Horoskopi ditor – 6 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të bëni një argument bindës për atë që dëshironi në këtë kohë. Duke qenë se Merkuri artikulon sekstilet e pëlqyeshme të Venusit në shenjën tuaj, ju jeni të pajisur për të shprehur qartë rastin tuaj dhe dukeni mirë duke e bërë këtë. Ju gjithashtu mund të kuptoni se cilat pjesë të tregimit tuaj është më mirë të lini jashtë, pasi ato mund të shpërqendrojnë audiencën tuaj nga përmbajtja më e rëndësishme. Megjithatë, nëse ju pëlqen të thoni pjesën e qetë me zë të lartë do të shkaktonte vërtet një problem, mund t’ju duhet të rivlerësoni plotësisht pozicionin tuaj!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një miku juaj mund të ketë shumë për të thënë për një çështje sociale që ka rëndësi për të sot. Megjithëse mund të ndiheni sikur është detyra juaj si një mik mbështetës që t’i bashkoheni menjëherë kauzës së tyre, ai presion mund të vijë nga brenda jush dhe jo nga ata. Nëse nuk jeni të sigurt nëse jeni apo jo dakord me pikëpamjet e tyre, është mirë t’i mbani mendimet tuaja për veten tuaj dhe thjesht të mblidhni informacione në heshtje për momentin. Thjesht dëgjimi i tyre mund të sigurojë vërtetimin që ata kanë nevojë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Lidhja me miqtë mund të jetë argëtuese dhe e frytshme për ju sot. Edhe pse ndoshta jeni në hapësirën e duhur për të kaluar një kohë të mirë pa komplekse, ndoshta më shumë se kaq është e mundur! Ndërsa Hëna e vëmendshme trillon Marsin dhe Neptunin në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës, ju mund të bëheni të vetëdijshëm për disa mundësi profesionale që fshihen para syve në rrjetin tuaj social. Përzierja e kufijve të llojeve të ndryshme të marrëdhënieve mund të ketë sfidat e veta, por rreziku mund të jetë me vlerë shpërblimi tani.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Privatësia mund të jetë e vështirë për t’u arritur sot, por ndoshta keni më pak për të fshehur nga sa mendoni. Kur Mërkuri në shtëpinë tuaj të 12-të të subkoshiencës bën sekstil Venusin në shtëpinë tuaj të 10-të publike, ju mund të vini re diçka që normalisht e mbani të fshehur. Megjithëse mund të mos jeni të ngazëllyer për këtë zhvillim, mund të jetë më pak problem se sa prisnit nëse thjesht e pranoni atë. Emocionet dhe intelekti juaj mund të punojnë së bashku për t’ju ndihmuar të tregoni mirë historinë tuaj në këtë kohë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dëgjimi mund të jetë shumë i dobishëm për ju në këtë kohë. Jeni gati për të eksploruar çështje të thella tani, por thjesht të hidheni në një bisedë mund të jetë e tepërt. Kushtojini vëmendje çdo rekomandimi libri nga miqtë! Të shpenzosh pak kohë duke lexuar vetë duhet t’ju japë një mundësi për të mbledhur mendimet tuaja në një mënyrë më të informuar dhe më të artikuluar. Kur të jeni gati për të folur, të qenit në gjendje të mbështeteni në këndvështrimin e një autori të respektuar do t’ju ndihmojë të mbani diskutimin rrjedhshëm.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të jeni të motivuar për të ndërmarrë veprime drejt qëllimeve tuaja në këtë kohë, por mund të zbuloni, ndërsa filloni, se nuk mund ta bëni vetëm. Bashkimi i forcave me dikë në rrjetin tuaj social mund t’ju ndihmojë t’i shtyni gjërat përpara. Nga ana tjetër, sado që e respektoni dhe e admironi këtë person, ai nuk mund të jetë kloni juaj! Kërkoni kompromise që kanë potencialin të frymëzojnë rritje tek të dy, sesa ato që do të nxisin pakënaqësi.