Horoskopi ditor – 6 mars 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një vorbull shoqërore mund të rrotullohet në rrugën tuaj, një vorbull që do t’ju fshijë po aq shpejt sa një zog në erë. Marsi dhe Venusi fluturojnë të dy në Shtëpinë tuaj të 11-të të Miqësisë sot, duke sjellë shumë kënaqësi pas tyre. Nëse ndonjë ftesë shfaqet në DM-në tuaj, me siguri nuk do të pendoheni duke thënë po! Ju gjithashtu mund të jeni drejtuesi dhe t’i mblidhni të gjithë së bashku për një argëtim të paharrueshëm. Kjo shtëpi merret edhe me përpjekje humanitare, kështu që shërbimi në komunitet mund të jetë në tryezë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ka një energji shumë profesionale në ditën e sotme. Afërdita agresive dhe materialiste po hyjnë të dyja në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës dhe Ambicieve Afatgjata. Ju mund të merrni seriozisht qëllimet tuaja, falë lidhjes inkurajuese midis Venusit dhe Marsit pasi ata të hyjnë në shtëpinë tuaj të 10-të. Duhet të jetë më e lehtë se kurrë për të arritur atë që dëshironi pa u lodhur. Është një kohë e shkëlqyer për të ndërtuar një tabelë vizioni dhe për të qartësuar atë që dëshironi të manifestoni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Bota po hapet për ju në një mënyrë të madhe në këtë moment! Marsi dhe Venusi kalojnë sot në Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit Global, duke ju ndihmuar të hiqni çdo kufizim të mundshëm që ju pengon. Është një kohë e mrekullueshme për të dalë jashtë asaj që dini dhe për të kërkuar përvoja të reja mësimore. Nëse ka një temë për të cilën keni dashur gjithmonë të dini më shumë, tani është momenti për të filluar. Regjistrimi për një kurs online është një vend i mrekullueshëm për të filluar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një moment i vërtetë përparimi mund të jetë në pritje për ju në këtë kohë! Marsi i nxehtë dhe Afërdita sensuale po ju ndihmojnë të forconi lidhjet me njerëzit e rëndësishëm në jetën tuaj. Kjo ka të bëjë me intimitetin fizik, megjithëse ndriçon gjithashtu financat tuaja kryesore. Mbani një sy për disa të papritura të jashtëzakonshme në këtë drejtim, por mos lejoni që paratë t’ju shpërqendrojnë nga emocionet tuaja. Mos ngurroni të merrni seriozisht një të dashur.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Duke filluar që tani, njerëzit e tjerë mund të jenë çelësi i suksesit tuaj! Sot vendoset një fokus i madh në partneritetet dhe njerëzit e rëndësishëm në jetën tuaj. Kjo nuk ka të bëjë vetëm me njerëzit – kontratat dhe marrëveshjet janë po aq të theksuara! Ju mund të dëshironi të nënshkruani emrin tuaj në vijën me pika të disa dokumenteve të rëndësishme, sepse çdo ofertë që merrni mund të vlejë peshën e saj në ar.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Organizimi inkurajohet tani – edhe pse duke ju njohur, Virgjëreshë, ju ndoshta tashmë e dini këtë. Marsi dhe Venusi të dy marshojnë në shtëpinë tuaj të 6-të të punës dhe rutinës sot, duke sjellë më shumë mundësi për të përmirësuar shëndetin tuaj dhe cilësinë e përgjithshme të jetës suaj, ndërkohë që ju lejojnë të shijoni procesin dhe të djersiteni vetëm kur dëshironi. Merrni parasysh krijimin e një plani loje me mënyra për të përmirësuar shëndetin tuaj. Mundohuni ta bëni edhe argëtuese!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

E sotmja shënon fillimin e një faze të bukur për ju, e cila mund të jetë e mbushur me të gjitha llojet e argëtimit. Marsi dhe Venusi i dashur hyjnë sot në Shtëpinë tuaj të 5-të të Argëtimit dhe Lojërave, duke goditur zilen e fillimit në një dritare krejtësisht të re që ju të shijoni jetën në maksimum. Ky sektor i grafikut tuaj merret gjithashtu me qendër të vëmendjes, kështu që ju duhet ta vendosni veten përpara dhe në qendër nëse ju jepet mundësia – mund të fitoni më shumë se vetëm pesëmbëdhjetë minuta famë!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Mund të ketë shumë aktivitete në mjedisin tuaj të afërt në këtë kohë, por gjithsesi mund ta merrni me lehtësi. Marsi dhe Venusi po zhyten në shtëpinë tuaj të 4-të të shtëpisë dhe familjes, duke sjellë aktivitet dhe kënaqësi pas tyre. Nëse keni pasur mosmarrëveshje me një shok dhome ose të afërm, atëherë kjo do t’ju ndihmojë të zgjidhni gjërat. Po kështu, nëse jeni mërzitur me mjedisin tuaj, kjo është një ditë e mirë për të filluar të bëni ndryshime – qoftë kjo do të thotë të lëvizni mobiljet apo të zhvendosni shtëpinë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ritmi i jetës suaj do të rritet! Marsi agresiv do të hyjë së pari në Shtëpinë tuaj të 3-të të Miqve dhe në Komunitetin Lokal, i ndjekur së shpejti nga Venusi i bukur, që të dyja do të bëjnë gjithçka që munden për të rritur entuziazmin e përgjithshëm rreth jush. Ju duhet të bëni një pikë për të dalë dhe për të folur me njerëzit përreth jush. Falë energjisë së fuqishme sociale të inkurajuar nga afrimi i Venusit me Marsin, ju jeni pothuajse të garantuar të kaloni një kohë vërtet emocionuese.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Sot do të keni mundësi të shpenzoni dhe të kurseni. Çdo punë që keni nuk duhet të jetë shumë e vështirë, ndaj mos u shqetësoni se jeta do të jetë e vështirë. Marsi dhe Venusi të dy lëvizin në Shtëpinë tuaj të Dytë të të Ardhurave dhe Sigurisë Materiale sot, duke ju dhënë mundësinë për të bërë një përparim real në çdo qëllim që keni në atë fushë. Nëse po shpresoni të rrisni gjendjen tuaj financiare, atëherë filloni të kërkoni mundësi të reja! Një e artë mund të shfaqet në çdo moment.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Duke filluar që tani, të gjithë sytë janë mbi ju! Marsi i nxehtë dhe Venusi i bukur të dyja hyjnë në shenjën tuaj, duke ju dhënë një lloj joshjeje të veçantë që askush nuk mund ta mohojë. Mos u tronditni nëse duket se të gjithë janë të përqendruar tek ju papritmas! Është një kohë e shkëlqyer për të ndryshuar pamjen tuaj, qoftë me një ndryshim total apo thjesht një rutinë të re stërvitjeje, kështu që vendosni se çfarë dëshironi të përmirësoni ose ndryshoni. Planetët duhet ta bëjnë këtë transformim të lehtë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Jeta mund të duket si një roman fantazi që fillon sot, kështu që vishni armaturën tuaj të shndritshme dhe përgatituni për aventura. Luftëtari Marsi dhe perëndesha Venus hyjnë në shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare herët gjatë ditës, duke i shtuar një prekje magjie çdo gjëje që bëni. Ky është një cikël jashtëzakonisht frymëzues, prandaj sigurohuni që të zgjasni muskujt tuaj krijues dhe t’i jepni vetes leje të ëndërroni më shumë se normalisht. Diçka vërtet spektakolare mund të ngrihet në sipërfaqe kur nuk e prisni.

Burimi: Tarot