Horoskopi ditor – 8 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dikush tjetër mund të duket kontrollues ndaj jush – dhe ju mund të jeni gati të merrni gjërat tuaja dhe të shkoni në shtëpi! Edhe pse mund të duket se po reagoni tepër, ndoshta bërja impulsive e diçkaje të tillë është e nevojshme për të rivendosur ekuilibrin. Ndoshta personi tjetër fshihet pas një roli autoriteti, ku gjëja e arsyeshme për të bërë disi ndodh të jetë ajo që ata duan. Kur ata zbulojnë se jeni të gatshëm të ngriheni për veten tuaj, ata më në fund mund të shohin logjikën në tërheqjen dhe lirimin tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mund të duket sikur po merrni gjithmonë një rol impulsiv, ndërsa dikush me të cilin jeni afër vepron si homologu juaj racional. Megjithatë, a është kjo e vërteta e plotë se kush jeni ju të dy si njerëz, apo është thjesht një rrëmujë në të cilën ka ngecur lidhja juaj? Një dinamikë me role të ngurtë shpesh fillon me një bazë në realitet, por ngurtësohet në diçka tjetër me kalimin e kohës. Zotëroni ndjenjat dhe reagimet që janë vërtet tuajat, pastaj shikoni se si kjo ndikon tek ju të dy.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ndjekja e një protokolli specifik për detyrat rutinë mund të duket vendimtare për momentin. Ju mund të pyesni veten nëse kjo është me të vërtetë teknika më efikase për të kryer punën ose nëse disa shtresa të panevojshme komplikimesh kanë depërtuar. Ushtrimi i kontrollit të tepruar mbi gjërat e vogla mund të shërbejë për të kompensuar çdo frikë që ndjeni për rrethana të paparashikueshme. Rutinat tuaja të sakta janë të vlefshme – për sa kohë që nuk po përpiqeni t’i shtyni ato te të tjerët. Është në rregull të bësh gjënë tënde për momentin!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Edhe lidhjet tuaja më afatgjata që ndoshta i merrni si të mirëqenë, kanë nevojë për jetë të re herë pas here. Ndërsa eklipsi i sotëm i Hënës tregon Shtëpinë tuaj të 11-të të Miqësisë, është një kohë e shkëlqyer për t’u treguar miqve tuaj një anë të zgjuar dhe krijuese të vetes suaj. Mund të mos jetë ajo që ata kanë pritur nga ju, por ju jeni në gjendje të lexoni gjendjen shpirtërore të dhomës dhe të dini se çfarë është e drejtë! Qëndrueshmëria juaj mund t’i inkurajojë të tjerët të përgjigjen në të njëjtën mënyrë, kështu që përqafoni mundësinë për të rifreskuar lidhjet tuaja.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një figurë e paqëndrueshme e autoritetit mund të ketë ndikim mbi ju në këtë moment – ndoshta jo për herë të parë. Ju mund të keni përvojë që daton shumë herët në jetën tuaj që ju mësoi se si të silleni me këtë lloj personi. Çfarëdo që keni mësuar atëherë, mund t’ju ndihmojë këtu dhe tani. Çfarë ndodh nëse e prishni modelin duke u përgjigjur ndryshe nga zakonisht? Kur bëni surpriza po aq shpejt sa ato, ndryshimi i kësaj dinamike potencialisht të pashëndetshme është i mundur.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të jeni duke menduar dhe duke folur me shpejtësi të madhe sot. Ndërsa eklipsi hënor zgjon shtëpinë tuaj të 9-të kurioze, lejimi i bisedave të rrjedhin me më pak frenime se zakonisht mund t’ju ndihmojë të arrini njohuri unike. Megjithatë, duhet të bëni një përpjekje të kujdesshme për të mbajtur emocionet dhe intelektin tuaj të punojnë së bashku për të mirë. Pasi zemra juaj të ketë vendosur për një përfundim të rëndësishëm, sajimi i fakteve për të justifikuar veten mund të jetë shumë i lehtë. Zmadhoni herë pas here për t’u siguruar që jeni ende në kontakt me realitetin.