Horoskopi ditor – 7 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ëndrrat tuaja thjesht morën një nivel të ri të realitetit. Saturni karmik hyn në Peshqit mistikë dhe shtëpinë tuaj fantastike të 12-të për herë të parë në gati tre dekada, duke filluar një periudhë të rëndësishme të jetës tuaj kur të jeni, ngadalë por me siguri, duke përmirësuar shëndetin tuaj mendor dhe mirëqenien shpirtërore. Ndonjëherë mund të ndjehet sikur nuk i keni të gjitha pjesët, por Saturni do të bëjë pjesën e tij për t’u siguruar që keni atë që ju nevojitet, edhe nëse nuk e kuptoni menjëherë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ata thonë se rrjeti juaj është vlera juaj neto, dhe ata nuk janë plotësisht të gabuar për këtë. Grupet tuaja sociale marrin një gravitet të ri sot ndërsa Saturni mjeshtëror hyn në shtëpinë tuaj të 11 -të të komunitetit global për herë të parë në dekada. Kjo fillon një cikël tre-vjeçar kur ju mund të largoni njerëz që nuk i përkasin më në jetën tuaj dhe të sjellin më shumë nga ata që bëjnë. Kjo mund të shkaktojë disa dhimbje në rritje në marrëdhënie, por të besoni se ata që qëndrojnë kanë për qëllim.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Është koha për të zënë vendin tuaj në krye të grumbullit, Binjakët! Saturni i rreptë po hyn në shtëpinë tuaj të 10 -të të karrierës sot, një sektor në të cilin ndihet mjaft në shtëpi, dhe do të mbetet këtu përafërsisht tre vitet e ardhshme. Saturni do të ndihmojë që të gjithë punën e vështirë që keni futur në të vërtetë do të shlyhen, duke ju rritur drejt vendeve ose pozicioneve që keni shikuar për kaq gjatë. Sa më shumë përpjekje të vendosni, aq më tej do të keni mundësi të arrini.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Marrëdhënia juaj me botën po fillon një fazë të ndryshimit të madh. Saturni, planeti i Karmës, po hyn në shtëpinë tuaj të 9 -të të zgjerimit, duke ju ndihmuar të përdorni më mirë mundësitë e disponueshme për ju – veçanërisht ato që janë jashtë kufijve tuaj të zakonshëm. Ju mund të thirreni për të filluar një jetë të re në një vend larg ose të vendosni të ktheheni në shkollë për të ndjekur një diplomë të re. Specifikat mënjanë, nëse qëndroni përgjithmonë në shtëpi, nuk do të dini kurrë se çfarë mund të jetë në dispozicion.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Obligacionet tuaja po shkojnë nën mikroskopin e universit – është e mundur që të keni qenë të përqendruar në përmirësimin e marrëdhënieve tuaja që nga vonë, por tani është koha për t’u marrë seriozisht për ta. Saturni i strukturuar po argëton shtëpinë tuaj të 8-të të burimeve të përbashkëta, duke vendosur kamp në këtë sektor gjithçka ose asgjë për tre vitet e ardhshme. Gjatë kësaj kohe gjërat që ju lidhin me njerëzit – si financimi dhe seksi, vetëm për të përmendur dy – do të kërkojnë inspektim më të afërt. Integriteti në këto çështje është thelbësor!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Njerëzit thjesht morën një shkallë të re të rëndësisë në jetën tuaj. Time-Kest ​​Saturni po marshon në shtëpinë tuaj të 7-të të marrëdhënieve Toray, duke hyrë në këtë territor për herë të parë në gati tridhjetë vjet. Po bashkon një plan mësimor të freskët në të gjitha çështjet që lidhen me partneritetet. Kjo do t’ju mësojë shumë për romancën, por edhe për marrëdhëniet profesionale dhe platonike gjithashtu, unë e di se sigurohuni që të sjellni veten tuaj më të mirë në çdo situatë dhe shpresoj se të tjerët do të bëjnë të njëjtën