryshuar pamjen tuaj. Ju mund të keni menduar më seriozisht për atë model të ri flokësh ose më në fund për të bërë një tatuazh të ri dhe mund të duket sikur gjërat po shkojnë në vendin e duhur për t’i vënë këto ide në veprim. Nëse jeni të shqetësuar për atë që njerëzit e tjerë do të mendojnë për të, kujtojini vetes se ata mund të menaxhojnë ndjenjat e tyre për mënyrën se si dukeni. Ata që ju mbështesin duhet të duan që ju të jeni të lumtur me stilin tuaj të ri!

Burimi: Tarot