Horoskopi ditor – 6 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Çështjet profesionale janë për inspektim! Mërkuri hyn në shtëpinë tuaj të 10-të të karrierës, duke nisur një cikël të ri ku mund të vendosni qëllime të qarta dhe të formuloni plane efikase për t’ju ndihmuar t’i arrini ato. Kjo është gjithashtu një kohë e shkëlqyeshme për t’u rrjetuar dhe për t’u lidhur me VIP-at të cilët mund të jenë në gjendje të hapin dyer të reja për ju, prandaj bëjeni gati hapin e ashensorit. Po kështu, nëse nuk jeni ndier i sigurt se ku po shkoni, ky transport mund t’ju japë fokusin që ju nevojitet për të ecur përpara.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju keni një pamje nga sytë e shpendëve të gjërave! Shtëpia juaj e gjerë e 9-të ndriçohet ndërsa Mërkuri fluturon në këtë territor aventuresk, duke ju treguar se sa shumë ka për t’ju ofruar bota mendërisht dhe shoqërore. Në humor për të udhëtuar? Merrni këtë moment për të planifikuar udhëtimin tuaj të ardhshëm. Edhe nëse ndiheni më shumë si një shtëpi, ju mund të zgjeroni horizontet tuaja duke mësuar në shtëpi. Ju keni fuqinë për t’u bërë një akademik kolltuk në lidhje me të gjitha llojet e lëndëve. Njohuria është fuqi.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Jeta sapo mori gjithë dramën e një filmi klasik bardh e zi. Sundimtari juaj, Mërkuri, po rrëshqet në shtëpinë tuaj të fshehtë të 8-të, duke ju ndihmuar të lexoni midis rreshtave. Ndërsa ky kalim mund të sjellë përvoja intensive në rrugën tuaj, do t’ju japë gjithashtu mjetet që ju nevojiten për t’u marrë me to një herë e përgjithmonë. Nëse keni shmangur ndonjë temë të vështirë, tani është koha për të ndryshuar qasjen tuaj dhe të vishni kapelën e detektivit tuaj. Ju jeni në gjendje të zbuloni zgjidhje në një kohë të shkurtër.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju nuk duhet të shkoni vetëm në këtë kohë. Mërkuri mendor sapo ka hyrë në Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve për vizitën e tij vjetore, duke ju inkurajuar ju dhe të dashurit tuaj që të bëni hapa të mëdhenj së bashku në mënyra të ndryshme. Komunikimi dhe zgjuarsia duhet të rrjedhin pa probleme në të gjitha partneritetet. Pavarësisht situatës, mund të gjeni kënaqësi të madhe kur punoni në çifte. Nëse gjërat rëndojnë, nuk ka nevojë të shqetësoheni – nuk keni pse të përballoni gjithçka vetë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një ndjenjë e re e qartësisë mund të jetë e juaja, Leo. Mërkuri po kufizohet në shtëpinë tuaj të 6-të të mirëqenies, duke ju ndihmuar të pastroni rrëmujën dhe të filloni të jetoni jetën tuaj me një qasje më të kujdesshme dhe metodike. Nëse jeni kënaqur aty-këtu ose i keni lënë gjërat të rrëshqasin, kjo është mundësia e përsosur për ta rikthyer veten në rrugën e duhur. Ju nuk keni nevojë të riparoni gjithçka menjëherë – filloni me një listë ndryshimesh ideale, pastaj mund t’i zbatoni ato një nga një.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Pikërisht tani, është ora juaj e lumtur kozmike, Virgjëreshë! Mërkuri djallëzor hyn në shtëpinë tuaj të 5-të me fat për të nisur një nga periudhat më të këndshme të vitit për ju. Edhe nëse normalisht nuk e vendosni veten të parën, merrni ditën e sotme për të menduar për atë që dëshironi me të vërtetë dhe shkoni pas saj. Kjo është një periudhë veçanërisht krijuese, kështu që shprehja e dëshirave tuaja dhe lirimi i anës tuaj unike mund të çojë në disa projekte vërtet mbresëlënëse dhe frymëzuese.