Horoskopi ditor – 8 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Është një kohë e mirë për një introspeksion, Dashi. Hëna në shtëpinë tuaj të 6-të të organizimit dhe shëndetit po nxit çështje të vetë-përmirësimit, por nënndërgjegjja juaj mund të ketë diçka për të thënë sapo Hëna të kundërshtojë Jupiterin në shtëpinë tuaj të 12-të të përgjumur. Ndërsa mund të përqendroheni në çështjet e jashtme gjatë gjithë ditës, është e rëndësishme që të mbani mend të shqyrtoni edhe çështjet e brendshme. Gjeni kohë për veten tuaj për të parë nga brenda dhe për të parë nëse ka ndonjë gjë rreth vetes që dëshironi të përmirësoni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Të shijosh veten në mënyrë ideale me miqtë është tema kryesore e universit për momentin! Hëna në shtëpinë tuaj të 5-të dëshiron që ju të ndiqni pasionet tuaja, por kundërshtimi i saj me zë të lartë ndaj Jupiterit bujar në shtëpinë tuaj të 11-të me mendje komuniteti po ju kujton se nuk jeni i vetmi në botë. Në vend që të jeni të vetëm, mblidhni një grup dhe lërini të tjerët të kontribuojnë me idetë e tyre. Duhet të jetë absolutisht e vlefshme kur kohët e mira fillojnë të kalojnë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të dëshironi të merrni me vete batanijen tuaj më të butë kur të dilni nga shtrati. Hëna është duke pushuar në shtëpinë tuaj të 4-të të rehatshme, duke ju dhënë dëshirën për të qenë komod. Thënë kështu, kundërshtimi i tensionuar i Lunës me Jupiterin në sferën tuaj të reputacionit mund t’ju detyrojë të ndërroni pizhamet tuaja me një kostum pushteti. Bota mund t’ju bëjë thirrje që ta vendosni veten përpara dhe në qendër në çdo moment njerëzit nuk do të jenë në gjendje t’i shohin aftësitë tuaja nëse i fshihni ato!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Të zënë, të zënë, të zënë – ka kaq shumë orë në ditë, dhe aktualisht kjo nuk është e mjaftueshme që ju të arrini gjithçka. Ju mund të kërceni nga një gjë në tjetrën ndërsa Hëna kalon nëpër shtëpinë tuaj të tretë me ritëm të shpejtë, por ju duhet të kuptoni pamjen më të madhe kur ajo kundërshton Jupiterin e shtrirë në shtëpinë tuaj të 9-të të pakufishme. Mos u ngatërroni me çdo detaj! Në vend të kësaj, pasi të keni kryer çdo detyrë të nevojshme, mos ngurroni të dilni dhe të keni një aventurë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Temat e sigurisë janë për inspektim sot. Me Hënën që kalon nëpër shtëpinë tuaj të dytë, ka të ngjarë të keni vënë re financat tuaja dhe mënyrën se si i përdorni ato për të krijuar një themel për veten tuaj. Megjithatë, kjo ndoshta nuk është gjithmonë një çështje që varet vetëm nga ju, siç tregohet kur Hëna kundërshton Jupiterin në Shtëpinë tuaj të 8-të të Burimeve të Përbashkëta. Është në rregull të mbështeteni te njerëzit.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Të jesh i aftë nuk do të thotë që nuk meriton ndihmë, Virgjëresha, veçanërisht tani. Hëna është në shenjën tuaj, duke ju ndriçuar nga brenda. Mund të zbuloni partnerë të dobishëm aty ku më së paku e kishit menduar ta bënit këtë! Lejojini vetes të keni besim te të tjerët dhe mbani mend se të qenit në gjendje të ndani në mënyrë të drejtë barrat tuaja është një forcë, jo një dobësi.