Horoskopi ditor – 9 gusht 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Vazhdoni, shprehni anën tuaj artistike sot. Ridekoroni shtëpinë tuaj, ose riorganizoni hapësirën tuaj të punës. Yjet parashikojnë shpenzime.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Do të jeni në këmbë sot, duke u shkuar nga destinacioni në destinacion për qëllime biznesi. Mund të përballeni me shqetësime financiare këtë pasdite. Mos u shqetësoni, ju do ta trajtoni mirë situatën tuaj dhe do të gëzoni përgjegjshmërinë më të lartë në perëndim të diellit.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Do të propozoni, ose do të martoheni sot. Familja juaj do të jetë me ju, duke u përpjekur të sigurohet që ju të mos e lini këtë mundësi të ikë. Do të dukeni fantastikë sot dhe askush në mendjen e tij/saj nuk do të jetë në gjendje t’i thotë jo propozimit tuaj.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Dita juaj do të jetë mjaft paqësore. Kjo do të thotë që megjithëse do t’ju duhet të përballeni me rrethana të pafavorshme, do t’i kapërceni ato lehtë. Lumturia në shtëpi ju mundëson të shfaqni efikasitetin tuaj në zyrë. Një ditë emocionuese!

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Sot do të arrini disa para rastësisht. Ekziston një shans i mirë për të fituar një fitim të madh në tregun e aksioneve sot. Do të mbusheni me shumë vetëbesim. Askush nuk do të jetë në gjendje të ndikojë në opinionin tuaj sot. Sidoqoftë, pikëpamjet tuaja të shprehura fuqishëm mund të përfundojnë duke dëmtuar dikë.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Ajo që dëshironi të bëni sot është të rishikoni pamjen e hapësirës suaj të jetesës. Ju mund të dëshironi të shtoni disa pjesë mobiljesh ose disa sende dekorimi që përcaktojnë personalitetin tuaj. Bëhuni gati në mbrëmje për të qenë një interpretues i shkëlqyer ose ndoshta për të dhënë ndonjë ndihmë të vlefshme.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Sot do t’ju duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje atyre njerëzve në familjen tuaj që nuk e mbajnë mirë shëndetin. Dikush nga gjinia femërore do të jetë me fat për ju rreth mbrëmjes. Sot është një ditë emocionesh të përziera dhe do të përjetoni gëzim dhe trishtim. Ndiqni rrugën e mesme dhe qëndroni të qetë dhe të durueshëm.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Duke qenë një ditë konstruktive, mund të ndërmerrni një detyrë të vështirë në punë. Ju jeni kilometra përpara konkurrentëve tuaj dhe ky fakt do t’ju qetësojë për momentin. Me pak fjalë, një ditë për t’u shënuar, në kujtimet tuaja.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Pikëpamja juaj pozitive dhe sensi i humorit duket se kanë zënë vend prapa sot. Sot, ana juaj e zymtë reflekton edhe në vendimmarrjen tuaj. Kaloni pak kohë me partnerin tuaj dhe bisedoni për çdo gjë. Kjo ka të ngjarë t’ju gëzojë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Ndërsa fqinjët tuaj janë irritues dhe shqetësues, ju do të filloni një bisedë me ta dhe do të krijoni një marrëdhënie të përzemërt. Ju do të ndjeni prirje për poezi, romane, tregime dhe vepra letrare si ajo gjatë pjesës së mëvonshme të ditës. Librat do t’ju mbajnë mendjen të freskët dhe do t’ju japin rrugë të reja për të menduar. Në përgjithësi, ju pret një ditë shumë e mirë.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Sot, do të jeni të vendosur të pastroni rrëmujën në tryezën tuaj në zyrë ose në shtëpinë tuaj. Më vonë gjatë ditës, ju mund të shijoni një darkë të këndshme romantike me të dashurin/ën tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sot do të merrni vendimin për një çështje ose problem të qëndrueshëm për të gjetur një zgjidhje të qëndrueshme. Sot, me kokën fort mbi supet tuaja, do të jeni në gjendje të shihni të dy anët e medaljes dhe të merrni vendime kuptimplota. Mund të ketë disa dyshime mbi atë që vendosni, por qëndroni në këmbë dhe mos lejoni që besimi juaj të lëkundet.

Burimi: Ganesha Speaks