Horoskopi ditor – 8 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Çështjet e marrëdhënieve janë në krye dhe në qendër për ju, Dashi! Hëna po hyn në shtëpinë tuaj të 7-të të njerëzve të tjerë, duke e kthyer vëmendjen tuaj tek të gjitha pluset e rëndësishme në jetën tuaj. Kjo nuk ka të bëjë vetëm me marrëdhëniet romantike – përfshin të gjitha llojet e partneriteteve, duke e bërë veçanërisht të rëndësishme të jeni të sigurt se po ruani një ndjenjë ekuilibri me bashkëmoshatarët tuaj. Nëse gjërat kanë dalë jashtë ekuilibrit, bëni pjesën tuaj për të rikthyer status quo-në, por mos bëni më shumë sesa pjesa juaj e drejtë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mos u habitni nëse zgjoheni gati për të filluar me një dozë shtesë entuziazmi. Hëna po marshon në shtëpinë tuaj të 6-të të rregullt, duke ju ndihmuar të performoni në kapacitetin më të lartë pa u djersitur – edhe pse djersitja do të inkurajohej gjithashtu nën këtë tranzit të shëndetshëm. Fillimisht bëni disa ushtrime dhe një mëngjes të pasur me lëndë ushqyese, më pas merruni me përgjegjësitë tuaja duke ditur se keni të gjitha mjetet e nevojshme. Ju mund t’i tregoni të gjithëve se si është bërë!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Energjia argëtuese mbush jetën tuaj në këtë kohë. Shtëpia juaj e 5-të që e do kënaqësinë po shkëlqen ndërsa Hëna mbërrin për vizitën e saj mujore, duke ju inkurajuar të riktheheni dhe të shpenzoni energjinë tuaj për gjërat që ju bëjnë të lumtur. Ju keni marrë lejen e Lunës për t’i lënë çështjet më serioze për një ditë tjetër. Ju nuk duhet t’i shmangni plotësisht detyrat tuaja, por pasi të keni kontrolluar kutitë e nevojshme, mund të ktheheni dhe të qetësoheni – mundësisht me të paktën një person në krah, nëse jo shumë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Nuk ka nevojë të nxitoni nga këmbët tuaja tani. Hëna po vendoset në shtëpinë tuaj të 4-të themelore, kështu që ju lejohet të merreni me çështjet rreth shtëpisë tuaj dhe të tentoni të merreni me ndonjë gjë më serioze. Nëse ndjeni nevojën për të qenë produktiv, atëherë merrni parasysh të punoni në çdo punë të jashtëzakonshme shtëpiake që po pret vëmendjen tuaj, në vend që të filloni ndonjë gjë të re. Do të jeni më të përgatitur për të marrë më shumë kur të ketë më pak në pjatën tuaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të jeni një bletë mjaft e zënë sot! Hëna po fillon turneun e saj mujor në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunikimeve, duke ju dhënë shumë gjëra për të bërë dhe njerëz për të parë. Edhe nëse orari juaj është i hapur, mos u tronditni nëse fillon të mbushet në një moment. Përfitoni nga çdo kohë e lirë për të dalë dhe për të parë se çfarë po ndodh në lagjen tuaj – mund të zbuloni një dyqan ose restorant të ri që shpejt bëhet një vend i preferuar.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Financat mund të kenë nevojë për një sy të mprehtë për momentin. Ndërsa Luna futet në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave të fituara, ajo po ju kërkon të kontrolloni buxhetin tuaj. Ky është një shans i shkëlqyeshëm për të shqyrtuar llogaritë tuaja dhe për të vërtetuar se gjithçka është duke u ngritur dhe lart. Nëse vendosni që nuk ju pëlqen fare ajo që shihni, atëherë planifikoni të rregulloni shpenzimet tuaja ose të gjeni një rrjedhë të re të ardhurash. Nëse gjithçka po balancon në favorin tuaj, mos ngurroni të blini një ëmbëlsirë të vogël.