Horoskopi ditor – 7 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Fitimi i parave mund të jetë një objektiv i juaji për momentin, por rreziqet impulsive mund t’ju tundojnë të tërhiqni llogarinë tuaj bankare. Për shkak të Hënës në shtëpinë tuaj të 5-të spekulative që trillon Venusin, ju mund të tërhiqeni nga një mundësi e keqe. Ndërsa ndjekja e saj nuk është domosdoshmërisht e gabuar, merrni kohë shtesë për të parë nga brenda dhe për të konfirmuar se gjykimi juaj nuk është i turbullt nga supozimet jorealiste së pari. Nëse plani juaj është vërtet i duhuri për ju, kjo qartësi mund t’ju ndihmojë të ecni përpara me më shumë besim.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të ndiheni të shtyrë të lidheni me miqtë tuaj sot. Megjithatë, ju mund të dëshironi të pushoni. Ndoshta ju mund të kaloni çdo lodhje, por kjo nuk është mundësia juaj më e kënaqshme në këtë pikë! Në vend të kësaj, bëhuni kreativ – shikoni opsionet për plotësimin e të gjitha nevojave tuaja menjëherë. Diçka si një natë komode filmi në shtëpi mund t’ju japë kontakt social dhe qetësi. Lërini shqisat tuaja të jenë udhërrëfyesi juaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Fjalët kanë fuqi të jashtëzakonshme sot! Ju mund të keni shumë për të thënë, por ju gjithashtu keni forcën për të përcjellë diçka të rëndësishme, veçanërisht nëse shpresoni të bëni një ndryshim në karrierën tuaj. Nëse keni bërë gjithçka mundeni në pozicionin tuaj aktual, dikush në rrjetin tuaj mund të jetë i vetëdijshëm për një mundësi profesionale që nuk është ende publike, kështu që njoftojini se po kërkoni. Është koha për të folur.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Njohuria mund të jetë shpërblyese, por përfundimisht duhet të veproni vetë. Miqtë tuaj mund t’ju motivojnë të dilni nga zona juaj e rehatisë në një mënyrë që nuk do ta bënit vetë. Megjithëse ka të ngjarë të vlerësoni lidhjen shoqërore, mund t’ju duhet të dini se kur të tërhiqeni dhe të mendoni për mendimet tuaja për atë që keni mësuar. Vetëm ju mund të përcaktoni drejtimin e jetës suaj!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Puna së bashku mund të duket si mënyra më efektive për të realizuar ambiciet tuaja tani. Nëse një bashkëpunim i rëndësishëm ka nisur prej disa kohësh, mund të jeni gati të bëni një njoftim për të. Ju mund të bëni një vështrim të mirë në çdo gjë që keni nevojë për të thënë. Bërja e një përpjekjeje për të njohur kontributet individuale të kujtdo me të cilin jeni përfshirë mund të ndihmojë që gjërat të fillojnë në rrugën e duhur.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dikush me të cilin jeni i lidhur ngushtë mund të jetë duke ju ndikuar me idetë e tij të fuqishme në këtë moment. Edhe nëse ata kanë pjesën e tyre të pikëve të vlefshme, ndoshta ju duhet të mbani mend se mendimet tuaja janë po aq të rëndësishme. Merrni një moment vetëm për të parë sesi mendimet tuaja janë përzier me ato të personit që admironi. Kur arrini të nxirrni perspektivën tuaj të përditësuar, mund të shpërbleheni me një ndjenjë më të qartë të një qëllimi që dëshironi të ndiqni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të bëni një përpjekje serioze për të arritur një qëllim të përbashkët me dikë tjetër sot. Duke ditur se nuk jeni vetëm në të, mund të motivoheni të punoni më shumë se kurrë. Një marrëdhënie që bazohet në besime dhe ideale të përbashkëta, pavarësisht nëse është një partneritet biznesi apo lidhje personale, ka veçanërisht të ngjarë të ketë sukses. Kur mund të forconi lidhjen tuaj dhe të ndiqni qëllimet tuaja në të njëjtën kohë, kjo është efikase!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Tensioni mes jush dhe dikujt të afërt mund të kërkojë një prizë argëtimi sot. Duke bërë diçka aktive së bashku mund t’ju nxjerrë nga rutina juaj e zakonshme e përbashkët aq sa të ndryshoni këndvështrimin tuaj ndaj çdo frustrimi që ju ka tërhequr poshtë. Ndoshta do të zbuloni se mërzia ka kontribuar në problemet tuaja më shumë sesa keni menduar! Nëse jeni ende duke luftuar, vëmendja e kujdesshme ndaj detajeve mund të sjellë përparime të dobishme.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të keni një pasion për të formësuar mjedisin tuaj që të përputhet me standardet tuaja sot. Vështirë se diçka mund t’ju ndalojë të realizoni ëndrrat tuaja shtëpiake! Thënë kështu, ju mund të dëshironi të bëni një pushim për të diskutuar idetë tuaja me të tjerët që janë të përfshirë. Ndërsa plani juaj i përgjithshëm për projektin është ndoshta mjaft i mirë, një bashkëpunim i vogël mund t’ju ndihmojë të përpunoni me të vërtetë detajet.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të kërkosh një debat vetëm për të argëtuar veten mund të jetë joshëse sot. Ju mund të ndiheni të këndshëm. Gjithashtu mund të tërhiqeni nga probleme që janë në anën intensive, kështu që ekziston rreziku që të tjerët të marrin diçka personalisht. Nëse nuk doni të përfshiheni në dramën e dikujt tjetër, shtyjeni veten të drejtoni energjinë tuaj drejt përgjegjësive tuaja.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Përqendrimi në ndjekjen e burimeve që ju nevojiten për t’u ndjerë i sigurt sot nuk është një gjë e keqe. Megjithëse mund të jeni të gatshëm të punoni me intensitet, mund të punoni edhe me inteligjencë duke ua shpjeguar me durim rastin tuaj të tjerëve. Tregimi i historisë suaj mund të bindë njerëzit e tjerë që kanë interes në situatë për t’ju ndihmuar. Një përpjekje e përbashkët madje mund t’ju afrojë të gjithëve!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të kërkoni me vendosmëri atë që dëshironi mund të shkojë mirë sot, pasi është e dukshme që jeni të gatshëm të investoni pjesën tuaj të punës për ta marrë atë gjithashtu. Ndjenja juaj e fortë e shërbimit ndoshta do të jetë e dukshme. Ndonëse mund të keni frikë se të tjerët do t’ju perceptojnë sikur po lavdëroni së tepërmi veten,, ka më shumë gjasa të shiheni si të përqendruar në një detyrë dhe duke bërë atë që është e nevojshme për ta realizuar atë. Mos u përmbani!

Burimi: Tarot