Horoskopi ditor – 6 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Rreziku për t’u veçuar mund t’ju shtyjë të qetësoni veten sot. Ju mund të jeni duke u dalluar nga grupi për të qenit shumë të zhurmshëm dhe shumë të ndryshëm dhe mund të jetë e vështirë të vendosni se si ta prezantoni veten më pas. Të tjerët mund të kritikojnë vetë-shprehjen tuaj dhe mund të jetë e vështirë të ndiheni në të njëjtën mënyrë për ta pasi të dini se si ju shohin. Për sa kohë që nuk po lëndoni askënd, mund të jeni vetvetja! Nëse nuk ju pranojnë, ky është problemi i tyre.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Dikush mund të mos respektojë kufijtë tuaj sot. Edhe nëse ua keni shpjeguar kufijtë tuaj më parë, ata mund të vendosin që e dinë më mirë se ju dhe t’i heqin gjithsesi. Ju mund t’ju duhet t’u përsërisni atyre pse i keni vendosur këto kufij dhe pse duhet të ruhen në mënyrë që të vazhdoni të kenë një marrëdhënie me ju. Ju nuk duhet ta bëni këtë deklaratë të frikshme, argëtuese, apo edhe të këndshme – veçanërisht nëse ata e kanë bërë këtë më parë. Të qenit i vendosur dhe i saktë është gjithçka që ju nevojitet.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Zgjedhja e palëve aktualisht mund të duket më e lehtë sesa të qëndroni neutral. Miqtë mund të jenë në një mosmarrëveshje me njëri-tjetrin, ose anëtarët e familjes suaj mund të mos flasin me njëri-tjetrin për diçka të vogël. Më pas ata mund të përpiqen t’ju bëjnë të merrni një vendim se ku qëndroni, edhe nëse nuk jeni të përfshirë në sherr, përveç lidhjes saj me të dy. Është në rregull të refuzosh dhe të qëndrosh jashtë tij, dhe ndoshta është mënyra më e mençur e veprimit.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të rebeloheni kundër vlerave tradicionale. Edhe pse mund të jeni rritur duke besoni në një pikëpamje të caktuar, ka të ngjarë të keni zgjedhur një këndvështrim të ndryshëm nga ai i familjes suaj. Mund të jetë e vështirë të mbash publikisht këtë besim, në mënyrë që të mbash paraqitjen për të tjerët. Megjithatë, tani mund të jetë koha për të dalë nga kjo hije dhe për t’i treguar botës për filozofitë tuaja, qoftë me fjalë ose me veprime. Mos kini frikë të ngriheni për atë që besoni!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Shërimi personal nga një mentalitet negativ mund të hasë pengesa tani. Kohët e fundit mund të keni bërë më të mirën për të hequr një zakon negativ që ju pengon të jeni vetvetja juaj më e mirë, por një kurth ka të ngjarë ta ketë bërë të vështirë të ecni përpara. Kjo mund të jetë një shpërqendrim, një tundim ose thjesht mungesë kohe, por mos u shqetësoni! Ju nuk e keni zhbërë të gjithë përparimin që keni bërë tashmë për shkak të një pengese. Hiqni pluhurin dhe provoni përsëri.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Lëshimi mund të jetë i vështirë tani. Lëshimi mund të jetë një udhëtim dhe jo vetëm një veprim – për shembull, kur ndaheni me dikë, mund ta shihni përsëri në vendet ku keni shkuar së bashku. Kalimi nga një marrëdhënie ose një përvojë e kaluar mund të marrë kohë, dhe është në rregull të jesh i durueshëm dhe t’i lejosh gjërat të ndodhin me ritmin e tyre në vend që t’i ndërpresësh të gjitha menjëherë. Lëvizni me ritmin që duhet të lëvizni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dikush mund të përpiqet të ndryshojë mendjen tuaj sot. Ndërsa është mirë të kesh një mendje të hapur dhe të marrësh parasysh të gjitha opsionet, ka disa morale thelbësore që mund t’i ndjesh thellë në shpirtin tënd. Dikush mund të shkojë pas një prej bindjeve tuaja qendrore, nëse do të përpiqet të testojë bindjen tuaj ose të ndryshojë vërtet atë që besoni. Mund të jetë shumë zhgënjyese të përpiqeni të debatoni me ta, kështu që dëshironi të ruani paqen duke refuzuar me mirësjellje idenë për të debatuar më tej për këtë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Sekretet mund të jenë opsioni më i sigurt për momentin. Mbajtja e mendimeve tuaja për vete mund të shmangë që dikush të marrë atë që thoni dhe ta kthejë atë kundër jush. Ju mund të mendoni se keni paraqitur një ide të mrekullueshme, por më pas ajo mund të keqinterpretohet apo edhe të vidhet, duke ju bërë të dëshironi të mos kishit thënë kurrë asgjë. Në vend që të mbështeteni në fjalët tuaja për t’ju ndihmuar të ecni përpara tani, vendosni idetë tuaja në lëvizje vetë dhe tregojuni atyre produktin e përfunduar më vonë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Drama mund të përpiqet të shpërthejë gjatë gjithë ditës. Tensionet mund të jenë të larta në grupin tuaj, qoftë nga çështje serioze apo thashetheme të vogla. Çështjet mund të vijnë në krye sot, duke ju detyruar të gjithëve të merreni me të atëherë atje! Nëse njerëzit e përfshirë përpiqen t’i ekzagjerojnë ngjarjet ose të ngrenë zërin, nuk keni pse t’i takoni aty ku janë. Në vend që t’i përshkallëzoni gjërat më tej, përpiquni të mbytni flakët dhe të arrini në një vendim të drejtë, edhe nëse disa kolegëve nuk ju pëlqen ideja e kompromisit.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Metodat tuaja mund të sfidohen në çdo moment. Dikush mund të ndiejë se ai është autoriteti për diçka që ju keni bërë për një kohë të gjatë – që mund të jetë arrogancë nga ana e tyre ose e juaja! Ju mund të jeni të vendosur në rrugën tuaj dhe të mos dëshironi t’i bëni gjërat sipas mënyrës së tyre, edhe nëse duket se jep rezultate më të mira. Provoni rrugën e tyre të paktën një herë. Nëse ende mendoni se rruga juaj është më e mirë, atëherë mund të thoni sinqerisht se i keni dhënë atyre një goditje të drejtë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Komunikimi mund të nxisë dramë sot. Fjalët që zgjidhni mund të merren në mënyrën e gabuar. Mënyra se si të tjerët ju përgjigjen mund të jetë gjithashtu konfuze, pasi ju tashmë e dini se çfarë dëshironi të thoni. Kjo mund të marrë formën e keqkomunikimit, mungesës së komunikimit ose komunikimit të tepruar, por thjesht bëni atë që mundeni për t’u shprehur qartë. Pyetini ata se çfarë dëgjuan dhe më pas vendosni nëse dëshironi të korrigjoni atë që thatë ose të qëndroni pranë deklaratës suaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Zona juaj e rehatisë mund t’ju shkaktojë probleme në këtë moment. Ju mund të jeni bërë shumë rehat në një fushë të jetës suaj, gjë që mund t’ju bëjë të zvarriteni ose të ktheheni në zakone negative që i keni kapërcyer më parë. Dikush specifik në jetën tuaj mund t’ju tundojë ta bëni këtë – kur përpiqeni të bëni një ndryshim, ata mund të përpiqen t’ju kthejnë në zakonin që sapo keni dashur ta hiqni. Mendoni për veten tuaj të ardhshme dhe qëndroni të fortë!

Burimi: Tarot