Horoskopi ditor – 8 nëntor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Vendimet e karrierës dhe çështjet e parave do t’ju mbajnë të zënë sot. Dhe pas gjithë punës, do të dëshironi të kaloni pak kohë të lirë dhe ta merrni me lehtësi. Mund të realizohet një udhëtim, i cili do t’ju vendosë në humor të lartë. Kënaqja me projektet në grup do t’ju ndihmojë të bëni miq të rinj.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Do të fitoni zemrën e familjarëve tuaj sot. Aspirantët për punë mund të presin me padurim suksesin e vonuar në intervista. Merrni masa paraprake të bollshme në të gjitha çështjet kritike.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Rivalët tuaj të biznesit mund të konkurrojnë me ju në shitje dhe marrëveshje sot. Kujdesi dhe shqetësimi duhet të jenë dy fjalët kryesore në të gjitha marrëdhëniet tuaja. Armiqësia mund të vijë në rrugën e dashurisë. Ata që janë refuzuar në lidhjet e mëparshme romantike mund të kenë një shans për të shkruar një histori të re dashurie.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot, mund t’ju duhet të bëni shumë detyra në punë. Dhe ka të ngjarë ta bëni këtë me shkathtësinë e një akrobati. Detyrat tuaja në pritje do t’i përfundoni me lehtësi. Do t’i bëni detyrat në dukje të pamundura të duken të thjeshta. Ju do t’i bëni të gjitha pa mbyllur një qepallë.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Sot do të ushtroni vullnetin tuaj dhe do të keni humor të fluturoni si zog i lirë sot. Nuk do të keni humor për të dëgjuar askënd. Udhëtimi në lidhje me punën do të jetë i dobishëm. Ruhuni nga përplasjet e egos në marrëdhëniet personale.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Sot ju duhet të vazhdoni me suksesin tuaj pa u mbështetur në dafinat tuaja të së shkuarës. Ju gjithashtu do të duhet të qëndroni të përqendruar dhe të organizuar për të vazhduar me të njëjtin nivel suksesi që keni shijuar në të kaluarën. Kushtojini vëmendje çështjeve të marrëdhënies suaj, pasi ato janë thelbi i suksesit dhe qetësisë suaj.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Nëse sot troket në derën tuaj, ka shumë mundësi që të jetë një propozim martese. Mos u trembni dhe shfrytëzoni mundësitë që vijnë duke trokitur (fjalë për fjalë!). Yjet ju dërgojnë një partner i cili do të jetë ndeshja juaj në çdo mënyrë. Jetë të gjatë dhe të lumtur bashkëshortore.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Duket se libri “Si të fitosh miq dhe të ndikosh te njerëzit” ka lënë një ndikim të madh në mendjen tuaj, duke sjellë shumë ndryshime edhe në jetën tuaj praktike. Ndërsa kaloni në një sipërmarrje të re biznesi, përpjekjet tuaja do të vlerësohen. Me pak fjalë, ju jeni një personalitet që secili do t’i kushtonte vëmendje.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Prisni të mos gjeni as edhe një moment qetësi. Por bëni një pushim. Zhytuni përsëri në kaos dhe përfitoni sa më shumë prej tij.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Impulsiviteti, i cili në të vërtetë nuk është tipari juaj, do të jetë shumë i dukshëm në çdo punë që bëni sot. Çështjet e parave do t’ju mbajnë të preokupuar për pjesën më të madhe të ditës. Do të harxhoni shumë para në gjysmën e dytë të ditës dhe do të jetë më shumë se sa mund të përballojë xhepi juaj. Mbani një kontroll mbi rrjedhën e papritur të spontanitetit në veprimet tuaja, ose më vonë mund të pendoheni për marrjen e vendimeve të caktuara.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Fati ju shikon me dashuri sot! Shefat janë të kënaqur, kolegët janë të lumtur dhe kjo e bën punën të duket si kohë e lirë. Ju mund të dëshironi të bini në kontakt me miqtë e vjetër që janë larguar larg. Çfarë prisni, në këtë epokë komunikimi?

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sot do të keni luhatje të shpeshta humori, por gjithsesi do të arrini të rregulloni një objektiv në lidhje me punën. Humori juaj do të jetë më i mirë nëse fokusoheni te puna. Ju mund të ndiheni të stresuar për ndonjë çështje personale, por nuk është një çështje për t’u shqetësuar. Në fund të ditës do të merrni një lajm të mirë.

Burimi: Ganesha Speaks