Horoskopi ditor – 9 mars 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ngjarjet e afërta mund t’ju frikësojnë aktualisht – megjithëse ndoshta ky është vetëm perceptimi juaj për gjërat. Hëna në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve po kundërshton Jupiterin e shtrirë në shenjën tuaj, kështu që dikush tjetër mund të veprojë në një mënyrë që ju bën të bëni të njëjtën gjë, por edhe më të madhe. Kjo nuk është automatikisht një gjë e keqe, por nëse reagimi juaj është negativ ose frikësues, ai mund të pushtojë këdo që keni të bëni. Bëjeni përparësinë tuaj të parë ruajtjen e kontrollit mbi sjelljen tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ekziston vetëm një vello e hollë që ndan jetën tuaj reale nga ëndrrat tuaja. Hëna është në shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës, duke ju ndihmuar të përveshni mëngët dhe të arrini te bazat, por kundërshtimi i saj i fuqishëm ndaj Jupiterit bujar në shtëpinë tuaj të 12-të të fantazisë mund ta bëjë atë shumë joshëse për të marrë një qasje të çrregullt ndaj detyrave tuaja të përditshme. Bëni çmos për të gjetur një ekuilibër midis traditës dhe ekscentricitetit dhe duhet të jeni në gjendje të trajtoni gjithçka me guxim.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Njerëzit kanë shumë për t’ju ofruar sot, megjithëse mund të mos jeni shumë të interesuar për të gjitha këto. Ju jeni të akorduar në kënaqësitë tuaja para së gjithash ndërsa Hëna udhëton në shtëpinë tuaj të 5-të pasionante, edhe pse kundërshtimi i saj i tensionuar me Jupiterin në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve Sociale mund të sjellë një ftesë të paqartë. Ka të ngjarë të jetë diçka që ia vlen të pranohet, për sa kohë që jeni të gatshëm të shkoni me bandën për ta realizuar atë, në vend që të ndiqni rrugën tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Përgjegjësitë serioze mund të luftojnë me dëshirën për rehati dhe relaksim në këtë moment. Me Lunën e vendosur në Shtëpinë tuaj të 4-të të Shtëpisë, ka të ngjarë që të keni pak dëshirë për të bërë asgjë, përveç folesë. Megjithatë, Hëna do të zgjedhë një luftë me Jupiterin në sektorin tuaj të karrierës, kështu që një çështje më e madhe profesionale mund t’ju kërkojë të largoheni nga shtëpia për t’u marrë me të. Ju mund të arrini plotësisht dhe të fitoni vlerësime për ta bërë këtë, por kjo do të thotë që ju duhet të zbrisni nga divani.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Jeta mund të ndihet shumë më e madhe se zakonisht sot. Ju keni shumë për t’u marrë me afërsinë tuaj të afërt, ndërsa Hëna udhëton në shtëpinë tuaj të tretë të komunitetit lokal dhe vazhdimisht ju jep gjëra për t’u kujdesur, por vëmendja juaj mund të zhvendoset drejt pamjeve të mëtejshme kur Hëna nuk pajtohet me Jupiterin në shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimi. Bëhuni gati për një rast të epshit! Nëse dëshironi të udhëtoni në një vend të largët ose thjesht të shikoni një leksion magjepsës, është koha për të hapur mendjen tuaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Çështjet financiare mund të kërkojnë vëmendjen tuaj në çdo moment. Ju mund të merrni një zhurmë të duhur për paratë tuaja ndërsa Hëna viziton sektorin tuaj të të ardhurave, por kjo mund të përfshijë më shumë njerëz se zakonisht, pasi Luna kundërshton Jupiterin në Shtëpinë tuaj të 8-të të Burimeve të Përbashkëta. Ju mund të merrni një fitim të papritur, ndoshta në formën e një linje të re kredie ose një bonusi të dobishëm, por