Horoskopi mujor – Maj 2022

Nuk do ta dimë fare se çfarë na goditi kur filloi maji. Eklipsi diellor në Dem më 30 prill solli ndryshime gjithëpërfshirëse dhe të papritura në një zonë të jetës që më parë ndihej e fortë si një shkëmb. Tani na mbetet të marrim pjesët dhe të pastrojmë festën. Afërdita i lë Peshqit e harlisur, romantikë për Dashin e guximshëm dhe të padurueshëm në datën 2, duke paralajmëruar një periudhë rreziku dhe lëvizjesh të guximshme kur bëhet fjalë për krijimin e lidhjeve.

Java e dytë e muajit ka shumë pak aspekte planetare, duke na dhënë hapësirë ​​për të ndaluar dhe rikalibruar. Lëvizja e vetme vjen më 10 maj, kur stacionet e Mërkurit janë retrogradë tek Binjakët, ndërsa Jupiteri kalon në Dash, duke na lejuar të reflektojmë për të kaluarën dhe të vendosim objektiva për të ardhmen. Me hyrjen e babait qiellor të Jupiterit në Dashin e guximshëm, mundësia vjen përmes entuziazmit, guximit dhe gatishmërisë për të filluar ndryshimin. Jupiteri do të jetë në Dash deri më 28 tetor dhe do të kthehet sërish në shenjën e dashit në fund të dhjetorit. Gjërat që sapo kanë filluar këtë muaj do të jenë në fokus më të qartë gjatë verës dhe përsëri në fillim të vitit 2023.

Pas atij pushimi të shkurtër, gjërat tronditen sërish më 16 maj me një eklips total hënor në Akrep. Ndryshe nga eklipsi diellor i 30 prillit që solli surpriza apo shqetësime, ky eklips ka të bëjë më shumë me ekspozimin e dobësive. Ka një përfundim për atë që ndodh tani, por me Marsin që bashkohet me Neptunin e mjegullt në datën 18, mund të mos jetë e paqartë pse disa nga këto po ndodhin. Mjegulla përfundimisht do të pastrohet, por tani për tani, ne duhet të ulemi në të.

Gjërat ndriçohen kur dielli hyn te Binjakët në datën 20. Mërkuri, ende retrogradë, rihyn në Dem më 22, duke sjellë pak më shumë bazë në këtë sezon të Binjakëve, duke na inkurajuar të mësojmë të përdorim të gjitha shqisat tona.

Ndryshimi i shpejtë vazhdon ndërsa Marsi kalon në Dashin ambicioz në datën 24, ndërsa Venusi kalon në Demin tolerant në datën 28. Për të përfunduar muajin, hëna e re te Binjakët arrin në datën 30, duke na dhënë mundësinë të marrim frymë dhe të lëmë pluhurin të qetësohet.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

 • Eklipsi Hënor (16 maj): Lironi detyrimet dhe borxhet që shterrojnë
 • Hëna e Re (30 maj): Rifreskoni komunikimet dhe zakonet
 • Datat e tjera kryesore: 2, 10, 24, 29 maj

Sezoni i eklipsit sjell tronditje në financat tuaja. Pavarësisht nëse jeni duke lënë një punë të qëndrueshme për të ndjekur profesionin e pavarur, duke kombinuar asetet me partnerin tuaj ose duke shlyer borxhet e mëdha, ka shumë pjesë lëvizëse dhe situata po bëhet e pamenaxhueshme. Megjithëse energjia juaj është në një nivel të ulët, mbani mend se kjo gjendje aktuale e mbingarkesës është një fazë që përfundimisht do të kalojë. Me Jupiterin duke lëvizur në shenjën tuaj në datën 10 dhe planetin tuaj në pushtet Marsin duke ndjekur shembullin në datën 24, ju do të ndiheni shumë më shumë si vetja në fund të muajit. Mos u dekurajoni nëse mendoni se asgjë nuk po funksionon ende, sepse jeni në rrugën për të bërë një ndikim të madh.

Horoskopi i dashurisë: Ka momente për të qenë vetëmohues në marrëdhëniet tuaja, por kjo nuk është një prej tyre! Planeti i dashurisë Venusi kalon në shenjën tuaj në datën 2 dhe pavarësisht problemeve në pjesë të tjera të jetës suaj, ju jeni duke u llastuar absolutisht me vëmendjen romantike. Lëreni dikë tjetër të shqetësohet për të bërë planet dhe thjesht shkoni në udhëtim.