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ritmi universal po rritet nën çatinë tuaj. Mërkuri, komunikuesi kozmik, po kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 4-të të Shtëpisë dhe Familjes për dy javët e ardhshme, gjë që mund të rezultojë në zhurmën e më shumë njerëzve nga sa keni përjetuar për disa kohë. Ndërsa mund të jetë pak e vështirë të gjesh hapësirë për veten gjatë këtij cikli, është një kohë e mrekullueshme për të organizuar festa dhe për të mirëpritur njerëzit në shtëpinë tuaj. Të gjithë ndoshta do të jenë të kënaqur të kalojnë kohë me ju.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Tani mund të duket sikur thjesht nuk ka orë të mjaftueshme në ditë! Mërkuri po zhytet në shtëpinë tuaj të tretë të komunitetit, duke shtuar njëqind gjëra shtesë në listën tuaj të detyrave. Ndërsa është i zënë atje, do t’ju duhet të bëni më shumë përpjekje për t’u siguruar që të mos humbisni gjurmët e të gjitha detyrave tuaja. Do të jetë shumë e lehtë që gjërat të kalojnë nëpër të çara. Nëse nuk keni një kalendar ose planifikues të duhur, përdorimi i një të tillë do t’ju ndihmojë të shmangni harrimin e ndonjë gjëje të rëndësishme.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një qendër e vëmendjes kozmike po shkëlqen në financat tuaja. Mërkuri i zgjuar sapo ka mbërritur në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave, duke ju inkurajuar të pastroni çdo konfuzion të mundshëm në lidhje me vlerën tuaj neto dhe duke ju treguar mënyra për ta rritur atë. Nëse jeni duke shpresuar për një rritje, atëherë filloni të përgatisni një listë me arsyet që e meritoni! Pasi të jetë rregulluar mirë, mund t’ia paraqisni një mbikëqyrësi ose klienti. Shpresoni të gjeni një pozicion të ri? Bëhuni gati për të dërguar CV-në tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Idetë mund të shfaqen në mendjen tuaj me shpejtësinë e dritës! Rregullimi i tyre mund të jetë pak më i vështirë, por për fat të mirë, ju keni Merkurin logjik në anën tuaj. Mërkuri hyn në shenjën tuaj sot për të sqaruar mendimet tuaja në mënyrë që t’i komunikoni ato në mënyrë më efektive. Mendoni për veten si transmetuesi i lajmeve të kanalit tuaj personal, duke u bërë të ditur njerëzve se çfarë keni bërë dhe çfarë keni në mendje. Të bësh këtë në mënyrë autentike mund të çojë në shumë mundësi të reja që nuk do të dëshironi t’i humbisni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Bota ka filluar të kthehet me një ritëm pak më të ngadaltë për ju. Mërkuri po rrëshqet në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, duke mjegulluar mbi faktet dhe duke e bërë jetën të ndihet si një ëndërr ndërsa e lini realitetin pas për diçka pak më fantastike. Përdoreni këtë frymëzim për të ndjekur zorrën tuaj, pasi duhet të veprojë si një busull personale, duke ju udhëhequr në drejtimin e duhur dhe duke ju ndihmuar të hartoni udhëtimin tuaj gjatë rrugës. Merrni parasysh të shkruani ëndrrat tuaja – ato mund të kenë një rëndësi të madhe.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sapo u bëtë një mall i nxehtë! Miqtë e vjetër dhe të njohurit e rinj me siguri që të dy do ta duan shoqërinë tuaj më shumë se kurrë, sapo Mercury në largim të fillojë turneun e tij në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve Sociale. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të qarkulluar, pasi bashkëmoshatarët tuaj janë praktikisht të garantuar se do të kenë shumë momente emocionuese që mund t’i shtojnë jetën tuaj. Ndjehuni të lirë të pranoni çdo ftesë që ju tërheq teksa ju vjen – dhe mos harroni të dërgoni edhe disa.

Burimi: Tarot