Horoskopi ditor – 4 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të ndjeni dëshirën për të thënë diçka domethënëse, por ndoshta ideja ose ndjenja që dëshironi të komunikoni nuk është formuar ende plotësisht. Të tjerët ndoshta nuk janë në një nxitim të çmendur për të dëgjuar menjëherë mendimet tuaja. Presioni ka më shumë gjasa të vijë nga brenda jush. Hidhni një vështrim realist – a ka ndonjë forcë të jashtme që ju shtyn të lëvizni me shpejtësinë maksimale? Lërini vetes kohën që ju nevojitet për të pushuar, për të menduar mirë gjërat dhe për të gjetur qartësinë që kërkoni!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Miqtë tuaj mund të kenë plane të mëdha që kalojnë kufirin nga emocionuese në madhështore sot. Nëse vendosni të bashkoheni, ka të ngjarë të shpenzoni më shumë para sesa do të kishit planifikuar në proces. Ndoshta të egra është pikërisht ajo që ju nevojitet, megjithatë! Ju mund të keni pak energji të tepërt në kërkim të një prize. Pasi të rrjedhë nga sistemi juaj, do të jeni në gjendje të shihni më qartë se çfarë ka vërtet rëndësi. Festoni me ëndje dhe shikoni se çfarë mund të bëjë për ju ai moment lirimi!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Armiku më i keq i arritjes së qëllimeve tuaja aktualisht mund të jetë egoja juaj. Me Marsin e fuqishëm në shenjën tuaj, mund të nxiteni të pohoni vullnetin tuaj dhe të bëni një emër për veten tuaj në një mënyrë të guximshme. Megjithatë, kauza që ju e konsideroni më të rëndësishme mund të shërbehet më mirë nga një dozë vetëmohimi. Edhe nëse ndiheni të shpërfillur nga bashkëmoshatarët tuaj, ata ndoshta e dinë se sa kompetent jeni. Kushtojini vëmendje nevojave më të mëdha tani, dhe ka të ngjarë ta merrni më vonë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dëshira juaj për të mbrojtur besimet tuaja mund të jetë aktualisht në një pikë të lartë. Fatkeqësisht, ndërgjegjësimi juaj për dyshimet tuaja po arrin kulmin në të njëjtën kohë. Mund të jetë e lehtë të zemëroheni me një person që ju kujton të metat në logjikën tuaj. Sidoqoftë, nuk është faji i tyre që ato ekzistojnë në një mënyrë që sistemi juaj thotë se nuk duhet të jetë e mundur. Zgjidhni të ushtroni dhembshuri ndaj vetes në lidhje me këtë mospërputhje – kjo do t’ju ndihmojë të shmangni zhgënjimin tuaj mbi të tjerët.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Miqtë mund t’ju kërkojnë përgjigje në lidhje me një çështje personale që thjesht nuk mund ta jepni tani. Edhe nëse do të preferonit të jeni plotësisht të sinqertë, ndoshta e vërteta është ende shumë e pasigurt për t’i kënaqur ata. Ky lloj rrëmuje mund t’ju frymëzojë të gërmoni më thellë, pasi me siguri dëshironi informacion shtesë po aq ose më shumë se kushdo tjetër. Jeni të pajisur për të bërë disa kërkime të kënaqshme, por ndiqni atë për arsyet tuaja – mos ua shtyni njerëzve që nuk zotërojnë rezultatin.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të idealizoni dikë që ka një rol të spikatur në jetën tuaj për momentin. A mund të identifikoni kufirin midis admirimit të tyre dhe lejimit të tyre të ecin mbi ju? Ndoshta ata po i interpretojnë ndjenjat tuaja të pambrojtura ndaj tyre si një mundësi për të pohuar pushtetin. Pavarësisht se sa të mahnitshëm janë ata, ju ende meritoni respekt! Çfarëdo që mund të shpërthejë në zemrën tuaj, merrni parasysh nëse tërheqja pak nga sjellja juaj mund t’ju japë një mundësi të nevojshme për të rivendosur një dinamikë të çekuilibruar.