Horoskopi ditor – 6 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Rruga që ju keni ende për të udhëtuar është plot me potencial. Ju mund t’i merrni gjërat lehtë ndërsa Dielli rrëshqet nëpër sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm – plus, sekstili i tij i veçantë ndaj Uranit rebel në sektorin tuaj të të ardhurave mund t’ju çojë ende diku fitimprurës. Nëse vjen mundësia për të pohuar veten (ose vlerën tuaj), sigurohuni ta shfrytëzoni, sepse ky takim i rastësishëm mund të shpërblehet për vitet në vijim. Ka para në tryezë, kështu që shmangni keqardhjet në të ardhmen duke i marrë ato sa të mundeni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Grupi juaj social mund të zgjerojë fushën e botës suaj sot. Dielli po rrotullohet nëpër shtëpinë tuaj të 11-të që po largohet, gati për sekstilin e tij me Uranin aventurier, i cili aktualisht po bën turne në shenjën tuaj. Një ftesë e rastësishme ose një mbledhje e rastësishme mund t’ju nxjerrë nga çdo gjë kufizuese në të cilën mund të jeni kufizuar kohët e fundit. Edhe nëse ideja e pjesëmarrjes nuk ju emocionon, të paktën provojeni! Asnjëherë nuk e dini se kur një grup i ri njerëzish mund të bëhen miq të përjetshëm.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një mundësi e papritur për të kërkuar ar mund të vijë në çdo moment. Ju i keni vendosur pamjet deri në qiell, ndërsa Dielli viziton shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të dhe do të jeni në gjendje të grumbulloni energji shtesë për të punuar drejt qëllimeve tuaja kur të ngrejë Uranin në shtëpinë tuaj të 12-të të frymëzuar. Ndoshta një mik i vjetër do të dalë nga krahët për t’ju ngritur lart. Ky person mund t’ju befasojë vërtet, veçanërisht nëse zbuloni se ata kanë dashur t’ju ndihmojnë për një kohë të gjatë!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Të gjithë në bord! Sot ekziston një mentalitet grupor dhe nuk qëndron i qetë, pasi Dielli në shtëpinë tuaj të shtrirë të 9-të bën një sekstil të fuqishëm ndaj Uranit eklektik në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore. Njerëz dhe vende të reja mund ta zgjerojnë botën tuaj më shumë se kurrë më parë, kështu që nëse vendosni të rezervoni atë udhëtim në grup në Meksikë ose të regjistroheni për një klasë nate me disa miq, ka fuqi në numra për të zgjeruar në mënyrë drastike botën tuaj. Mund të shkoni më tej së bashku.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Nuk do ta lini këtë ditë të largohet nga ju pa lënë gjurmë në të, Leo! Dielli është në shtëpinë tuaj të 8-të gjithçka ose asgjë, duke ju nxitur të provoni mendimin tuaj, dhe ju mund të kërkoni një platformë më të gjerë për ta bërë këtë kur Dielli të ndikojë nga Urani në shtëpinë tuaj të 10-të profesionale. Një shans i rastësishëm për të shkëlqyer mund të vijë atëherë kur nuk e prisni, kështu që përpiquni të jeni gati për të marrë përgjegjësinë. Nëse e bëni këtë, mund të keni sukses me ngjyrat më të mira.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Eksplorimi i botës suaj tani do të jetë më i lehtë me dikë të veçantë pranë jush. Dielli në sektorin tuaj të partneritetit po i bën një sekstil të rrallë Uranit në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske, ndaj mbajini sytë hapur për mundësinë për të udhëtuar ose për të zgjeruar jetën tuaj në një farë mënyre. Ndoshta do të jetë i lidhur thellësisht me një person tjetër të rëndësishëm. Pavarësisht se kush i mban frenat, mos u tronditni nëse dikush ju ofron një udhëtim me karrocë drejt një destinacioni që mendonit se ishte i pamundur për t’u arritur.