Horoskopi ditor – 4 Qershor 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Pas rrëmujës emocionale që keni kaluar gjatë javëve të fundit, periudha që fillon sot do të jetë mjaft qetësuese. Ju mund të përfitoni nga këto ujëra më të butë dhe të qetë për të rizbuluar harmoninë emocionale dhe për të përmirësuar ekuilibrin e rrjedhës tuaj të energjisë. Për më tepër, nëse shëndeti juaj fizik nuk është mjaft i përshtatshëm, javët në vazhdim duhet t’ju japin një shans për të pushuar dhe shëruar.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Konfigurimi qiellor po flet për një periudhë të re në të cilën ju përqendroheni në mënyrën e diferencimit të vetes nga të tjerët. A jeni në dijeni të aspekteve që ju bëjnë unik? Nëse jo, meditoni për këtë temë ose pyesni miqtë e ngushtë për të dhënë informacion. Javët e ardhshme do t’ju mësojnë shumë rreth kësaj teme!

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Ky është fillimi i një cikli të ri. Do të ketë çështje të reja në rritje gjatë disa ditëve të ardhshme. Ju mund të duhet të rimendoni disa parime të cilat ju keni respektuar deri më tani në marrëdhëniet tuaja. Pas reflektimit, do të zbuloni se nuk jeni më dakord me ta. Duket se konventat dhe hiret shoqërore të kërkuara nga shoqëria po ju rëndojnë.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Kjo është një ditë e këndshme. Në të vërtetë, aspektet qiellore po parashikojnë që ajo do të jetë mjaft rrezatuese, megjithëse ka gjasa të jetë më pak intensive se javën e kaluar apo më shumë. Ju ndoshta keni pasur disa perspektiva të reja për të vendosur në jetën tuaj profesionale, dhe tani do t’ju duhet të filloni punën duke vendosur qëllime! Po prisnit vetëm këtë moment? Perfekte!

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

A jeni gati A jeni në formë për atë që do të ndodhë? Aspektet qiellore po paralajmërojnë një cikël të ri që do të mbushet plot me aktivitete, njerëz të rinj dhe perspektiva të reja profesionale. Le të shpresojmë se keni qenë në gjendje të pushoni kohët e fundit. Nëse nuk e keni, provoni të caktoni disa dremitje pasdite!

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

A do të ketë ndryshim në ju gjatë javëve të ardhshme? Kjo është gjithmonë pyetja që dikush bën me këtë mjedis planetar që ndryshon. Është tërheqëse të mendoni se mund të udhëtoni në vende ekzotike ose ndoshta të ndryshoni punë dhe të takoni disa njerëz interesantë të rinj. Çdo gjë është e mundur me këto aspekte. Shijojeni atmosferën e rinovuar!

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Një erë e re po fryn në marrëdhëniet tuaja, dhe ndoshta nuk do të pendoheni shumë për këtë! Planetët po rreshtohen për të sinjalizuar fillime të reja. Ju do të jeni në gjendje të përfitoni nga reflektimet tuaja të fundit dhe të provoni imazhin tuaj të ri për veten. Ju me siguri nuk do të zhgënjeheni nga rezultatet. Jini të lumtur. Ju keni çdo arsye për të qenë të tillë!

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Ju do të jeni të lumtur të dini se e sotmja përmban farat e ndryshimit për jetën tuaj të dashurisë. Duke filluar nga sot dhe për muajin tjetër apo më shumë, ka të ngjarë të habiteni nga kthesa e ngjarjeve në marrëdhëniet tuaja me të tjerët. Komploti trashet ndërsa njerëz dhe grupe të reja shfaqen në horizontin tuaj. Aspekti përpara është shumë më pak individualist se zakonisht.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Muajin e kaluar mund të keni qenë disi më ekstrovertë dhe më të shoqërueshëm se zakonisht, veçanërisht në lidhje me marrëdhëniet tuaja emocionale. Por duke filluar nga sot, qëndrimi juaj do të pësojë një ndryshim. Ju ndoshta do të jeni më të qetë dhe më të arsyeshëm. Mendimet tuaja mund të fillojnë të përqendrohen më shumë në të ardhmen sesa në të tashmen. Keni rreth një muaj për të rregulluar planet tuaja.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Si një person që pëlqen të eksperimentojë me ide të reja dhe të zbulojë njerëz të rinj, ju do të kënaqeni me periudhën që tani po fillon. Meqenëse komunikimi, bashkësia dhe shoqëria do të rregullojnë javët e ardhshme, do të jetë një kohë e përsosur për të dalë dhe për të treguar dhuratat tuaja.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Pikëpamja e përgjithshme e sotme është pozitive për ju. Ju mund të prisni të përqendroheni në dhënien e pak më shumë karakterit, shprehjes ose pasurimit të jetës suaj shtëpiake. Ju mund të dekoroni një pjesë të shtëpisë ose të gjeni aktivitete të reja të kohës së lirë për fëmijët. Mos hezitoni të sugjeroni diçka origjinale. Ata ndoshta do ta shijojnë atë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Po filloni një fazë kushtuar pjesës më të madhe të jetës suaj të dashurisë! Përmbusheni këtë kohë duke prezantuar ide të reja. Mos lejoni që këto kënaqësi të bajatosen. Cikli përpara është jashtëzakonisht i mbarë për romancën. Është një kohë e mirë për të bërë një udhëtim, vetëm ju të dy. Nëse jeni beqar, mund të takoni një person të ri jo rrallë interesant.