Horoskopi ditor – 8 tetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Karriera juaj mund të ketë nevojë për një rivlerësim aktualisht. Mund të ndodhë që të mos ndiheni më të frymëzuar nga puna juaj, ose kushtet e punës mund të jenë më pak se ideale dhe të përfundoni duke bërë justifikime në mënyrë që të mos jeni aty. Kur keni kaq shumë potencial, mund të jetë dyfish zhgënjyese të humbni kohën tuaj në detyra që ndiheni sikur nuk janë ato që ju duhet të bëni. Merrni një hap të besimit dhe shikoni se çfarë tjetër ka atje.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju nuk keni pse ta jetoni jetën tuaj për njerëzit e tjerë sot. Vrapimi përreth duke u përpjekur të siguroheni që të gjithë në jetën tuaj janë të lumtur mund të jetë duke ju lodhur! Synimet tuaja janë të admirueshme, por ato mund të jenë të gabuara. Njerëzit që kujdesen për ju duhet të kuptojnë se mund t’ju duhet një pushim dhe t’ju japin hapësirën për ta bërë këtë pa dëmtuar miqësinë tuaj. Miqtë tuaj nuk duan që ju të digjeni – nëse e bëjnë, atëherë mund të mos jenë miqtë tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Puna nuk është gjithçka! Përqendrimi në lëvizjen drejt qëllimeve tuaja është diçka për t’u admiruar, por mund të jeni duke u fokusuar shumë në përgjegjësitë ose karrierën tuaj pa e kuptuar se sa kohë po kalon. Ka njerëz në jetën tuaj që duan të argëtohen dhe të kalojnë kohë me ju, dhe nëse jeni gjithmonë të vendosur dhe duke punuar, kjo ju merr kohën për të shijuar shoqërinë e njëri-tjetrit. Mendoni të lini pak punën dhe të thërrisni një mik.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Aktualisht mund të jeni gati për të dalë nga fazat fillestare. Ju mund të keni planifikuar ose studiuar diçka për një kohë të gjatë, dhe është në pikën ku nëse nuk jeni gati për të filluar, atëherë askush nuk është! Megjithatë, ju mund të ndiheni ende nervoz, pavarësisht gjithë përgatitjes suaj. Është e vlefshme të kesh frikë kur diçka është krejtësisht jashtë zonës tënde të rehatisë. Bëni një përpjekje për të ulur pritshmëritë tuaja dhe për të hapur veten ndaj çdo gjëje për të cilën jeni përgatitur.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mund të gjeneroni dritë tani! Negativiteti mund t’ju mbajë, ndoshta për shkak të një kapitulli të vështirë të jetës suaj që ka ndodhur kohët e fundit dhe mund të jetë e vështirë të tërhiqeni nga ai vend i pakëndshëm. Mos harroni se nuk jeni të destinuar të jetoni në errësirë. Pavarësisht se sa energji kërkon, ka një dritë në fund të tunelit për ju. Edhe kur kohët bëhen të vështira, ju gjithmonë mund të vazhdoni të bëni një hap në një kohë drejt qëllimeve tuaja.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Sekretet nuk do të jenë të dobishme në këtë moment. Ju mund të jeni mbajtur në errësirë për disa aspekte të një bashkëmoshatari – është koha t’i njihni më mirë, në vend që t’i lini gjithmonë të vazhdojnë të jenë mister për ju. Ata mund të mos e dinë nëse do të pranonit të dhënat e tyre personale, dhe kjo varet nga ju. Vetëm mos harroni, ju duhet të jeni një mik për të bërë një mik dhe mund t’ju duhet të hapeni në këmbim.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Fokusi juaj mund të ndryshojë në çdo moment. Njerëzit në jetën tuaj mund t’ju kritikojnë ose ju sjellin telashe, ndoshta duke marrë më shumë hapësirën tuaj të mendimit sesa meritojnë. Një shaka shpesh mund të ndihet më e fortë se një brohoritje, që do të thotë se ne fokusohemi te kritikët tanë më shumë sesa te fansat tanë – mund t’ju duhet të përqendroheni pak më shumë te fansat tuaj! Kthehuni te miqtë dhe kujtoni një kohë që ishte më argëtuese dhe e lirë, dhe lejoni që çdo kritikues të zhduket nga mendja juaj.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dikush që dikur ishte afër jush mund të vazhdojë më në fund. Vërtetë, kjo mund të ketë ndodhur për një kohë, por nëse ndaloni në mënyrë aktive përpjekjet për t’u afruar ose thjesht e kuptoni se të dy jeni ndarë me kalimin e kohës, mund të jetë koha për të vazhduar më tej. Ndonjëherë, njerëzit thjesht nuk janë miku ose i dashuri që prisnit, ose ata largohen nga të qenit ai person. Përfundimet nuk duhet të jenë intensive – është në rregull të ndaheni në mënyrë paqësore.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Universi aktualisht po i bën shumë të dukshme ndjenjat e tyre – dhe ju gjithashtu mundeni! Pavarësisht nëse pikturoni një pikturë, kompozoni një këngë ose thjesht shkruani në ditarin tuaj, ka të ngjarë të keni shumë emocione që ju luten të çliroheni. Vazhdimi i mbushjes së tyre mund të çojë në një shpërthim emocional nëse një gjë e vogël shkon keq, dhe kjo lloj gjëje mund t’ju largojë vërtet. Shëndeti emocional është i rëndësishëm dhe zhvlerësimi i tij do të çojë vetëm në kërdi. Lëreni kreativitetin t’ju shërojë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të flasësh për gjërat mund t’ju ndihmojë të kuptoni veten sot. Mund të duket më e lehtë për të fshehur ndjenjat me të cilat keni luftuar sesa të kërkoni ndihmë nga të dashurit tuaj. Pavarësisht nëse është me dikë në jetën tuaj personalisht ose me dikë që është vetëm aty për të dëgjuar, si një këshilltar ose terapist, ka të ngjarë t’ja vleja të bëni një bisedë të thellë rreth emocioneve dhe përvojave tuaja. Pasi shqetësimet tuaja nuk rrotullohen vetëm në trurin tuaj, ato mund të jenë më të lehta për t’u kuptuar.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Stagnimi mund të jetë një problem për ju tani. Ndërsa rutina juaj mund të ndihet e sigurt, ajo gjithashtu mund t’ju mbyt ju dhe natyrën tuaj të shtrirë. Ju keni potencial të jashtëzakonshëm për rritje dhe mësim – duke iu përmbajtur vetëm asaj që dini në vend që të jeni të hapur ndaj njohurive të reja ose udhëtimet e reja mund t’ju pengojnë. Shenjat fikse si ju, Ujori, kanë më shumë gjasa të zhyten në jetën e përditshme, ndaj qëndroni vigjilentë kur vini re modele që nguliten në jetën tuaj. Shkundni gjërat!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sot mund të ketë një pauzë. Ju mund të keni pasur një mendje të vetme kohët e fundit, gjë që mund t’ju ketë mbajtur në errësirë për gjëra të tjera në jetën tuaj. Të dashurit tuaj mund të kenë kaluar diçka emocionale, ndërkohë që ju keni qenë të përqendruar në punë ose në një marrëdhënie tjetër – është koha të hiqni blindat dhe të shikoni jashtë vetes për të parë se çfarë po ndodh me të gjithë të tjerët! Të gjithë kanë nevojë për një mbështetje të vogël ndonjëherë, dhe një miku juaj mund të ketë nevojë për një të tillë tani.

Burimi: Tarot