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një mundësi unike mund t’ju shfaqet në çdo moment, por do t’ju duhet të mendoni me kujdes për të identifikuar mënyrën më të dobishme për ta përdorur atë. Kjo mund të mos përfshijë domosdoshmërisht pranimin e ndonjë ftese! Nëse pala tjetër duket shumë e paqëndrueshme, ndoshta të shkosh më tej nuk do t’ia vlente mundimin. Vetëm duke mbajtur parasysh se largimi është një opsion duhet t’ju ndihmojë të merrni vendimin më të mirë të mundshëm. Sa më pak i detyruar të ndiheni, aq më e mirë është oferta.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të dëshironi të keni sa më shumë të jetë e mundur nën kontrollin tuaj për momentin. Megjithatë, me eklipsin e paparashikueshëm të Hënës që aktivizon Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve, dikush afër jush mund të përdorë vullnetin e tij të lirë në një mënyrë që ju tregon se nuk e bëni patjetër. Fuqitë tuaja mendore janë ende të forta, pavarësisht kësaj! Nëse jeni në gjendje të largoni egon tuaj, ka të ngjarë të punoni me personin tjetër për të planifikuar diçka që i përshtatet të dyja nevojave tuaja.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Kohët e fundit mund të jeni ekspert në mashtrimet në prapaskenë. Megjithatë, me këtë Eklips Hënor në shtëpinë tuaj të 6-të praktike, planet tuaja të sajuara me kujdes ka të ngjarë të përjetojnë një dozë të madhe realiteti. Edhe gjërat e vogla që i keni anashkaluar, si dokumentet, mund t’ju largojnë. Ndërsa mund të jetë zhgënjyese të shohësh ndonjë të metë të dalë në dritë, ato janë të gjitha në fund të fundit pjesë të dobishme të informacionit. Të bësh më të mirën për të mësuar prej tyre në vend që të shkurajohesh, do t’ju ndihmojë të llogaritni më mirë për herën tjetër.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Shuplaka e mundësive sociale në dispozicion për ju mund të jetë duke kaluar kufirin në stimulim të tepërt. Me eklipsin e paqëndrueshëm të Hënës në shtëpinë tuaj të 5-të argëtuese, të dish se kur të ndalosh mund të mos jetë intuitive. Përpjekja për të qëndruar të vetëdijshëm se sa rehat ndiheni mund t’ju ndihmojë të tërhiqeni përpara se të bëni ndonjë gjë për të ardhur keq. Ju ndoshta nuk keni qëndrueshmëri për të ndjekur çdo aktivitet që tingëllon premtues, por angazhimi për të njohur veten mund të zbulojë se çfarë ia vlen më shumë për kohën tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të dëshironi vërtet kontroll mbi përparimin tuaj drejt qëllimeve tuaja në këtë kohë. Fatkeqësisht, pjesët më të cenueshme të jetës suaj mund të mos ju japin themelin që ju nevojitet për të ecur përpara. Ndërsa eklipsi hënor ndriçon shtëpinë tuaj të 4-të intime, mund të zbuloni se dëshirat tuaja janë më komplekse nga sa keni supozuar. Ndoshta ju krenoheni si për anën tuaj edukative ashtu edhe për një rol publik më të ashpër. Suksesi është i mundur – thjesht mund të mos duket ashtu siç prisni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Dëgjimi i një gjëje të rastësishme në një bisedë të rastësishme mund të frymëzojë disa kërkime emocionuese. Me eklipsin befasues të Hënës në shtëpinë tuaj të tretë, takimet e rastësishme ka të ngjarë të marrin një rëndësi të madhe. Mbajtja e një qëndrimi të hapur dhe kurioz mund t’ju ndihmojë të zbuloni një temë që nuk do të kishit menduar ta eksploroni vetë. Ky mund të jetë çelësi për të zgjidhur një mister që e keni përtypur për një kohë të gjatë! Ndërsa do t’ju duhet ende të bëni pak gërmime, mbani mend se nuk jeni vetëm.

Burimi: Tarot