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Aktualisht, mund t’i shfrytëzoni dëshirat tuaja më lehtë se normalisht. Ky ndriçim është falë mirësjelljes së Hënës që mbërrin në Shtëpinë tuaj të Parë të Vetë-Shprehjes, duke ju dhënë një diçka shtesë të veçantë që ju kujton se çfarë saktësisht dëshironi nga jeta. Edhe nëse normalisht i lejoni njerëzit e tjerë të marrin drejtimin, kjo është performanca juaj solo: vendosni veten në radhë të parë dhe jepini vetes leje të qëndroni jashtë turmës! Mos harroni se ju jeni në gjendje të jeni një dritë e mrekullueshme udhëzuese.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Largimi nga bota mund të tingëllojë ideale. Hëna po rrëshqet në shtëpinë tuaj të përgjumur të 12-të të nënndërgjegjeshëm, duke sinjalizuar momentin tuaj mujor për të rregulluar gjithçka tjetër dhe thjesht për t’u fokusuar në atë që po ndodh brenda jush. Nëse ndonjë situatë emocionale ose probleme të tjera të pazgjidhura duhet të përmbyllet në një mënyrë ose në një tjetër, bëni çmos për të nënshkruar marrëveshjen tani, në mënyrë që të mos keni nevojë të merreni me të në fund kur mund të jetë një dhimbje koke edhe më e madhe.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ka një rrjet më të gjerë në dispozicion për ju sesa mund ta kuptoni, Sag. Hëna po del nga sektori juaj i punës dhe po hyn në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore, duke ju rilidhur me botën dhe duke ju kujtuar se jo gjithçka duhet të jetë një betejë e vështirë. Lëreni mendjen tuaj të qetësohet – ndoshta duke qarkulluar me miqtë dhe duke parë se çfarë po bëjnë të gjithë të tjerët. Mund të takoni dikë ose të rindezni një miqësi që të çon në shpërblime të vlefshme në të ardhmen, ndaj shmangni të qenit antisocial.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ambiciet tuaja po shkëlqejnë nën një qendër të vëmendjes kozmike. Ju e keni vënë syrin te çmimi ndërsa Hëna viziton Shtëpinë tuaj të 10-të të Arritjeve, duke ju dhënë një shpërthim shtesë energjie ndërsa ngarkoni drejt vijës së finishit. Nuk keni nevojë ta kaloni atë sot – thjesht vazhdoni të vraponi maratonën në të cilën jeni tashmë. Mund të mbuloni shumë terren nëse përpiqeni, por nuk ka arsye që të bëni gjithçka të ndodhë menjëherë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Bota në përgjithësi ka shumë për t’ju ofruar. Universi po ju inkurajon të shikoni përtej kufijve tuaj të zakonshëm ndërsa Hëna hyn në Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit, duke ju treguar të gjitha mundësitë që ju presin vetëm nëse gjeni kohë për t’i kërkuar ato. Merrni parasysh të bëni një përpjekje për të zgjeruar mendjen tuaj, pavarësisht nëse kjo do të thotë të shikoni një dokumentar të ri udhëtimi ose të rezervoni bileta për atë destinacion të largët. Ju pret një aventurë në blunë e egër atje!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të vini re se gjërat nuk duken aq të lehta sa mund të preferoni normalisht. Hëna mund të jetë një planet i lehtë për t’u fajësuar – hyrja e Lunës në shtëpinë tuaj intensive të 8-të ju kujton të gjitha llojet e lidhjeve të ndërlikuara. Ndonëse kjo mund të mos duket si argëtuese, ajo gjithashtu ju furnizon me një shpërthim zjarri për t’u marrë me çdo problem, kështu që mos u shmangni prej tyre. Në vend të kësaj, dilni duke ditur se keni mjetet që ju nevojiten për të rregulluar problemet që ju dalin.

Burimi: Tarot