Horoskopi ditor – 9 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Marrëdhëniet tuaja tani mund të kërkojnë pak kujdes shtesë. Mërkuri po kthehet në retrogradë për tre javët e ardhshme dhe do të godasë butonin e gjumit kozmik në Shtëpinë tuaj të 7-të të Lidhjeve Personale. Kjo mund të shkaktojë keqkomunikim me njerëzit që janë më të afërt me ju, qofshin ata familjarë, të dashuruar, miq ose kolegë. Nëse mendoni se një partneritet po shkon në një drejtim specifik, sigurohuni që të jeni në të njëjtën faqe përpara se të hartoni një të ardhme për ju dhe shokun tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Arritja e një ekuilibri të duhur punë-jetë mund të mos jetë aq e thjeshtë sa do të shpresonit. Lajmëtari Mërkuri fillon një fazë retrograde trejavore. Meqenëse kjo po ndodh në Shtëpinë tuaj të 6-të të Shëndetit, do të jetë shumë e lehtë për ju që ta lëshoni topin kur bëhet fjalë për t’u kujdesur për gjërat thelbësore. Mos e shtyni veten shumë gjatë kësaj kohe, pasi rraskapitja ka më shumë gjasa se normalja. Në mënyrë të ngjashme, mund të vëreni se kolegët janë pak më të rraskapitur, kështu që mos u mbështetni tek ata tani për tani.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Kënaqësia mund të mos vijë lehtë në këtë moment. Sundimtari juaj, Mërkuri i shqetësuar, po godet zilen e fillimit në një cikël retrogradë tre-javor që do të ndikojë kryesisht në Shtëpinë tuaj të 5-të të Përmbushjes dhe Argëtimit. Kujdes për disa pengesa kozmike në rrugën drejt lumturisë! Gjërat e zakonshme që ju sjellin gëzim mund të mos japin rezultatet e pritura, ose mund të bëhet më e vështirë t’i kushtoni kohë shijimit të jetës. Shmangni kërkimin e vëmendjes, sepse rezultatet ndoshta nuk do të jenë sipas dëshirës suaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Jeta juaj në shtëpi mund të kërkojë pak kujdes dhe kujdes shtesë për javët e ardhshme, duke filluar që sot. Shtëpia juaj e 4-të familjare është vendi ku fillon kjo fazë retrograde e Mërkurit dhe ky kalim dinak mund të nxisë debate të shumta me anëtarët e familjes ose shokët e dhomës. Edhe nëse arrini të shmangni çdo përballje të pakëndshme, mund t’ju duhet të përballeni me disa tuba që rrjedhin ose detyra të tjera të lodhshme, por të nevojshme nëpër shtëpi. Zbutni dëmin e mundshëm duke u fokusuar në çështjet ekzistuese në vend që të filloni projekte të reja.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Fjalët tuaja janë jetike, por përdorimi i tyre siç duhet mund të duket pothuajse i pamundur tani. Mërkuri i djallëzuar po kthehet në retrogradë në sektorin tuaj të komunikimit për tre javët e ardhshme, gjë që mund të rezultojë që të thoni një marrëzi pa e kuptuar as se si arriti atje. Ju do të dëshironi të mendoni me kujdes para se të flisni dhe para se të bëni ndonjë plan specifik. Do të jetë shumë e lehtë t’i përzieni takimet dhe të rezervoni shumë vetë, kështu që një kalendar ose orar i duhur do të jetë i dobishëm.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Çështjet e parave ngatërrohen shumë më lehtë se zakonisht. Ju mund të fajësoni planetin tuaj në pushtet, Mërkurin, për këtë – po kthehet në retrogradë në sektorin tuaj të të ardhurave dhe po krijon konfuzion kozmik kur bëhet fjalë për financat tuaja. Bastja juaj më e mirë do të ishte të shmangni çdo blerje të madhe për momentin dhe thjesht t’i përmbaheni gjërat thelbësore. Nëse diçka me shkëlqim bie në sy, gjasat janë të mëdha që të rezultojë të jetë mjaft e dobët. Bëni një përpjekje për ta mbajtur portofolin tuaj të mbyllur fort.