Horoskopi ditor – 4 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Rruga drejt kënaqësive tuaja mund të thur dhe gjarpërojë pak më shumë se zakonisht. Afërdita në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske po formon një katror të komplikuar ndaj Neptunit në shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare, duke hedhur një vello konfuzioni mbi dëshirat tuaja më të thella. Ndërsa mund të tundoheni të ndiqni zemrën tuaj kudo që mund të çojë, është e lehtë të humbni fokusin dhe të ngatërroni një objekt me shkëlqim për diçka më përmbushëse. Mos merrni asgjë me vlerë, sepse ujqërit do të veshin rroba deleje.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Çështjet tuaja më private mund të bëhen ushqim publik sot, Demi. Sundimtari i shenjës suaj Afërdita po rrotullohet nëpër shtëpinë tuaj intensive të 8-të, duke ju dhënë dëshirën për të mbajtur letrat afër gjoksit, por Afërdita do të jetë në shesh me Neptunin në shtëpinë tuaj llafazane të 11-të, gjë që mund të lejojë disa njerëz të tjerë të shikojnë atë që ju ri mbajtjen. Ju mund të zbuloni disa informacione të ndjeshme pa e kuptuar fare, kështu që shikoni fjalët tuaja dhe shmangni temat që mund t’ju rikthehen nëse bëhen të njohura.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Është më e lehtë se normale të humbasësh gjurmët e ambicieve të tua. Afërdita e dashuruar me kënaqësi në sektorin tuaj të partneritetit po krijon një shesh të komplikuar me Neptunin në sektorin tuaj të karrierës, duke lejuar që një person i rëndësishëm t’ju largojë nga qëllimet tuaja të vendosura. Mund të lindë një çështje e marrëdhënies që ju bën të rimendoni punën ose karrierën tuaj. Kjo çështje kërkon një analizë të qartë. Për fat të keq, Neptuni krijon konfuzion, kështu që shmangni përpjekjet për të arritur një qëllim përfundimtar tani – çdo zgjidhje për të cilën vendosni ka të ngjarë të mos qëndrojë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Puna dhe loja shkojnë dorë për dore sot. Afërdita në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse po i afrohet Neptunit në shtëpinë tuaj të 9-të të pakufishme dhe meqenëse të dy këta planetë duan që ju të kënaqeni sa më mirë, mund të jetë shumë e lehtë të lini punën në fund. Sigurohuni që të mos injoroni ndonjë çështje të rëndësishme, por pasi të keni kontrolluar gjërat e nevojshme për të bërë, nuk ka arsye që të mos dilni dhe të kënaqeni. Trivialitetet mund të presin.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Kërkimi për tenxheren tuaj të arit mund të çojë në disa vende të pazakonta. Shtëpia juaj e 5-të e pasionit dhe krijimtarisë po shkëlqen ndërsa Afërdita po ecën në këtë sektor, por sot ajo po largon Neptunin mistik në Shtëpinë tuaj të 8-të të Intimitetit dhe Lidhjes, duke ju sjellë rezultate që mund të mos i kishit parashikuar. Sa më shumë të përpiqeni të përcaktoni ndjenjën tuaj të lumturisë në një mënyrë të ngushtë, aq më shumë ka gjasa që ta gjeni jetën tuaj të mbushur me diçka krejtësisht të ndryshme. Mundohuni të mbani një mendje të hapur.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ndjenja juaj e sigurisë mund të kalojë përmes ziles falë përpjekjeve të dikujt tjetër (ose mungesës së tyre). Jeni thellë në ndjenjat tuaja, ndërsa Venusi bujar viziton Shtëpinë tuaj të 4-të të Themelit, duke e kthyer vëmendjen tuaj nga brenda, por sot ajo do të arrijë në qiell për të bërë një shesh të përafërt me Neptunin në sektorin tuaj të marrëdhënieve. Dikush tek i cili zakonisht mbështeteni, mund ta lëshojë topin. Kjo mund t’ju bëjë të ndiheni të ekspozuar, por mos i ndëshkoni nëse kjo është një dukuri e vetme. Shkelësit e përsëritur janë një çështje tjetër.