Horoskopi i parave: Eklipsi hënor më 16 maj ju gjen thellë në procesin stresues ose të marrjes së një borxhi të papritur ose të ri-negocimit të faturave të papaguara. Hyrja e Venusit në Demin e ëmbël në datën 28 ​​fatmirësisht sjell një lehtësim financiar, duke ju vënë në një mentalitet më të mirë për veten.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

 • Eklipsi Hënor (16 maj): Lërini pritshmëritë jorealiste të marrëdhënieve
 • Hëna e Re (30 maj): Rinovoni financat dhe vlerat
 • Datat e tjera kryesore: 2, 5, 6, 28 maj

Eklipsi diellor i 30 Prillit ishte i pakëndshëm për ju. Mund të jetë në linjë me komplikime shëndetësore, keqfunksionime të garderobës ose një krizë të pastër identiteti, kështu që për fat maji ju lejon të rrëshqasni në një fshikëz për të filluar një proces të rilindjes fjalë për fjalë ose metaforike. Me planetin tuaj në pushtet, Venusin, duke u zhytur në sektorin tuaj të pavetëdijshëm në datën 2 dhe Jupiterin duke u bashkuar për një qëndrim të gjatë në datën 10, është ideale që të kaloni pak kohë në largim ndërsa zgjidhni çështjet që ju kanë penguar të arrini ëndrrat tuaja. Megjithatë, nuk mund të pushoni për një kohë të gjatë, sepse eklipsi hënor në datën 16 sjell dramat e marrëdhënieve në një përfundim të shpejtë dhe të ndyrë. Edhe nëse ky eklips ju lë zemërthyer, qartësia shoqëruese është e paçmuar. Muaji fatmirësisht përfundon me një notë shumë të ëmbël, ndërsa Afërdita hyn në shenjën tuaj duke sjellë disa javë përmirësime të stilit të jetesës dhe tonelata komplimente adhuruese.

Horoskopi i dashurisë: Eklipsi hënor më 16 është thirrja e fundit për një dramë marrëdhëniesh që është në mendjen tuaj që nga nëntori. Pavarësisht nëse po prishni një situatë ose po pranoni të ktheheni në terapinë e çiftit, ky është një moment për të hequr dorë nga besimi se duhet ta bëni të gjithë punën vetë. Lërini të tjerët të shfaqen për ju.

Horoskopi i parave: Me Mërkurin që kthehet në retrogradë në datën 10, ky muaj është një mundësi kryesore për të ripunuar buxhetet tuaja dhe për t’u qartësuar me qëllimet financiare. Ju mund të mos keni nevojë për atë ngutje anësore për të përballuar jetesën nëse jeni të gatshëm të shkurtoni disa shpenzime të panevojshme.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

 • Eklipsi Hënor (16 maj): Përballuni me zakonet e këqija dhe dinamikën e mundimshme të punës
 • Hëna e Re (30 maj): Hënë e re? Ju të rinj!
 • Datat e tjera kryesore: 6, 10, 21, 25, 30 maj

Ndryshimet nëpër të cilat po kaloni janë delikate. Kjo vjen si një lehtësim pas viteve të fundit të trazirave të mëdha personale dhe të marrëdhënieve që ju lanë të pyesni veten nëse/kur gjërat do të qetësoheshin ndonjëherë. Zhvendosja e Jupiterit në Dash në datën 10 është veçanërisht e favorshme për ju pasi ndriçon pjesën e grafikut tuaj që ka të bëjë me miqësinë, komunitetin dhe rrjetet e të gjitha llojeve. Megjithëse planeti juaj sundues Mërkuri gjithashtu stacionohet retrogradë në shenjën tuaj në datën 10, kjo flet më pak për një vonesë personale dhe më shumë për një moment për të përmirësuar mënyrën se si po komunikoni dëshirat dhe ambiciet tuaja. Kjo është një energji e madhe për përditësimin e faqes suaj të internetit, rishikimin e rezymesë tuaj. Nga hëna e re në shenjën tuaj në datën 30, ju jeni njëkohësisht të rraskapitur dhe të rifreskuar – si lartësia që arrini pas një stërvitje rraskapitëse, por emocionuese. Pushoni për një moment dhe bëhuni gati për të përballuar sfidën e radhës.