gjë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Pastrimi i pranverës tani është në seancë! Saturni i strukturuar sapo ka arritur në Peshqit dhe Shtëpinë tuaj të 6-të të Wellness për një vizitë tre-vjeçare, duke e bërë këtë herë të parë në gati tridhjetë vjet ky planet i drejtë ka qenë në atë pjesë të tabelës suaj. Kjo është dita e parë e një cikli që ka të bëjë me përmirësimin e zakoneve tuaja të shëndetshme dhe duke u siguruar që po vraponi sa më mirë që të jetë e mundur, si një makinë e mirë. Filloni të bëni hapa të vegjël dhe së shpejti do të vini re ndryshime të mëdha.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të argëtohesh është një gjë serioze. Sot, Saturni i përgjegjshëm po hyn në shtëpinë tuaj të 5 -të të romancës dhe kënaqësisë, duke e bërë detyrën tuaj të shijoni jetën. Nëse kjo tingëllon pak konfuze, merrni parasysh këtë mandatin tuaj kozmik për të bërë në mënyrën se si argëtoheni dhe të shpreheni veten janë në të vërtetë autentike për ju, dhe mos ju kulloni nga energjia. Ju gjithashtu mund të përdorni këtë tranzit për të zbritur në biznes në një projekt krijues; Ndoshta një hobi do të bëhet profesioni juaj afatgjatë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Themelet e jetës suaj janë gati për një inspektim të madh. Saturni, planeti i kohës dhe strukturës, po hyn në shtëpinë tuaj të 4 -të të shtëpisë dhe familjes për tre vitet e ardhshme, duke goditur kambanën fillestare që do t’ju shohë çështjet themelore të jetës tuaj janë ndërtuar më plotësisht se kurrë më parë. Kur janë marrëdhëniet tuaja familjare ose ndërtimi fizik i shtëpisë tuaj, do të siguroheni që ato të jenë sa më të forta. Mos u shqetëso – ndonjë dhimbje në rritje është e natyrshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mund të jetë koha për një ndryshim të vendndodhjes. Saturni juaj sundimtar po hyn në shtëpinë tuaj të 3 -të të komunitetit lokal, duke e bërë atë më të rëndësishëm se kurrë më parë që të ndjeheni sikur i përkisni atje ku jeni. Nëse ndiheni të sinkronizuar me fqinjët tuaj ose sikur lokali i ri lokal po thërret emrin tuaj, atëherë ju keni permeric kozmik për të ndërruar kodet zip për vendin që ndihet më shumë në një mendje me nevojat tuaja dhe shpejtësinë që po shpresoni Për të udhëtuar në.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Siguria juaj financiare është gati të bëheni një temë kryesore në jetën tuaj. Saturni i ekuilibruar po kalon në shtëpinë tuaj të 2-të të të ardhurave të emisë, duke filluar një turne tre-vjeçar që do t’ju shohë duke punuar në marrëdhëniet tuaja me paratë tuaja dhe sigurinë që po i përdorni sa më shumë me përgjegjësi. Saturni nuk ju pëlqen flivolititeti, kështu që ju mund të jeni më pak të shtypur për të spërkatur dhe trajtuar, por që couun rezulton në një llogari më të madhe kursimi. Pak shtrëngim mund të jetë mirë në botë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Nuk ka kohë si e tashmja për të marrë seriozisht në lidhje me vetë-përmirësimin. Ju jeni marrësi i veçantë i tranzitit të madh të sotëm pasi Saturni hyn në shenjën tuaj për herë të parë në dekada, duke filluar një tranzit tre-vjeçar që do t’ju ndihmojë të rriteni dhe të piqeni në mënyra të reja. Saturni mund të japë shumë mësime të vështira, por gjithashtu shpërblen përpjekjet tuaja të angazhuara, kështu që nëse i plotësoni këto kërkesa dhe mos i shirkoni detyrat tuaja, mund të fitoni një rënie të bukur dhe të rriteni si një person në proces.

Burimi: Tarot