Horoskopi ditor – 7 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mund të vijnë shumë mesazhe sot, por mund të jetë shumë e vështirë të dëgjoni diçka specifike për shkak të gjithë zhurmës. Universi po shpenzon shumë energji në pjesë shumë fantastike të grafikut tuaj – ndoshta pak më shumë energji! Në vend që t’ju frymëzojë, ndoshta thjesht do t’ju lërë të ndiheni të rraskapitur ose konfuz. Jetojeni jetën në korsinë e ngadaltë për momentin dhe dijeni se do të arrini atje ku duhet të shkoni kur të jetë momenti i duhur.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mbajtja e mendimeve tuaja për vete mund të jetë alternativa më e mirë për momentin, pasi njerëzit mund të mos jenë aq të kuptueshëm sa mund të shpresoni. Ndoshta do të preferonit të përqendroheni në çështje më serioze, ose shakatë e zakonshme thjesht nuk janë në fjalorin tuaj aktual. Është mirë të keni ditë kur të ndiheni sikur dëshironi të qëndroni me mendimet tuaja. Ju mund t’i ktheheni shoqërimit nesër kur nuk ndiheni aq të zhytur nga çdo gjë që po ndodh në mendjen tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Planetët do ta bëjnë tepër të vështirë zgjedhjen mes argëtimit dhe punës sot – kjo mund të jetë veçanërisht e vështirë për ju, Binjakë të shoqërueshëm. Një person specifik mund të kërkojë gjithë vëmendjen tuaj – ose të paktën të përpiqet! Gjithsesi, mos harroni se keni përgjegjësi për t’u marrë në botën reale. Ato nuk do të largohen thjesht sepse ju nuk dëshironi t’i bëni ato. Mund të kaloni pak kohë duke u argëtuar me të tjerët, por mos e teproni.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju me shumë mundësi keni shumë gjëra në listën tuaj të detyrave. Ndërsa është e rëndësishme t’i kontrolloni ato, ndonjëherë mund të jetë paksa e lehtë të shpërqendroheni me mendime më argëtuese. Për fat të mirë, për sa kohë që i mbani aktivitetet tuaja joproduktive vetëm sot, nuk duhet të jetë problem. Çdo detyrë ka të ngjarë të presë për njëzet e katër orë, ndërsa ju bëni gjërat tuaja.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Është një ditë e bukur për t’u kënaqur, por mos u tronditni shumë nëse ndjeni një shqetësim të vazhdueshëm që ju tërheq vëmendjen, sikur ka diçka jashtë këndit të shikimit tuaj. Për fat të mirë, kjo ndjesi ka të ngjarë të mos jetë e bazuar në realitet. Shtyjeni atë në pjesën e pasme dhe mos lejoni që t’ju shpërqendrojë nga të paturit një ditë të këndshme siç e meritoni! Çdo shqetësim do të ndalojë së shpejti. Mund të ktheheni tek ato në një ditë tjetër kur të jeni në humor për gjëra të tilla.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ka të ngjarë të jeni të thellë në emocionet tuaja sot, kështu që mos u kapni në befasi nëse ndiheni pak më të ndjeshëm se zakonisht. Nuk ka asgjë të keqe me këtë në teori, përveç se dikush mund të vijë për t’ju ngacmuar. Merrni hapësirë për veten tuaj sipas nevojës, por mos kini frikë t’u tregoni njerëzve se ku janë kufijtë tuaj. Njerëzit e duhur do t’i respektojnë ato.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të keni shumë gjëra në pjatën tuaj dhe që kërkojnë vëmendjen tuaj, por kjo nuk do të thotë që ju duhet të përqendroheni në secilën prej tyre. Është e rëndësishme të shfaqni një sasi të caktuar dallueshmërie tani, sepse ka të ngjarë të mos mund të përballeni me të gjithë hekurat që keni në zjarr. Merrni një vendim që të kujdeseni vetëm për gjërat që kanë absolutisht nevojë dhe lërini ato të tepërta ose të parëndësishme për një ditë tjetër.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Planetët janë duke u mbështetur në punën dhe financat tuaja sot, duke ju inkurajuar të bëni më të mirën. Entuziazmi i tyre është i madh, por kjo nuk do të thotë se do të mund të përqendroheni. Neptuni mistik po vepron në Shtëpinë tuaj të 5-të të Argëtimit, duke ju kujtuar të gjitha mundësitë që presin në të gjithë botën. Nuk është sekret që ëndrrat me sy hapur janë shumë më tërheqëse sesa prirja për çdo përgjegjësi fiskale – por varet nga ju nëse do të dorëzoheni apo do të shtrëngoheni për të punuar.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Do të jetë e vështirë të flisni logjikisht sot, sepse pothuajse gjithçka që mendoni ose thoni do të jetë e ngjyrosur me një dozë të madhe ndjenjash. Pavarësisht se sa emocional jeni normalisht, Neptuni ëndërrimtar në Shtëpinë tuaj të 4-të të ndjeshme përplaset me Mërkurin e zhurmshëm. Mund të ndikoheni më shumë se shenjat e tjera. Merrni sot kohë për t’u fokusuar në nevojat tuaja emocionale.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Në përgjithësi mund të jeni më të mirë se të tjerët për të qëndruar në krye të detyrimeve tuaja dhe për t’u siguruar që po kontrolloni çdo kuti të nevojshme. Nëse ndiheni të mërzitur, përpiquni të bëni një listë të gjithçkaje që duhet të bëni në mënyrë që asgjë të mos harrohet. Mos lini asnjë boshllëk ku mund të pengoheni!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Bota është plot me mundësi dhe mund të keni shumë njerëz që ju kërkojnë të dilni dhe të luani! Është gjithmonë kënaqësi të lidhesh me miqtë për një ditë duke bërë çfarë të duash, por kjo nuk do të thotë që thjesht të injorosh përgjegjësitë tua – veçanërisht ato fiskale. Ka një energji konfuze në sektorin tuaj financiar që hedh hije gjatë ditës, ndaj sigurohuni që një nxitje bujare për të paguar faturën të mos përfundojë duke zbrazur llogarinë tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Është një ditë e mrekullueshme për të bërë përparim të madh në frontin profesional. Ajo që ju frymëzon një moment mund t’ju lodhë në tjetrin, ndaj mos u shtyni shumë fort ose shpejt. Marrja e kohës suaj është ndoshta metoda më e mirë në dispozicion për ju, sepse kryerja e një pune nxitimthi mund të rezultojë që ju të humbisni diçka shumë të rëndësishme. Përpiquni dhe qëndroni të përqendruar, qoftë edhe për disa orë!

Burimi: Tarot