Horoskopi i dashurisë: Maji ka të bëjë më shumë me dashurinë ndaj vetes sesa me përfshirjen në një flirtim ose romancë. Por, nëse jeni partner, eklipsi hënor më 16 maj sjell disa çështje të nxehta rreth përgjegjësive të përbashkëta. Rivlerësimi i mënyrës së ndarjes së detyrave të përditshme ndihet intime dhe ju afron më shumë.

Horoskopi i parave: Eklipsi diellor i 30 prillit solli disa shpenzime të papritura që ju detyruan të shkurtoni buxhetin e ditëlindjes së këtij viti. Për fat të mirë, miqtë tuaj janë jashtëzakonisht bujarë dhe ngarkesat tuaja financiare duhet të lehtësohen pas eklipsit hënor në datën 16.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

 • Eklipsi Hënor (16 maj): Strukoni një ndryshim në romancë ose krijimtari për ju ose fëmijët tuaj
 • Hëna e Re (30 maj): Pushoni, relaksohuni dhe reflektoni
 • Datat e tjera kryesore: 2, 10, 24, 29 maj

Si një fëmijë i hënës, sezoni i eklipsit është veçanërisht i trazuar për ju. Ndryshime të mëdha në jetën tuaj të takimeve kanë ardhur me zgjerimin e shpejtë të detyrimeve shoqërore, dhe mbingarkimi është i vërtetë! Hyrja madhështore e Jupiterit në Dash është një lajm jashtëzakonisht i favorshëm për karrierën tuaj dhe imazhin publik pasi keni arritur një reputacion të lartë që nuk e keni përjetuar që nga viti 2010-11 kur planeti i zgjerimit kaloi për herë të fundit në këtë pjesë të grafikut tuaj. Jo vetëm që fati juaj po rritet dhe ju vijnë shumë mundësi, por keni gjithashtu energji të pakufizuar për të arritur qëllimet tuaja. Ju do të merrni një pushim në fund të muajit edhe pse hëna e re në Binjakët sinjalizon një moment për të ndaluar dhe reflektuar.

Horoskopi i dashurisë: Eklipsi hënor në Akrep më 16 maj sjell një përfundim të mprehtë për një aferë romantike të vazhdueshme. Pavarësisht nëse po ndaheni ose më në fund po përcaktoni se çfarë është në të vërtetë kjo situatë, nuk keni më hapësirë ​​për diçka që ofron më shumë pyetje sesa përgjigje.

Horoskopi i parave: Një shpenzim i papritur në ose rreth datës 5, i cili është i lidhur potencialisht me një mik, ju kthen në disa nga synimet tuaja financiare. Është shumë e rëndësishme të buxhetoni mirë dhe të qëndroni në krye të shpenzimeve këtë muaj, pasi ka shumë të ngjarë të hiqni para për artikuj të panevojshëm.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

 • Eklipsi Hënor (16 maj): Lërini dramat në shtëpi ose familjare
 • Hëna e Re (30 maj): Rifreskoni miqësitë dhe lidhjet shoqërore
 • Datat e tjera kryesore: 5, 13, 15, 21 maj

Lartësitë më të larta vijnë me uljet më të ulëta dhe lëkundjet që erdhën së bashku me eklipsin diellor në Dem më 30 prill mund t’ju kenë zënë në befasi. Pavarësisht nëse jeni duke paketuar apartamentin tuaj për të jetuar jashtë vendit, duke u ndarë me një partner dhe duke lënë shtëpinë tuaj të përbashkët ose duke marrë përsipër punën në një qytet të ri, si karriera ashtu edhe themeli i jetës suaj janë në luhatje. Megjithatë, me gjithë këtë trazirë vjen një mundësi për të mësuar. Zhvendosja e Jupiterit në Dash në datën 10 sjell një periudhë udhëtimi, edukimi dhe zgjerimi të mendjes për ju që zgjat deri në tetor. Informacioni ju vjen me shpejtësi dhe ju jeni gjithashtu të ngazëllyer për të ndarë mençurinë tuaj me të tjerët. Kur gjërat duken jashtë kontrollit, një zemër për zemër me një mik të ngushtë është e garantuar se do t’ju sjellë përsëri në tokë.