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Puna mund të jetë super frustruese tani për shkak të mungesës së qartësisë se ku fillojnë dhe mbarojnë detyrat tuaja. Ndonëse mund të duket logjike të shtyhet për një rregull të ri që ndalon këtë lloj konfuzioni përpara, ky mund të jetë një instrument shumë i hapur për të adresuar atë që po ndodh në të vërtetë. Ndoshta ju keni marrë përgjegjësi që nuk janë vërtet tuajat – edhe pse askush tjetër nuk ju ka kërkuar ta bëni këtë. Bëni jetën tuaj pak më të lehtë duke rregulluar qëndrimin dhe pritshmëritë tuaja!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një ndjekje krijuese mund të bëhet vërtet intensive tani. Jeni veçanërisht ekspresive në këtë moment – dhe gjithashtu të tërhequr nga materiale provokuese. Nëse keni shtyrë shumë larg në një territor emocional me gjemba, mund të jeni shumë të mbingarkuar për të vazhduar më tej! Ndërsa bërja e drejtësisë për një temë të ndërlikuar mund të duket e frikshme, ndërmarrja e disa hapave praktikë për të manifestuar vizionin tuaj artistik duhet të zbusë skajet e vrazhda. Mos harroni se edhe një produkt më pak se i përsosur është një përmirësim mbi mbajtjen e gjithë atij tensioni brenda jush!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Qetësia mund të jetë një temë e diskutueshme këto ditë. Ju mund të jeni të etur për t’u lidhur me anëtarët e familjes ose me njerëz të tjerë të dashur, por ata mund të duket se ndihen të mbytur nga kjo ide! Ndoshta ata thjesht po kërkojnë specifika në lidhje me aktivitetet që keni në mendje, në mënyrë që të mund të planifikojnë oraret e tyre në përputhje me rrethanat. Ndërsa kjo këmbëngulje për kufijtë ka të ngjarë të mos ju tërheqë tani, ndoshta është pikërisht ajo që ju nevojitet. Ju gjithashtu keni prioritetet tuaja dhe ndoshta është koha që t’u lini vend atyre.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të jeni të etur për t’i bërë gjërat sot, por mënyra se si i flisni për këtë me ndihmësit e mundshëm mund të funksionojë kundër jush. Ndoshta ju ndiheni si dëshmor sepse keni bërë më shumë se sa pjesa juaj vetë. Nëse kjo është gjëja e parë që njerëzit e tjerë dëgjojnë, megjithatë, ju po filloni me këmbën e gabuar – dhe a iu dha atyre një shans për të kontribuar në të kaluarën? Merrni kohën që ju nevojitet për të gjetur një vend të sigurt emocionalisht brenda vetes përpara se të filloni negociatat.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Për sa i përket financave, kohët e fundit mund të ndiheni të pamposhtur. Ndërsa mund të duket se jeni në një vend me bollëk, kjo nuk do të thotë se jeni plotësisht i kënaqur! Kjo ndjenjë optimizmi, e kombinuar me ambicie, mund t’ju inkurajojë të rrezikoni. Frika për të humbur ka të ngjarë një faktor, duke provokuar shqetësime se nuk do të ketë kurrë një mundësi tjetër si ajo që po shqyrtoni sot. Provoni t’i shpjegoni çdo gjë që keni në mendje një miku, megjithëse – nëse tingëllon shumë skandaloze, ndoshta është!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të kënaqeni duke mbajtur opsionet tuaja të hapura për momentin. Megjithatë, dikush në familjen tuaj mund të dëshirojë që ju të angazhoheni për një plan të caktuar. Ndërsa ata mund t’i qasen çështjes me një nivel urgjence që nuk është plotësisht i garantuar, ndoshta ka dy anë të historisë. Nëse do të preferonit të mos merrni një vendim sot, a mendoni vërtet se do të jetë më e lehtë në të ardhmen? Merrni qëndrim për vlerat tuaja tani për të surprizuar anëtarët e familjes suaj – dhe zgjidhni ngërçin.

Burimi: Tarot