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Gjërat mund të jenë mjaft konfuze për ju në çdo moment. Ju jeni duke pritur Mërkurin aktual Retrograde në Shtëpinë tuaj të Parë të Vetë-Shprehjes, gjë që mund ta bëjë të pamundur që t’i çoni mendimet tuaja bashkëmoshatarëve tuaj. Nëse keni ndonjë projekt të madh në punë, do të ishte e mençur të ndalonit në zbulimin e tyre për momentin. Në vend të kësaj, thjesht vazhdoni të punoni larg prapaskenave. Do të vijë koha juaj, por do të përfitoni duke luajtur gjëra afër gjoksit për pak kohë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Jeta mund të fillojë të ndjehet sikur po lëvizni nëpër një moçal me mjegull. Shtëpia juaj e 12-të e Fantazisë është skena për ciklin e ri Retrogradë të Mërkurit, që do të thotë se jeta mund të ndihet si çdo gjë tjetër veç realitetit për javët e ardhshme. Nëse ju duket se nuk arrini të merrni një vizion të qartë të asaj që ju pret, mos u lodhni – ju duhet ta përdorni këtë kohë për të pastruar dramën e vjetër! Përgatitja në të tashmen do t’ju lejojë të ecni përpara me një ngarkesë më të lehtë në të ardhmen.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Marrja e një grupi miqsh së bashku për argëtimin tuaj të zakonshëm mund të kërkojë pak përpjekje shtesë për të ardhmen e parashikueshme. Mërkuri po hyn në një fazë retrograde tre-javore në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore, duke e bërë të vështirë që të jeni në të njëjtën faqe si të gjithë të tjerët. Mund t’ju duhet t’i trajtoni gjërat vetë tani për tani, në vend që të supozoni se mund të mbështeteni tek të gjithë të tjerët për të luajtur rolin e tyre. Përpjekja për t’u lidhur me njerëzit mund të ndihet si tufa e maceve, ndaj shmangni përpjekjet për të kontrolluar dikë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Çdo përpjekje aktuale për të ecur përpara mund të përballet me disa vonesa të papritura. Ka një snafu në yje ndërsa Mërkuri kthehet në retrogradë në shtëpinë tuaj të 10-të të orientuar drejt karrierës, e cila mund të rezultojë në disa devijime ndërsa përpiqeni të ngjitni shkallët e suksesit. Në vend që të ecni përpara me plane të reja të shkëlqyera, përmbajuni projekteve të vjetra për të cilat keni punuar tashmë prej disa kohësh. Ju duhet të jeni në gjendje të bëni përmirësime të mëdha që do të rrisin vlerën e tyre kur t’i zbuloni ato në rrugë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Jeta mund të kërkojë pak përkthim për momentin. Komunikuesi kozmik Merkuri po kthehet në retrogradë në Shtëpinë tuaj të 9-të të Mësimit të Lartë, duke ju dhënë një moment për të rishikuar gjërat që mendoni se dini. Udhëtimi dhe përpjekjet e tjera për të dalë jashtë vetes mund të mos jenë aq të lehta sa do të dëshironit, prandaj shmangni planet për momentin. Ndoshta do të shkaktonte më shumë telashe sesa do t’ia vlente. Ju mund të përfitoni nga të menduarit për disa tema që mund t’i keni harruar.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Çështjet e pronësisë janë për t’u inspektuar aktualisht. Mërkuri po hyn në fazën e tij retrograde trejavore dhe vendosja e tij në shtëpinë tuaj të 8-të të burimeve të përbashkëta mund të ketë efekte intensive në burimet tuaja. Jini të kujdesshëm në lidhje me blerjet e mëdha ose duke supozuar se njerëzit e tjerë do t’ju lejojnë të dilni dhe të bëni si të doni. Ju mund të bëni një zgjedhje që ndikon dikë tjetër shumë më tepër se sa mendoni, kështu që ecni me kujdes. Pavarësisht se si ndiheni, nuk jeni vetëm në këtë.

Burimi: Tarot