Horoskopi i dashurisë: Ndryshimet në jetën tuaj në shtëpi dhe në punë po bëjnë një tendosje të madhe në marrëdhëniet tuaja më intime. Veçanërisht në eklipsin hënor të datës 16, vihet në provë mundësia e lidhjeve të caktuara. Të gjithë do të përkulen dhe disa patjetër do të thyhen.

Horoskopi i parave: Planeti i parave Mërkuri shkon në retrogradë në datën 10 dhe ky tranzit mund t’ju kapë duke krahasuar të ardhurat tuaja me ato të miqve dhe kolegëve tuaj. Nëse mendoni se po paguheni pak, kjo periudhë reflektuese është një kohë e mirë për të negociuar një rritje pagash me ndihmën e një kolegu të besuar.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

 • Eklipsi Hënor (16 maj): Lironi problemet e planifikimit dhe komunikimit
 • Hëna e Re (30 maj): Rifreskoni ambiciet tuaja
 • Datat e tjera kryesore: 6, 10, 21, 25, 30 maj

Dinamika e ndërlikuar e vëllezërve dhe motrave dhe e miqësisë nxitet nga eklipsi hënor në Akrep më 16, duke ju lënë të ndiheni të lënë anash ose të vetmuar. Edhe shëtitjet tuaja në lagje nuk ndihen njësoj kohët e fundit. Pavarësisht se ndiheni pak të humbur në mjedisin tuaj të afërt, ky muaj ofron gjithashtu shumë mundësi për njohje dhe për të ecur përpara në punë. Retrogradi i Mërkurit fillon në datën 10 dhe vjen si një moment i domosdoshëm për të rishikuar qëllimet dhe ambiciet tuaja teksa vendosni për hapat e ardhshëm në karrierën apo jetën tuaj publike. Nëse keni planifikuar një investim të përbashkët ose përpjekje biznesi, detajet fillojnë të bashkohen për ta vënë atë në lëvizje gjithashtu.

Horoskopi i dashurisë: Qëndrimi i zgjatur i Jupiterit në Peshqit që nga dhjetori ka pasuruar të gjitha lidhjet tuaja një me një, por ndërsa planeti i zgjerimit kalon në Dash në datën 10, ju do të mësoni më shumë rreth dinamikës së fuqisë brenda këtyre marrëdhënieve. Ndërsa Marsi lidhet me Jupiterin në datën 29, përgatituni të bëni hapin në fazën tjetër të partneritetit.

Horoskopi i parave: Ndërsa Afërdita hyn në Dash dhe në sektorin e burimeve tuaja të përbashkëta në datën 2, ku planeti i dashurisë dhe i parave qëndron për pjesën më të madhe të muajit, mund të ndiheni sikur duhet të jeni më të rrëmujshëm se zakonisht për të përballuar jetesën. Megjithëse bilanci juaj personal bankar mund të jetë i ulët, bashkëpunimet emocionuese dhe sipërmarrjet e përbashkëta të biznesit po bashkohen për të rritur pasurinë tuaj të përgjithshme.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

 • Eklipsi Hënor (16 maj): Lironi frikën rreth problemeve financiare
 • Hëna e Re (30 maj): Rinovoni qëllimet e udhëtimit dhe edukimit
 • Datat e tjera kryesore: 2, 10, 24, 28, 29 maj

Marrëdhëniet janë emri i lojës këtë muaj, e cila sjell një kënaqësi të thellë në zemrën tuaj romantike dhe të uritur për lidhje. Hëna e re në Dash më 1 prill mbolli një farë e cila tani po lulëzon në një partneritet premtues pasi Venusi dhe Jupiteri hyjnë në Dash dhe në sektorin tuaj të marrëdhënieve në datën 2 dhe 10 respektivisht. Pas vitesh pune të thellë themeltare, muajsh për të vendosur shëndetin tuaj në rrugën e duhur dhe theksim të vazhdueshëm në prioritizimin e gëzimit tuaj, më në fund jeni gati të angazhoheni për një lloj dashurie të qëndrueshme. Ndërkohë, eklipsi hënor i 16 majit sjell disa lëkundje në sektorin tuaj financiar. Faturat po vijnë dhe mundësitë për të fituar më shumë po vijnë në rrugën tuaj me një ritëm të shpejtë. Megjithëse keni ende një rrugë për të bërë përpara se të arrini bollëkun maksimal, bujaria e familjes dhe miqve është e disponueshme për t’ju mbajtur në këmbë.