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Të flisni për idetë tuaja më të mëdha me të tjerët mund të jetë veçanërisht përmbushëse tani. Ndërsa Mërkuri me mendime të qarta është në Shtëpinë tuaj të 9-të të Besimeve dhe Venusi social në Shtëpinë tuaj të 7-të të Lidhjeve, ju keni më shumë gjasa të shijoni lidhjen me aleatët tuaj sesa të debatoni kundër ndonjë kundërshtari. Kur bini dakord për pikat kryesore, mund t’i rafinoni detajet për të bërë planin më të mirë të mundshëm. Bërja e një pune idealiste që çon përpara qëllimet tuaja mund t’ju kënaqë edhe më tej, ndaj bëni strategji së bashku për ta kthyer pasionin tuaj të ndërsjellë në veprim.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Arritja e një marrëveshjeje harmonike për ndarjen e përgjegjësive me dikë tjetër mund të jetë një lehtësim i madh për ju sot. Me siguri po kërkoni një mënyrë për ta bërë jetën tuaj më të lehtë – dhe, nëse mund ta zgjeroni të njëjtën dëshirë me këdo që jeni duke bashkëpunuar, ka të ngjarë të dilni me një plan që me të vërtetë funksionon për të gjithë të përfshirët. Me detyrat tuaja praktike të përfunduara me sukses, duhet të keni më shumë kohë për t’u fokusuar në hobi dhe gjëra të tjera argëtuese që ju kërkojnë tani.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mund të jetë e lehtë për ju të gjeni një lidhje të qetë sot, pasi ndoshta jeni në humor të mirë dhe jeni të etur për të ndarë gëzimin tuaj me të tjerët. Megjithatë, sapo të ndiheni të sigurt me dikë tjetër, mund të filloni të derdhni zemrën tuaj paksa shumë. Ndërsa Hëna emocionale në shtëpinë tuaj të 8-të të intimitetit trillon Neptunin e pakufizuar, mund të jetë e vështirë të dihet se kur duhet të ndaloni së ndari. Ndërsa kufijtë e qetë mund të jenë të mirë, mbani një sy në nivelet e rehatisë së personit tjetër.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të mbani një qëndrim të mirë, ndërkohë që jeni ende duke u fokusuar në çështje praktike sot. Megjithatë, fuqitë tuaja mund të mos shtrihen edhe në telepati! Sigurohuni që të flisni me të tjerët me të cilët po punoni për mënyrën se si do të dëshironit që ata të hyjnë, në vend që thjesht të supozoni se e dinë se çfarë duhet të bëjnë. Megjithëse keni një ndjeshmëri të dobishme ndaj gjërave delikate në këtë moment, mos harroni të ndihmoni veten në mënyra të dukshme fillimisht.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju ndoshta e dini se duhet të kujdeseni për përgjegjësitë tuaja sot, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të argëtoheni pak me punën tuaj. Zgjuarsia juaj lozonjare mund të jetë e vështirë të heshtë. Të kesh një qëndrim relativisht të sigurt ndaj buxhetit aktual mund t’ju ndihmojë të mbani në perspektivë çdo zhgënjim në punë. Kur vendosni njerëzit në radhë të parë, pjesa tjetër shpesh do të zgjidhet vetë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Paratë mund t’ju duken se rrjedhin pa probleme tani, megjithëse t’i shpenzoni ato sapo t’i merrni me siguri do të jetë jashtëzakonisht joshëse. Mund të vëreni zhgënjime rreth shtëpisë që do t’i zgjidhte vetëm blerja e pajisjeve të duhura. Rehatia juaj ka rëndësi! Plus, një mjedis që ju mbështet mund të jetë një burim i mrekullueshëm force. Nëse ju mund ta përballoni atë, ju gjithashtu mund të shkoni për të.

Burimi: Tarot