Horoskopi ditor – 4 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Do të bënit mirë të mos e lini veten të tërhiqeni shumë tani, veçanërisht kur bëhet fjalë për financat. Ju ndoshta jeni gati të tregoni kujdes ndaj erës ndërsa Hëna kalon nëpër shtëpinë tuaj të 5-të me fat, por një shesh i vështirë për të rebeluar Uranin në sektorin tuaj të të ardhurave mund t’ju detyrojë të mbani kuajt tuaj. Edhe nëse mendoni se keni fondet në dispozicion për të bërë si të doni, kontrolloni llogaritë tuaja përpara se të filloni të shpenzoni, sepse mund të keni humbur disa informacione të rëndësishme.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ndjenjat tuaja mund të jenë kudo për momentin. Hëna në shtëpinë tuaj të 4-të emocionale po arrin nëpër qiell për të sheshuar Uranin tronditës, aktualisht në shenjën tuaj. Dikush mund të shtypë butonat tuaj, ose ndoshta ju do të shtypni butonat tuaj – sido që të jetë, mund të habiteni se sa fort reagoni. Kjo nuk duhet të jetë një gjë e keqe, por jini të kujdesshëm për të reaguar me drama të tepërta në vend që t’i lejoni vetes të ndjeni ndjenjat tuaja në një mënyrë të shëndetshme.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Është e lehtë të humbasësh gjërat sot. Ju jeni larguar më tepër nga këmbët tuaja ndërsa Hëna fluturon nëpër shtëpinë tuaj të tretë të zënë, duke ju dhënë shumë gjëra për të bërë dhe njerëz për të parë. Kjo është gjithçka mirë, përveçse Hëna do të sheshojë Uranin e paparashikueshëm në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, kështu që ka shumë të ngjarë që diçka të rrëshqasë nëpër të çara. Ju mund të harroni një takim, ose ndoshta ka thjesht shumë në pjatën tuaj për t’u kujdesur për gjithçka. Mundohuni të qëndroni të organizuar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Njerëzit mund të pengojnë preferencat tuaja më të përgjegjshme. Ekziston një shesh i pakëndshëm midis Hënës në shtëpinë tuaj të dytë efikase dhe Uranit të çrregullt në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore, kështu që edhe nëse jeni gati të filloni biznesin, askush tjetër nuk mund të jetë! Njerëzit mund t’ju shpërqendrojnë vazhdimisht duke kërkuar praninë tuaj në një mbledhje argëtuese ose duke ju inkurajuar që të liroheni, dhe ka të ngjarë të duhet të merreni me këtë në momentin e duhur. Mos prisni shumë produktivitet.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Çështjet profesionale mund t’ju paraqesin një ose dy lakime sot, Leo. Ekziston një shesh i djegshëm midis Hënës intuitive, që aktualisht po viziton shenjën tuaj, dhe Uranit rebel në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të. Pavarësisht nëse është një detyrë e minutës së fundit, një rishikim i papritur i mbikëqyrësit ose një prezantim i madh, diçka në frontin e punës që do t’ju kërkojë të mbani gjakftohtësinë tuaj mund të shfaqet në çdo sekondë. Mos lejoni që gjërat të përkeqësohen nga ju në një moment kritik – njerëzit do të kujtojnë çdo shpërthim dramatik.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Jeta aktualisht mund të vijë drejt jush me më shumë shpejtësi nga sa mund të përballonte kushdo! Ju mund të ndiheni të shkëputur ose pak jashtë ciklit ndërsa hëna rrëshqet nëpër sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, por katrori i saj i fuqishëm ndaj Uranit në shtëpinë tuaj aventureske të 9-të mund t’ju ekspozojë ndaj opsioneve që as nuk i keni menduar – nëse këto opsione janë të zbatueshme është një histori tjetër. Nëse dikush shfaqet në mënyrë të paqartë për t’ju ofruar një biletë për në parajsë, bëni disa kërkime përpara se të thoni po.