Horoskopi i dashurisë: Siç u përmend, ky muaj ka të bëjë me marrëdhëniet për ju, Peshore. Nëse jeni tashmë partner, ky mund të jetë një sezon propozimesh, dasmash me armë gjahu dhe ndërtimi i një shtëpie së bashku. Nëse jeni beqarë, personat që po takoni janë padyshim të denjë për një marrëdhënie. Momenti rritet dhe ju mund të tërhiqeni kur Marsi takohet me Jupiterin në datën 29.

Horoskopi i parave: Nëse eklipsi diellor i 30 prillit solli një përfitim financiar ose një humbje të vështirë, eklipsi hënor i 16 majit është një mundësi për të rafinuar buxhetet tuaja, për të pastruar gjërat e panevojshme dhe për të pranuar se ndonjëherë të kesh më pak do të thotë të kesh më shumë. Këto tronditje kanë për qëllim t’ju ndihmojnë të kapërceni një kompleks të mungesës dhe të pranoni bollëkun tuaj. Mos u turpëroni të kërkoni ndihmë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

 • Eklipsi Hënor (16 maj): Lironi besimet kufizuese për identitetin dhe aftësitë tuaja
 • Hëna e Re (30 maj): Rinovoni bashkëpunimet dhe burimet e përbashkëta
 • Datat e tjera kryesore: 5, 18, 28, 29 maj

Ne hyjmë në maj në mes të sezonit të eklipsit, dhe për ju, kjo është personale. Këto eklipse po tronditin jo vetëm marrëdhëniet tuaja, por edhe ndjenjën tuaj të vetvetes. Ndërsa mundësitë për lidhje dhe partneritet zgjerohen, po kuptoni se nuk duhet të jeni gjithçka për të gjithë në mënyrë që të jeni të dashur. Mënyra se si e përcaktoni veten mund të ndihet sikur po bëhet më e vogël, por në të vërtetë po bëhet e skalitur, më e rafinuar. Eklipsi hënor në datën 16 mund t’i sjellë shqetësime ose mavijosje egos, por gjithashtu do të mbyllë një kanaçe me krimba që u hap në nëntor. Ndërkohë, lehtësimi dhe restaurimi mund të gjenden në rutinën tuaj të përditshme: të shkoni për vrapime në mëngjes, të merrni vitaminat tuaja dhe të gjeni më shumë lehtësi në rrjedhën tuaj të punës.

Horoskopi i dashurisë: Marrëdhëniet janë në fluks të vazhdueshëm për ju tani me fytyra të freskëta dhe perspektiva emocionuese që hyjnë në jetën tuaj. Më parë, mund të ishit frenuar me pikëpamjet tuaja mbi “si duhet të shkojnë marrëdhëniet”, por tani, po kuptoni se është më e lehtë të përqafoni pasigurinë. Afërdita hyn në sektorin tuaj të partneritetit në datën 28, duke e mbyllur muajin me një notë shumë të ëmbël dhe mbështetëse.

Horoskopi i parave: Maji ka energji të reja pune për ju, Akrep. Pavarësisht nëse po filloni në një kompani të re ose po ndërroni marshin në vendin tuaj të punës për një kohë të gjatë, me Jupiterin tani në Dash dhe sektorin tuaj të punës ditore, ka një ndryshim drejt punës suaj të palodhur që më në fund do të shpërblehet. Ndërsa Marsi lidhet me Jupiterin në datën 29, ju frymëzoheni të punoni jashtë orarit, ose të merrni një rrezik dhe të kërkoni një bonus ose rritje.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

 • Eklipsi Hënor (16 maj): Lironi frikën nga gjërat që nuk mund t’i kontrolloni
 • Hëna e Re (30 maj): Filloni marrëdhëniet dhe lidhjet
 • Datat e tjera kryesore: 10, 19, 29 maj

