Horoskopi ditor – 4 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Bota po hapet ndaj jush në mënyra radikale. Është koha të filloni të mendoni për mënyrat se si ta çoni jetën tuaj përtej oborrit tuaj dhe të përfshini mënyra të tjera të të menduarit dhe të perceptimit në botëkuptimin tuaj. Pavarësisht nëse vendosni të shkoni në një udhëtim ose të ktheheni në shkollë, ju keni një mundësi të mrekullueshme për të pasuruar mendjen tuaj dhe për t’u rritur drejt një mënyre të re jetese. Përvoja është mësuesi më i mirë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ekziston një mundësi e madhe që të lindë ndonjë mosmarrëveshje ose keqkuptim mes jush dhe prindërve tuaj. Kjo mund të zgjidhet lehtësisht përmes një dialogu pozitiv dhe kuptimplotë. Do të jeni të qartë, koherent dhe bindës në komunikimet tuaja. Idetë dhe synimet tuaja do të kuptohen dhe pranohen lehtësisht nga të tjerët. Dita do të jetë e ndritshme dhe e këndshme.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Sot do të vendosni të bëheni pak më të ndërgjegjshëm për shëndetin tuaj. Ju mund ose nuk mund të shkoni në një palestër ose të matni kaloritë tuaja, por patjetër që do të uleni dhe do të vini re stilin e jetës suaj dhe zakonet e pashëndetshme të ushqimit. Një punë e re është gjithashtu e mundshme, e cila do të krijojë një kapitull krejtësisht të ri në jetën tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Sot do jeni tejet impulsivë dhe spontanë. Më mirë hiqni qafe mendimet dhe besimet tuaja negative dhe filloni të merrni përgjegjësinë për gjërat në dorë. Gjithashtu, ndaloni së fokusuari kaq shumë te kurthet dhe filloni të punoni. Dëgjoni muzikë që ju flet në zemër dhe do të jeni në paqe me veten tuaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Nëse dikush do të bashkonte një shpirt dhe një qëndrim të sinqertë, rezultati do të ishte një Luan; është si shenja juaj dalluese. Dhe me cilësi si këto, mos u habitni nëse ndodh që të arrini një ose dy momente historike sot. A do të jetë lumturia martesore apo suksesi në karrierë? Pavarësisht se cila është zona, jini të sigurt se pozita juaj shoqërore do të ketë një rritje të mprehtë sot.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Raketat përforcuese të ambicieve tuaja dhe shpirtit për të punuar do të hyjnë në maksimum sot. Kërkoni rekreacion pas një dite të vështirë pune dhe shikoni për t’u çlodhur në festa private dhe në shoqëri.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Eklipsi Diellor i sotëm sjell energji të fuqishme në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimit dhe Informacionit! Ritmi i jetës fillon të rritet dhe ju mund të ndiheni sikur po ndodh më shumë se zakonisht, duke stimuluar mendjen tuaj dhe duke ju dhënë shumë gjëra për të thënë dhe njerëz për t’i thënë ato. Është një kohë e shkëlqyer për të punuar në aftësitë tuaja të bisedës dhe metodat e komunikimit, veçanërisht nëse puna ose hobi juaj rrotullohen rreth të folurit, shkrimit ose transmetimit të informacionit.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Xhevahiri i kurorës së karakterit tuaj do të jetë besimi juaj suprem sot. Përpiquni të zgjidhni detyra që kërkojnë përpjekje të jashtëzakonshme dhe do t’i arrini ato. Nervat dhe natyra juaj e gjallë do të jenë infektive dhe gjithashtu do t’i lënë njerëzit të mahnitur.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dita mund të jetë më sfiduese nga sa e kishit parashikuar. Për një zog të pavarur të lirë siç jeni ju Shigjetarët, mund t’ju duket vërtet irrituese të gjeni duart tuaja të lidhura në çështje të pakëndshme parash. Por, atëherë kjo është një pjesë e jetës; bëni më të mirën tuaj për të kapërcyer çdo situatë që do të hasni. Përpjekjet tuaja do t’ju ndihmojnë të fitoni pavarësinë ekonomike. Merrni përpara edhe sfidat e tjera. Sekreti qëndron në zell, optimizëm dhe tonelata durim.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Jeni të armatosur me aftësi të mira komunikimi, kjo ju ndihmon të bindni më këmbëngulësit nga ata që ju rrethojnë. Por, do t’ju duhet ta përmirësoni edhe një herë këtë talent. Ju do të shikoni në thelb të çështjes dhe do të gjeni përgjigjet që keni kërkuar. Me kalimin e ditës, krijimtaria juaj do të dalë në pah, duke u bërë përshtypje njerëzve përreth. Ju mund të kërkoni mbështetjen e kolegëve tuaj për të ecur përpara.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ndonjëherë të duket sikur je mbërthyer në një rërë të rrjedhshme dhe nuk ka asnjë që të të nxjerrë jashtë. Por, Ujori i pavarur është i aftë të përballet i vetëm me fatkeqësitë. Dhe, kjo tendencë do t’ju mbajë në një vend të mirë edhe sot. Dilemat e zgjidhura, do të kaloni një mbrëmje të qetë, romantike me të dashurën/in tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Rutina e zakonshme e jetës së përditshme më në fund do t’ju arrijë dhe do të ndjeni dëshirën për të bërë një pushim dhe për të udhëtuar diku. Dhe një pushim është i merituar duke marrë parasysh numrin e orëve që keni punuar shumë për projektet tuaja aktuale. Një piknik ose një udhëtim i shkurtër me partnerin tuaj është shumë i rëndësishëm.

Burimi: Ganesha Speaks