Horoskopi ditor – 7 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ka një energji të shpejtë dhe të lirshme në univers në këtë kohë. Me një Hënë të Plotë që ndriçon dritën e saj në shtëpinë tuaj të tretë të zënë, njerëz të panumërt ka të ngjarë të konkurrojnë për vëmendjen, përpjekjen dhe kohën tuaj. Përpiquni të mos shqetësoheni shumë për realizimin e mijëra gjërave të vogla në pjatën tuaj – në vend të kësaj, bëni çmos që të merreni vetëm me atë që është absolutisht e nevojshme. Pasi ta keni bërë këtë, mund të shkoni në qytet me disa miq. Ju keni fituar të drejtën për t’u argëtuar!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Është koha për të peshuar portofolin tuaj. Kjo hënë e plotë po ndodh në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave, kështu që financat tuaja do të jenë në fokus më të mprehtë. Nëse po shpresoni të rrisni madhësinë e llogarisë suaj bankare, mos prisni të kërkoni mundësi të reja! Pavarësisht nëse jeni në treg për një rritje page ose një pozicion krejtësisht të ri, opsioni i duhur është atje për ju. Plus, balancimi i buxhetit tuaj mund t’ju vendosë në një pozicion të shkëlqyeshëm për të paktën një mburrje.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Bëhuni gati të shkëlqeni, Binjakët! Ju jeni nën qendër të vëmendjes së yjeve falë Hënës së Plotë në shenjën tuaj të zgjuar, duke krijuar potencialisht një nga momentet tuaja më vitale dhe personale këtë vit. Ky lunacion po hap një dritare drejt arritjeve dhe shpërblimeve, kështu që nëse jeni duke u larguar nga prapaskenat, koha e shfaqjes për suksesin tuaj mund të jetë gati të bjerë në prehrin tuaj. Sa më personal të jetë projekti, aq më mirë me siguri do të bëni. Askush nuk mund ta përcjellë mesazhin e tij si ju!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të jeni të lirë nga e kaluara juaj. Universi thekson lëshimin pasi Shtëpia juaj e 12-të e Përfundimeve dhe Përfundimit ndriçohet nga Hëna e Plotë e sotme. Luna dëshiron që ju të mbyllni ciklet e vjetra dhe të hiqni dorë nga mekanizmat toksikë të përballimit që kanë pushuar së shërbyeri qëllimit tuaj më të lartë. Identifikoni mënyrat në të cilat mund ta mbani veten duke mbajtur bagazhe të vjetra dhe përgatituni t’i lini ato pas. Lejoni vetes të lëvizni në të ardhmen me një ngarkesë më të lehtë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Njerëzit me të cilët jeni rrethuar kanë një rol të rëndësishëm për të luajtur. Hëna e Plotë e sotme po ndikon në shtëpinë tuaj të 11-të të fokusuar në grup, duke e bërë këtë moment të përsosur për të mbledhur ekuipazhin dhe për të shijuar veten. Edhe nëse nuk mendoni se keni një rrjet ku të mbështeteni, në vend të kësaj mund të bëni disa punë për të zgjeruar mundësitë tuaja sociale. Anëtarësimi në një klub të një lloji mund t’ju ofrojë shumë shanse për të takuar shpirtra me të njëjtin mendim – nuk e dini kurrë se kur do të klikoni plotësisht me dikë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Është radha juaj t’u tregoni të gjithëve se sa të aftë jeni. Potenciali juaj po shkëlqen me këtë Hënë të Plotë që kulmon në Shtëpinë tuaj të 10-të të Reputacionit dhe Ambicieve, duke ju nxitur të korrni shpërblimet e përpjekjeve tuaja të mëparshme. Një mbikëqyrës mund të jetë më në fund gati për t’ju futur në tapetin e kuq të jetës. Kjo është gjithashtu koha e përsosur për t’i njoftuar njerëzit për çdo gjë për të cilën keni punuar në prapaskenë, kështu që dilni atje dhe bëni zbulimin tuaj të madh!