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Diçka mjaft serioze mund t’i pengojë një ditë ndryshe të lehtë. Ju ka të ngjarë të jeni më se të lumtur të kërceni me miqtë ndërsa Hëna lëviz nëpër Shtëpinë tuaj të 11-të të Rrjeteve Sociale, por humori ndryshon kur ajo largohet nga Urani në shtëpinë tuaj të 8-të thellësisht private. Një çështje e rëndësishme financiare ose e marrëdhënieve mund të ngre kokën lart, duke ju detyruar të merrni masat kur kjo është gjëja e fundit që dëshironi të bëni. Nëse është e mundur, përdorimi i një fondi për ditë me shi mund të jetë i dobishëm.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dikush mund të hedhë një pikëllim në planet tuaja më produktive, pavarësisht nëse duan apo jo. Ekziston një shesh i ndërlikuar midis Hënës në shtëpinë tuaj të 10-të profesionale dhe Uranit eklektik në sektorin tuaj të marrëdhënieve, kështu që një partner i një lloji mund të shqetësojë lehtësisht përpjekjet tuaja të përgjegjshme. Ata mund të kenë pasur një arsye shumë logjike për ta bërë këtë, por sido që të jetë, ju ndoshta do të përfundoni të tërhiqeni nga kursi juaj origjinal nga problemet e tyre. Për të ndihmuar në ruajtjen e paqes, shqyrtoni gjërat nga këndvështrimi i tyre.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dëshirat tuaja më aventureske mund të kontrollohen nga detyrat më themelore sot. Hëna po fluturon nëpër Shtëpinë tuaj të 9-të të Aventurave dhe Kulturës, duke ju treguar se sa eksitim ju pret në botën e madhe, por përleshja e saj me Uranin në Shtëpinë tuaj të 6-të të Përgjegjësisë mund ta pengojë këtë. Një klient ose bashkëpunëtor mund të ketë nevojë për ndihmën tuaj në minutën e fundit, ose mund ta gjeni veten duke u ndjerë nën motin. Arratisjet tuaja ka të ngjarë të presin.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mashtrimi me ndjenjat tuaja mund t’ju marrë shumë kohë në këtë moment. Hëna po viziton shtëpinë tuaj të 8-të gjithçka ose asgjë, kështu që ju nuk jeni të prirur për t’u ndjerë veçanërisht e lehtë, por pluhuri i saj me Uranin në shtëpinë tuaj të 5-të të lumtur mund t’ju kërkojë të largoheni nga halli dhe Shko luaj. Nëse të gjithë të tjerët po argëtohen, përpiquni të hiqni dorë nga çdo rëndim dhe shkoni bashkohuni me ta; ndoshta do ta keni më të lehtë të futeni në humnerën e gjërave nga sa do ta prisnit.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Çështje të rëndësishme mund të ziejnë nën çatinë tuaj pikërisht në këtë moment. Hëna viziton sektorin tuaj të marrëdhënieve, por mund të mos jeni në gjendje të dilni nga dera juaj e përparme kur ajo kalon mbi Uranin rebel në sektorin tuaj të shtëpisë. Një çështje e papritur mund të kërkojë vëmendjen tuaj, si p.sh. një rrjedhje ose riparime të tjera të nevojshme – ose edhe një anëtar i familjes ose shoku i dhomës që ka nevojë për ndihmë. Të ftoni njerëzit mund të jetë më e lehtë sesa të dilni jashtë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju jeni në gjendje të përveshni mëngët dhe të bëni përpjekje ndërsa Hëna udhëton në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe mirëqenies, por këto qëllime më të mira anashkalohen kur hëna sheshon duke shpërqendruar Uranin në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimeve. Qoftë nëse telefoni juaj fiket çdo minutë, emaile pafund të palexuara ose tetëmbëdhjetë takime të minutës së fundit, të qëndroni në rrugën e duhur me gjithçka nuk do të jetë e thjeshtë. Përqendrohuni rreptësisht në nevojat, atëherë mund të shqetësoheni për gjëra të tjera.

Burimi: Tarot