Horoskopi ditor – 9 nëntor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Ju përjetoni një ndjenjë lirie sot. Dhe në këtë humor ju pëlqen të bëni të gjitha gjërat që keni dashur të bëni në fëmijërinë tuaj. Është një kohë e mirë për të marrë familjen tuaj në një shëtitje. Nisur nga disponimi juaj, mund të filloni të planifikoni për të ardhmen e njerëzve tuaj të dashur.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Keni një ditë plot tension përpara. Do të jeni të zhytur në punën tuaj gjatë gjithë ditës dhe do t’ju pëlqejë ta bëni këtë. Shumë do të bëhen deri në fund të ditës. Sigurohuni që të mos ndërmerrni rreziqe të panevojshme. Kjo do të jetë e keqe për biznesin. Rrini në bazat. Mos jini novatorë apo spekulativë. Jini të përgatitur për sfidat e reja që do të shfaqen së shpejti.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Është koha që të bëni një bilanc të jetës suaj personale. A është dikush që dëshironi t’i propozoni, por keni frikë ta bëni këtë? Mos lejoni që frika e refuzimit t’ju ndalojë të bëni një përpjekje. Ka tregues të fortë se do të pranoheni nëse flisni me zemrën tuaj sot. Pra, tregojini atij/asaj se si ndiheni. Koha për të realizuar ëndrrën tuaj është tani.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Kjo do të jetë një ditë unike dhe e favorshme për ju. Ju do të merrni të dhëna dhe sugjerime për këtë që nga mëngjesi. Tregohet një ceremoni fetare në shtëpi dhe në këtë mënyrë ftesa për mysafirët. Tregohet mundësia për të kaluar në një shtëpi të re.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Do të duhet të mbani më shumë përgjegjësi në zyrë. Duhet të peshoni me kujdes alternativat tuaja përpara se të merrni një vendim. Në frontin personal, do t’ju duhet të shikoni kundër konflikteve të vogla me partnerin tuaj. Ju do të jeni në gjendje të merrni pjesë në aktivitete argëtuese.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Sot është një thes i përzier vlerash dhe pragmatizmi. Do të bënit mirë të bëni plane për të rritur produktivitetin tuaj. Shikoni pamjen e madhe, e cila nuk duhet të jetë aq e vështirë për ju, pasi tashmë keni një perspektivë të gjerë.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Ka shumë të ngjarë që ju të ngjallni xhelozi të pamasë tek të tjerët me suksesin dhe rritjen tuaj në biznes. Rivalët e biznesit tuaj mund të përpiqen të dëmtojnë vlerën tuaj të kreditit në një mënyrë ose në tjetrën. Ju mund të preferoni të merreni me ta në mënyrë delikate sesa të përballeni hapur me ta.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Thinjat në kokën tuaj nuk janë vetëm një ngjyrë, por flasin për përvojat tuaja. Mençuria juaj do ju bëjë të merrni vendimet e duhura në punë.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sot është një ditë interesante për ju. Ndërsa jeni gjithmonë të kuruar, sot, mund të bëni kujdes shtesë për t’u dukur më mirë dhe për të tërhequr shumë lëvdata. Ajo bukuri që mbani sot do të përmirësojë pasurinë tuaj të biznesit.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Nëse shpenzimet e kota e kanë lënë bilancin tuaj bankar pak më poshtë se sa kishit parashikuar, do të keni arsye për t’u gëzuar sot. Fluksi i parave – dhe një sasi e konsiderueshme e tij – ka të ngjarë dhe do t’ju bëjë të ndiheni mirë për financat tuaja. Puna do të vazhdojë si zakonisht. Ndryshimi i vetëm mund të jetë një ndryshim i dukshëm në ambientin e punës; mund të bëhet pak më e rehatshme.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Dëshironi të keni një makinë të re apo ndonjë pronë tjetër? Rezervimet bëni sot, pasi është ditë e favorshme për të bërë blerje të tilla. Ju do të prioritizoni nevojat tuaja dhe do të konsideroni financat e disponueshme në mënyrë që të keni makinën ose shtëpinë tuaj të ëndrrave. Në mbrëmje, do të gjeni ngushëllim në tempull ose në ndonjë vend tjetër fetar.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Frika është pjesë përbërëse e jetës, dhe megjithëse nuk mund të eliminohet, sigurisht që mund të zbutet, dhe kjo është ajo që do të bëni sot. I gjithë guximi juaj i ndrydhur do të shfaqet plotësisht.

Burimi: Ganesha Speaks