Horoskopi ditor – 5 nëntor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Sot kaloni momente të lumtura me të dashurit tuaj. Mësoni të luani ndonjë instrument muzikor pasi është një mënyrë e mirë për të shprehur emocionet. Përveç kësaj, ju jep një metodë të re për të tërhequr njerëz të rinj. Bëjeni menjëherë përpara se të ndryshojë humori.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Spontaniteti, sinqeriteti do të jenë emocionet sunduese të ditës. Mbani sytë dhe veshët hapur, pasi mund t’ju vijnë telashe.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Fati ka të ngjarë t’ju buzëqeshë. Në përgjithësi jeni të turpshëm, por sot është një ditë tjetër. Do të mund të shprehni lirshëm ndjenjat tuaja. Ky ndryshim i përkohshëm do t’i bëjë shumë mirë egos suaj.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot, çdo fjalë që del nga buzët e të dashurit tuaj do të jetë muzikë për veshët tuaj. Marrëdhënia juaj me të afërmit do jetë harmonike. Ju mund të shmangni problemet tuaja, nëse mësoni të përmbaheni. Mënyra më e mirë për t’u marrë me kritikat është t’i marrësh ato në mënyrë konstruktive.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Mundohuni t’i mbani paratë, pasi ka shumë mundësi që sot të bëni shumë shpenzime të kota. Gjithmonë mendoni dy herë përpara se të shpenzoni paratë tuaja të fituara me vështirësi. Filloni të kurseni diçka për një ditë me shi.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Sot do të balanconi njësoj mirë biznesin dhe argëtimin. Dita do jetë si një festë pa fund. Zbrazja e xhepave do të jetë proporcionale me sasinë e kohës që kaloni duke mos bërë asgjë. Por shpenzoni me maturi.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Sot do të jetë një ditë ku do të dëshironi të dukeni mirë dhe gjithashtu të ndiheni mirë. Do të jeni në gjendje të tërhiqni njerëzit me fjalimin tuaj dhe personalitetin tuaj mbresëlënës sot në tubime shoqërore. Statusi juaj shoqëror do të rritet gjithashtu. Lidhjet romantike mund të marrin një kthesë serioze sot.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Përpiquni të shtoni një dimension krejtësisht të ri në mënyrën se si i trajtoni marrëdhëniet sot. Të qenit i përkulshëm do të ndihmojë në hekurosjen e rrudhave në marrëdhëniet me të afërmit. Por kini kujdes nga nënshtrimi i plotë.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Do të duhet të ndërmerren masa për ndërtimin e besimit. Futni energji dhe besim të ri te njerëzit përreth jush. Biznesi juaj është vendosur të ngrihet në qiell dhe një pjesë e mirë e fitimeve janë në prag.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Kujtimet e ditëve të shkuara do të shkëlqejnë në mendjen tuaj, duke krijuar një valë nostalgjie dhe duke ju detyruar të bini në kontakt me miqtë e vjetër. Nga ana tjetër, mund të ketë një ndjenjë se të dashurit tuaj po kërkojnë më shumë sesa mund të jepni. Por shijimi i disa momenteve të lehta me të dashurin tuaj në mbrëmje do t’ju shkarkojë dhe do t’ju ngarkojë për ditën tjetër.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Sot do të jetë për kënaqësi dhe dhimbje! Hidraulik, pastrim, pazar ushqimesh, gatim… mund të prisni që çdo gjë t’ju rëndojë. Më vonë, mund të relaksoheni në një dush të nxehtë nën dritën e qiririt, ose të relaksoheni me një masazh aromatik qetësues. Do të jeni mirënjohës për kënaqësitë vetëm pas dhimbjes.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Pavarësisht vështirësive që do të hasni në rrugën tuaj, shpirti juaj i lartë, entuziazmi dhe besimi i lindur do të kapërcejnë të gjitha pengesat. Dhe pa marrë parasysh se sa e trazuar fillon dita, ajo duhet të përfundojë me një notë të gëzuar.

Burimi: Ganesha Speaks