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Gjithçka është mirë dhe mirë të bësh si të duash, por jo nëse humbisni gjurmët e gjithçkaje tjetër gjatë procesit. Afërdita në shtëpinë tuaj të tretë emocionuese po nxit shumë aktivitete tërheqëse për t’ju mbajtur të zënë, por ju mund të përjetoni shumë gjëra të mira ndërsa ajo përballet me Neptunin në shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës. Është e lehtë të harrosh për disa përgjegjësi nën këtë ndikim, kështu që kurseni veten nga një dhimbje koke duke kontrolluar punët tuaja përpara se të filloni të egra.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Synimet tuaja më të mira mund të duken mjaft të mjegullta sot. Afërdita në sektorin tuaj të të ardhurave po ju ndihmon të merrni një kthim të duhur nga investimet tuaja dhe po ju jep licencë për të kënaqur veten, por një shesh i vështirë ndaj Neptunit mund t’i bëjë të gjitha të duken mjaft të cekëta. Është një gjë të trajtosh veten aty-këtu, por jo nëse je duke u angazhuar në terapi me pakicë për të mbuluar çështje të tjera. Përpara se të klikoni “Bli tani”, pyesni veten nëse keni vërtet nevojë për diçka apo e dëshironi atë vetëm si një dëshirë kalimtare.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të vendosësh veten në vend të parë nuk vjen gjithmonë natyrshëm, por sot mund të paraqesë disa gropa të vërteta në rrugën përpara. Ju keni lirinë për të bërë si të doni, ndërsa Venusi luksoz udhëton në shenjën tuaj, megjithëse një shesh me Neptunin në shtëpinë tuaj të 4-të emocionale mund t’ju lërë paksa të pasigurt për qasjen tuaj. Edhe nëse normalisht jeni të lumtur që e vendosni veten atje, mund të duket sikur keni harruar diçka, duke e lënë veten më të ekspozuar nga sa do të preferonit. Lëvizni butësisht gjatë gjithë ditës.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ka një kufi të hollë midis fantazisë dhe realitetit sot. Ëndrrat tuaja janë veçanërisht të gjalla ndërsa Venusi rrëshqet nëpër shtëpinë tuaj magjike të 12-të, por ju mund t’i ngatërroni ato për diçka më konkrete, ndërsa ajo përplaset me Neptunin mistik në sektorin tuaj të komunikimit. Kjo është një energji e mrekullueshme për poezinë dhe frymëzimin, por nëse po përpiqeni të punoni me çështje më logjike, detyrat tuaja mund të duken paksa të paarritshme. Shmangni angazhimin për ndonjë gjë të përhershme derisa të keni një shtrirje më të qartë të tokës.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Njerëzit do ta thërrasin emrin tuaj me zë të lartë dhe qartë sot, Ujori. Afërdita është në shtëpinë tuaj të 11-të që po largohet, kështu që është e lehtë të ndiheni si një nga fëmijët e lezetshëm pasi të gjithë kërkojnë vëmendjen tuaj, por ato thirrje mund të errësojnë përgjegjësitë tuaja pasi Venusi është në shesh me Neptunin në sektorin tuaj të të ardhurave. Mbani një sy në financat tuaja dhe nëse ndjeni dëshirën bujare për të paguar për miqtë tuaj ose për të mbuluar skedën, sigurohuni që t’i përmbaheni buxhetit tuaj përpara se të dorëzoni kartën tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ka një ajër konfuzioni të dyshimtë në ditët e sotme, që mund t’ju lërë të kruani kokën. Ju dëshironi të jeni në maksimumin tuaj ndërsa Venusi kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 10-të të Reputacionit, por mesazhi juaj mund të humbasë shenjën e tij ndërsa ajo largohet nga Neptuni në shenjën tuaj. Ju mund të lëshoni sinjalin e gabuar me këtë dridhje kontradiktore sipër, kështu që jini të vetëdijshëm se çfarë energjie po jepni në botë – do të jetë e lehtë për të tjerët që të keqinterpretojnë gjendjen tuaj shpirtërore.

Burimi: Tarot