Krahasuar me kaosin e 2020 dhe 2021, ndryshimet e sezonit aktual të eklipsit kanë qenë freskuese delikate. Ndryshimet në ekuilibrin tuaj të punës/jetës, si dhe në stilin e jetës dhe përgjegjësitë tuaja, po ju lejojnë të reflektoni mbi atë që në të vërtetë ia vlen energjia juaj e pakufishme. Eklipsi hënor i 16 majit ju detyron të lini dhe të lironi frikën për gjërat që janë jashtë kontrollit tuaj. Pse të shqetësoheni kur rezultati është vërtet nga duart tuaja? Ndërkohë, lëvizja e planetit tuaj sundues Jupiter në Dashin e guximshëm në datën 10 freskon jetën tuaj romantike dhe krijimtarinë tuaj. Gjatë muajve të ardhshëm, ju keni mundësinë t’i jepni përparësi lirisë, seksualitetit dhe takimeve në mënyra që nuk i keni bërë që nga viti 2010-11. Koha për të marrë atë që dëshironi.

Horoskopi i dashurisë: Siç u përmend, lëvizja e Jupiterit në Dash në datën 10 sjell një periudhë kënaqësie romantike për ju, e cila fiton edhe më shumë vrull kur Marsi hyn në Dash në datën 24. Pavarësisht nëse jeni beqarë apo partnerë, pasionet janë të larta, po ashtu edhe libidoja juaj. Mos kini turp për të kërkuar kënaqësi.

Horoskopi i parave: Megjithëse buxhetet tuaja janë nën kontroll dhe të ardhurat tuaja janë të qëndrueshme, ju ende mendoni se mund të bëni më shumë për të rritur bollëkun tuaj. Ndarja e njohurive tuaja financiare – veçanërisht rreth datës 15 – duhet t’ju ndihmojë të kuptoni hapat e ardhshëm.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

 • Eklipsi i Hënës (16 maj): Lërini miqësitë dhe detyrimet shoqërore që shterrojnë
 • Hëna e Re (30 maj): Filloni rutinat e reja dhe angazhohuni për një rrjedhë pune
 • Datat e tjera kryesore: 2, 10, 15, 24, 29 maj

Ky sezon eklipsi po trondit krijimtarinë tuaj, jetën shoqërore dhe marrëdhëniet me fëmijët tuaj. Perspektivat emocionuese për takime po shfaqen, ndërkohë që në të njëjtën kohë, miqtë e vjetër dhe komuniteti i besuar thjesht nuk po godasin në të njëjtën mënyrë si dikur. Eklipsi hënor i 16 majit ju jep një shtytje të fundit për t’u larguar nga një detyrim shoqëror që nuk është më i kënaqshëm. Ndërkohë, gjërat në shtëpi po rriten dhe po ndryshojnë ndërsa planeti i zgjerimit Jupiter kalon në Dash në datën 10 për një qëndrim të zgjatur deri në tetor. Me Venusin, Marsin dhe Jupiterin të grumbulluar në shenjën e dashit këtë muaj, ju keni mundësinë të merrni frymë dhe të punoni për të përmirësuar bazën tuaj. Paqja është gjithmonë e disponueshme nëse i jepni hapësirë.

Horoskopi i dashurisë: Eklipsi diellor në Dem më 30 prill ka të ngjarë të hapë një kuti krimbash në jetën tuaj të takimit me ish-at që rishfaqen dhe lidhjet e rastësishme po merren me vete. Ndërsa dielli takohet me Uranin në datën 5, kjo lidhje merr një kthesë tjetër të papritur. Në vend që të shqetësoheni se ku po shkon kjo, përpiquni të shijoni udhëtimin.

Horoskopi i parave: Natyra e ndryshueshme e jetës suaj romantike dhe shoqërore po ndikon gjithashtu në ndjenjat tuaja të vetëvlerësimit, ndoshta duke ju lënë në një mentalitet të munguar. Eklipsi hënor në datën 16 sjell spastrime të të gjitha llojeve dhe duhet të çlirojë frikën rreth vlerës tuaj, si financiarisht ashtu edhe ndërpersonalisht.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

 • Eklipsi Hënor (16 maj): Lironi frikën për suksesin dhe dukshmërinë
 • Hëna e Re (30 maj): Qasje e re ndaj takimeve dhe projekteve krijuese
 • Datat e tjera kryesore: 5, 15, 28 maj