gjithashtu mund të tundoheni të shpenzoni shumë prej tyre. Mos e fryni bankën menjëherë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dikush që njihni mund të ndikojë shumë në pikëpamjet tuaja për një çështje personale sot. Ju lejohet të përqendroheni tek vetja dhe nevojat tuaja, ndërsa Hëna udhëton në shenjën tuaj, dhe kjo energji përforcohet kryesisht kur Luna bie në konflikt me Jupiterin në sektorin tuaj të partneritetit. Një person i rëndësishëm mund t’ju tregojë një ose dy gjëra për sjelljen tuaj, ose veprimet e tyre mund të veprojnë si një pasqyrë për ju, ndoshta duke ju frymëzuar të ndryshoni qasjen tuaj. Mbani një mendje të hapur.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Universi po ju dërgon një thirrje zgjimi elektrizuese! Ka të ngjarë joshëse të ecni me ritmin tuaj ndërsa Hëna viziton shtëpinë tuaj të përgjumur të 12-të, por gjithçka do të tronditet si një glob bore kur ajo të përplaset me Jupiterin në shtëpinë tuaj të 6-të të zënë. Një çështje pune mund t’ju detyrojë të përveshni mëngët, ose ndoshta do t’ju duhet të shpëtoni dikë tjetër. Kjo ditë do ketë shumë gjëra, por duket se qetësia nuk është një prej tyre.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Kjo mund të rezultojë të jetë një nga ditët më të këndshme që keni kaluar në disa kohë. Hëna po fluturon nëpër shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore, duke e bërë atë kohën e përsosur për të bashkuar bandën. Energjia juaj mund të kalojë përmes çatisë kur Hëna kundërshton sundimtarin tuaj Jupiter në shtëpinë tuaj të 5-të me fat, kështu që e vetmja gjë për t’u shqetësuar është ta teproni kur argëtoheni. Është mirë të jesh i egër deri në një pikë – thjesht ki parasysh çdo pasojë të mundshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Jeni gati t’u tregoni të gjithëve atë që keni marrë në mëngë – derisa një çështje më afër shtëpisë të kërkojë vëmendjen tuaj. Hëna në sektorin tuaj profesional po ju nxit të pastroni çdo konfuzion rreth qëllimeve tuaja, por kundërshtimi i saj i fortë ndaj Jupiterit në shtëpinë tuaj të 4-të themelore mund t’ju detyrojë të ktheheni dhe t’i zgjidhni gjërat në shtëpi. Ndoshta një anëtar i familjes ose riparimi i shtëpisë ka nevojë për kontributin tuaj! Përpiquni të jeni të përgatitur për të gjitha llojet e eventeve.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ambiciet tuaja më të egra mund të jenë gati për t’u kontrolluar nga më shumë kërkesa themelore. Hëna në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske po ju kthen vëmendjen ndaj gjithçkaje që ju pret përtej horizontit, por ndoshta do t’ju duhet të përballeni me komplikime të menjëhershme kur Hëna i kundërvihet Jupiterit në shtëpinë tuaj të tretë të komunitetit lokal. Nuk ka asgjë të keqe me një natë argëtuese në qytet – thjesht mund të mos jetë aq emocionuese sa shpresonit. Ju mund të shkoni më tej mjaft shpejt.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju jeni më të aftë se sa mund ta kuptoni, Peshq! Jeni të prirur t’i lini njerëzit e tjerë të thonë fjalën e tyre ndërsa Hëna udhëton në shtëpinë tuaj të 8-të të lidhjes së thellë, por do t’ju kujtohet agjencia juaj kur Hëna të kundërshtojë Jupiterin në Shtëpinë tuaj të 2-të të të Ardhurave të Fituara. Mos harroni se ju e dini se çfarë është më e mira për veten tuaj, dhe ndërsa këshillat nga të tjerët mund të jenë të dobishme, sigurohuni që nuk po e ndiqni atë verbërisht. Nuk ka asgjë të keqe me vendosjen e qartë dhe të vendosur të kufijve tuaj.

Burimi: Tarot