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Përgjegjësia dhe produktiviteti nuk ndodhin vetëm vetë – ato kërkojnë përpjekje. Ju mund të befasoni veten me sa shumë përpjekje jeni tani në gjendje të bëni në punën para jush si Dielli në sekstilet e shtëpisë tuaj të 6-të të orientuar drejt detyrave Urani në shtëpinë tuaj të 8-të transformuese. Talentet tuaja mund të mahnitin të gjithë në zyrë, apo edhe t’ju ndihmojnë të gjeni një mundësi të re profesionale që ju lejon të veproni si vetja juaj më e mirë. Ju keni më shumë aftësi sesa mund ta kuptoni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Njerëzit mund t’ju befasojnë sot, por për fat, ju keni çdo arsye për të pritur idetë e tyre. Dielli është në shtëpinë tuaj të 5-të me fat, duke krijuar një nga periudhat më pozitive të vitit dhe do të jetë një sekstil i rrallë për shokun e Uranit në shtëpinë tuaj të 7-të të fokusuar në marrëdhënie. Dikush për të cilin ju intereson mund t’ju sjellë në një aventurë të mrekullueshme ose t’ju prezantojë një ofertë që nuk mund ta refuzoni. Dy koka janë më mirë se një!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të trajtoni çdo çështje të ardhshme me më shumë lehtësi nëse lejoni që emocionet tuaja të udhëheqin. Dielli në shtëpinë tuaj të 4-të me ndjenjë të thellë po koordinohet me Uranin arbitrar në shtëpinë tuaj të 6-të të dobishme, duke ju lejuar të gjeni zgjidhje të papritura të dobishme për një gamë të gjerë çështjesh të ndërlikuara. Edhe nëse zakonisht preferoni të mendoni në rrugën tuaj për të kapërcyer një problem, duke marrë një rrezik dhe duke dëgjuar zemrën tuaj mund të rezultojë në më shumë sukses sesa do të kishit parashikuar ndonjëherë, prandaj mos e bllokoni atë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Duket se keni shumë për të thënë për momentin! Dielli në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimeve po i bën një sekstil të mrekullueshëm Uranit eklektik në Shtëpinë tuaj të 5-të të Kreativitetit, kështu që edhe Bricjapi më pak imagjinativ mund të ndiejë nevojën për ta lënë Muzën të luajë. Bëj diçka artistike, edhe nëse është thjesht shkarravinë, dhe mos u shqetëso për produktin përfundimtar. Sa më shumë të luani, aq më shumë ka gjasa që të krijoni diçka të veçantë pa u përpjekur.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një anëtar i familjes mund t’ju ofrojë njohuri të papritura në çdo moment. Sekstili pozitiv midis Diellit në shtëpinë tuaj të dytë të fokusuar financiarisht dhe sundimtarit tuaj Uranit në shtëpinë tuaj të katërt themelor po ju mbush me potencial. Së bashku këta planetë mund t’ju ndihmojnë të krijoni një sipërmarrje të shkëlqyer për të fituar para, qoftë vetëm për të ulur kostot aty-këtu ose fillimi i një ideje biznesi krejt të re. Meqenëse familja është e theksuar, një i afërm mund të jetë një bord i mahnitshëm ose një investitor jetik.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të thoni diçka mjaft të shkëlqyer sot pa e kuptuar. Dielli aktualisht po viziton shenjën tuaj dhe falë bashkëpunimit të tij me Uranin imagjinativ sekstil në sektorin tuaj të komunikimit, idetë do të fluturojnë shpejt dhe pa pagesë. Rezultatet e të menduarit jashtë kutisë mund të jenë vërtet të frymëzuara, veçanërisht nëse jeni të gatshëm të qarkulloni dhe të komunikoni me bashkëmoshatarët tuaj. Mund të takoni dikë ose të zbuloni diçka që ju ndihmon të ndizni një llambë mbi kokë. Bëhuni gati për momentin tuaj eureka!

Burimi: Tarot