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Bota po thërret emrin tënd, Peshorja. Një rrugë e re, që shkëlqen nga mundësitë, ndriçohet nga Hëna e Plotë e bukur që shkëlqen në Shtëpinë tuaj të 9-të të Eksplorimit, gati që ju ta ndiqni atë. Mundësia për të hapur krahët mund të shfaqet në çdo kohë, por nuk keni nevojë të prisni që dikush tjetër t’ju sugjerojë përpara se të filloni udhëtimin tuaj. I njëjti sektor ka të bëjë me arsimin e lartë, prandaj konsideroni të shikoni në klasa që mund të shtojnë aftësi të reja në arsenalin tuaj.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të ndjeni rrymën e fuqishme kozmike që lëviz nëpër botë. Shtëpia juaj e 8-të intensive ndriçohet shkëlqyeshëm nga Hëna e Plotë e Binjakëve, duke nxjerrë në sipërfaqe disa çështje serioze. Çështjet e asaj që është personale kundrejt asaj që ndahet mund të kërkojnë vëmendjen tuaj! Edhe nëse këto biseda tingëllojnë e kundërta e tërheqëse, kjo nuk i bën ato më pak të rëndësishme. Sa më i drejtpërdrejtë të jeni, aq më e lehtë duhet të jetë të përballeni me dramë të mundshme, ndaj mos u shmangni nga diskutimet në fjalë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Pavarësisht se sa mirë mund ta trajtoni veten, prapë mund të përfitoni nga një palë duar shtesë. Sektori juaj i marrëdhënieve ndriçohet nga Hëna e Plotë e Binjakëve, duke e kthyer vëmendjen tuaj tek njerëzit e rëndësishëm në jetën tuaj – ose ndoshta mungesa e tyre. Të gjitha llojet e partneriteteve theksohen në këtë ngjarje hënore, qofshin ato romantike, profesionale apo platonike, ndaj bëni një përpjekje për të kaluar kohë cilësore me një të dashur. Nëse shpresoni të thelloni një lidhje, shansi juaj mund të vijë së shpejti.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Dita e sotme ka të bëjë vetëm me vetë-përmirësimin. Hëna e Plotë hedh dritë vezulluese në shtëpinë tuaj të 6-të të mirëqenies, duke ju forcuar për të marrë një qasje më të mirë ndaj jetës, një qasje që mund të përmirësojë cilësinë e saj të përgjithshme dhe t’ju bëjë të ndiheni më mirë në këtë proces. Shqyrtoni zakonet tuaja me një mendje të mprehtë – mbani sytë hapur për vendet ku mund të bëni disa ndryshime që do të kenë ndikime pozitive të qëndrueshme. Mos u mundoni të detyroni ndonjë transformim brenda natës, sepse hapat më të vegjël do të shtojnë ende ndryshime të mëdha.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të kënaqesh me veten është pothuajse një garanci kozmike tani. Me Hënën e Plotë të shkëlqyer në Shtëpinë tuaj të 5-të të Kënaqësisë Personale, ju keni mundësinë të përqendroheni te vetja dhe dëshirat tuaja para çdo gjëje tjetër. Bëni diçka që sjell një buzëqeshje në fytyrën tuaj, çfarëdo qoftë ajo, dhe mos kini frikë të shfrytëzoni një shans në këtë proces. Shtëpia e 5-të shpërblen guximin, kështu që edhe nëse vendosja e vetes përpara dhe në qendër tingëllon e frikshme, kjo nuk do të thotë se nuk ia vlen.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Emocionet mund t’ju marrin dhe t’ju largojnë në këtë moment. Qiejt janë ndriçuar me Hënën e Plotë të Binjakëve në Shtëpinë tuaj të 4-të të Shtëpisë, duke ju inkurajuar të ktheni vëmendjen tuaj ndaj gjithçkaje që ndodh brenda katër mureve tuaja. Të paktën mendoni të bëni diçka në shtëpi – nëse kjo do të thotë të organizoni një festë ose të bëni disa rregullime të mëdha dekorative në hapësirën tuaj. Sjellja e ajrit të pastër në mjedisin tuaj mund t’ju bëjë të ndiheni edhe më shumë si në shtëpi.

Burimi: Tarot