Sezoni i eklipsit është në ecje të plotë ndërsa muaji fillon dhe e vetmja konstante është ndryshimi. Si jeta juaj në shtëpi, ashtu edhe karriera janë në fluks, dhe ju jeni të detyruar të merrni vendime të mëdha që ndryshojnë jetën majtas dhe djathtas. Gjërat rriten edhe më shumë në eklipsin hënor në datën 16, kur një rritje në pozicionin ose reputacionin tuaj e lë dikë tjetër të ndihet i zhgënjyer. Trajtimi i situatës me hir është ajo që dëshmon se ju jeni duke u bërë me të vërtetë lider. Në të njëjtën kohë, zhvendosja e Jupiterit në Dash në datën 10 po ju mban shumë të zënë. Lidhjet dhe komunikimet tuaja po zgjerohen dhe ju ndiheni sikur ajo që është e disponueshme në lagjen tuaj po rritet gjithashtu. Ka më shumë mundësi për t’u lidhur me fqinjët, miqtë e vjetër dhe vëllezërit e motrat, gjë që ju mban të bazuar në pjesën tjetër të kaosit.

Horoskopi i dashurisë: Ka shumë mundësi që jeta juaj e takimeve të lulëzojë sapo sezoni i Binjakëve të fillojë në datën 20. Hëna e re në Binjakët më 30 është një kohë veçanërisht e favorshme për ju për të rindezur shkëndijën me një partner afatgjatë.

Horoskopi i parave: Qëndrimi i zgjatur i Jupiterit në Peshqit që nga fundi i dhjetorit ka sjellë përmirësime të mëdha si në fluksin e parave ashtu edhe në vlerën tuaj personale. Ngritjet e nivelit janë të shumta! Ndërsa Jupiteri kalon në Dash në datën 10, detyra juaj tani është të zbatoni atë që keni mësuar ndërsa ndërmerrni sipërmarrje të reja emocionuese. Megjithatë, me Marsin në sektorin tuaj të parave për pjesën më të madhe të muajit, kini kujdes që të mos digjni një vrimë në xhep. Ju jeni të mbështetur, por fondet nuk janë të pafundme.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

 • Eklipsi Hënor (16 maj): Lëreni të shkojë të qenit ekspert në favor të të qenit student
 • Hëna e Re (30 maj): Fillim i ri për shtëpinë, familjen dhe situatën e jetesës
 • Datat e tjera kryesore: 10, 21, 29, 30 maj

Sezoni i eklipsit po trondit planet tuaja të udhëtimit, duke përmirësuar marrëdhëniet me miqtë tuaj më të ngushtë dhe duke forcuar mentorimet që do t’ju ndihmojnë të ecni përpara në arsimimin dhe karrierën tuaj. Eklipsi hënor në Akrep në datën 16 ka një energji të madhe diplomimi për ju. Është e hidhur, por ju po vishni kapelën dhe fustanin tuaj dhe po kaloni në kapitullin tuaj të ardhshëm emocionues. Ndërkohë, planeti juaj sundues Jupiteri hyn në Dash dhe sektorin tuaj të parave në datën 10, duke ju sjellë më shumë burime sesa keni pasur për një kohë të gjatë. Si bilanci bankar ashtu edhe energjia juaj janë në nivele të larta, gjë që ju frymëzon të merrni më shumë përgjegjësi si në punë ashtu edhe në shtëpi. Vetëm mos harroni t’i jepni ritëm vetes sepse e dini shumë mirë se sa shpejt adrenalina mund të kthehet në rraskapitje.

Horoskopi i dashurisë: Mërkuri retrogradë fillon në datën 10 dhe për ju ky tranzit është për të kuptuar disa çështje thelbësore me partnerin tuaj, për të qëndruar deri vonë dhe për të pasur shumë zemër. Nëse jeni beqar, mund të rilidheni me dikë nga vendlindja juaj. Shtëpia është aty ku është zemra, apo jo?

Horoskopi i parave: Siç u përmend, hyrja e Jupiterit në Dash në datën 10 është një lajm i mrekullueshëm për llogarinë tuaj bankare. Vetëm kini kujdes duke filluar nga data 24 kur Marsi bashkohet me Jupiterin në sektorin tuaj të parave dhe tundoheni të blini një mori gjërash që vërtet nuk ju nevojiten.

Burimi: Pure Wow