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Gjërat mund të duken mjaft të mërzitshme ose pa entuziazëm, por kjo nuk do të thotë se nuk do të keni detyra për t’ju mbajtur të zënë. Mund të ndihet e lehtë të notosh përgjatë kohës ndërsa Hëna rrëshqet nëpër Shtëpinë tuaj të 12-të të Ëndrrave dhe Përfundimeve! Gjithsesi, mbani një sy për diçka që kërkon vëmendjen tuaj kur Hëna kundërshton Jupiterin e zhurmshëm në sektorin tuaj të punës. Nëse një bashkëpunëtor ose klient kërkon ndihmë, trajtojeni si një mundësi për t’i treguar të gjithëve se sa mirë mund t’i trajtoni gjërat.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dita e sotme mund t’ju paraqesë asgjë aq emocionuese në fillim – të paktën, asgjë që ju bën zemrën tuaj të këndojë – por kjo ka të ngjarë të ndryshojë me kalimin e orëve. Hëna në shtëpinë tuaj të 11-të me mendje nga komuniteti dhe Jupiteri i rastësishëm në shtëpinë tuaj të 5-të pasionante po kalojnë në një kundërshtim të fuqishëm së bashku. Lërini këta planetë t’ju tregojnë të gjitha gjërat e bukura që ju presin dhe lejojini vetes të zbuloni se sa shumë mund të argëtoheni kur të hiqni dorë nga pritshmëritë tuaja.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund t’i keni vendosur vështrimet tuaja mjaft lart për momentin! Ndonëse kjo nuk është një garanci se do të jeni në gjendje të arrini aq larg, universi po ju ofron energjinë që ju nevojitet për ta realizuar atë. Hëna në sektorin tuaj të karrierës kundërshton Jupiterin e gjallë në sferën tuaj emocionale, duke ju dhënë një nxitje të fuqishme kur keni më shumë nevojë për të. Përdoreni këtë energji për të arritur atë që dëshironi. Nuk ka asnjë arsye që nuk mund ta kapni dhe ta bëni tuajën, që të gjithë ta shohin!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Shumë ide mund të shpërthejnë në mendjen tuaj, duke lejuar mundësi të panumërta të ziejnë derisa të jeni gati t’i shijoni ato. Me Hënën që rrëshqet nëpër sektorin tuaj të zgjerimit, ju jeni të gatshëm ta shikoni botën me sy të freskët. Këndi i saj i fuqishëm me Jupiterin me fat në sektorin tuaj të komunitetit mund t’ju japë ndryshimin e papritur që ju nevojitet për të manifestuar idetë tuaja. Sigurohuni që të ndani mendimet tuaja me të tjerët! Ata mund të veprojnë si një pikë kërcimi drejt vendit ku dëshironi më shumë të jeni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Kjo është koha e përsosur për të fituar pak para! Pavarësisht se sa i mirë jeni në përdorimin e aftësive tuaja natyrore analitike për të përmirësuar vlerën tuaj neto, Ujori, të qëndrosh në tokë duhet të jetë mjaft e dobishme sot. Ju mund të falënderoni kontaktin midis Lunës në shtëpinë tuaj të 8-të me para të mëdha dhe me Jupiterin në shtëpinë tuaj të dytë të pasurisë materiale për këtë. Vëreni hundën në gurin e bluarjes – mund të fitoni një fitim të papritur kur nuk e prisni. Duket se dikush ju mbështet!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të kesh besim te miqtë e tu inkurajohet shumë nga universi në këtë kohë. Ju mund të ndiheni veçanërisht të lidhur me marrëdhëniet e rëndësishme në jetën tuaj ndërsa Hëna miqësore kalon nëpër zonën tuaj të partneritetit. Kundërshtimi i fortë i Lunës ndaj Jupiterit në shenjën tuaj do t’ju kujtojë se shfaqja e vetvetes suaj më të mirë mund t’i inkurajojë të tjerët që t’ia kthejnë favorin, prandaj sigurohuni që ta prezantoni veten mirë. Njerëz të tjerë duhet të bëjnë të njëjtën gjë, pavarësisht se çfarë lloj lidhjeje ndani me ta.

Burimi: Tarot