Horoskopi mujor – Tetor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Tema e tetorit është agresioni pasiv, i cili, për dikë kaq të drejtpërdrejtë dhe aktiv, ju bën të ndiheni plotësisht jashtë elementit tuaj. Planeti juaj në pushtet Marsi që udhëton përmes Peshores ju detyron të zgjidhni betejat tuaja në marrëdhënie dhe të trajtoni konfliktin. Në datën 8, ndërsa dielli kapërcen Marsin, një pastrim një herë në dy vjet për atmosferën tuaj të përgjithshme, ju ndiheni të freskuar, por ende të paaftë për të thënë mendimet tuaja. Problemet zgjidhen përmes një bisede produktive dhe është e rëndësishme të trajtoni atë që ju shqetëson para hënës së plotë emocionale (në shenjën tuaj) në datën 20.

Horoskopi i dashurisë: Megjithëse planeti i dashurisë Venus po udhëton nëpër Shigjetarë të patrembur këtë muaj, ju nuk po përjetoni asnjë nga ndjenjat e muajit të mjaltit. Partneri juaj është duke udhëtuar ose thjesht shumë i zënë në punë, dhe kur jeni në gjendje të jeni së bashku, duket sikur gjithçka që bëni është të grindeni. Përfitoni nga ndjenjat dashamirëse të lezetshme në datën 26 (kur Venusi përputhet me Neptunin ëndërrimtar).

Horoskopi i parave: Ka kaq shumë vende ku dëshironi të shkoni dhe aq shumë doni të mësoni (gjithmonë, por veçanërisht këtë muaj) dhe po grumbulloni faturat e kartës së kreditit për të financuar disa ëndrra që zgjerojnë mendjen. Sezoni i Akrepit, i cili fillon më 23, mund të sjellë një llogaritje të borxheve tuaja. Sigurohuni që po e konsideroni të gjithë investimin para se të zhyteni në fund të thellë.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Tetori është për gërmime, Dem. Planeti juaj sundues Venus lëviz në Shigjetar në datën 7, duke ndezur pjesën e tabelës suaj që merret me burimet e përbashkëta, dinamikën e fuqisë dhe praktikën shpirtërore. Nëse keni ndjerë dëshirën për t’u kthyer në terapi, kjo është shenja juaj për të marrë disa rekomandime nga miqtë. Hëna e plotë në Dash më 20 është një moment veçanërisht reflektues pasi ndriçon sektorin tuaj të pavetëdijshëm. Një tërheqje jashtë rrjetit me asgjë tjetër përveç një libri të mirë dhe ditari juaj është padyshim në rregull.

Horoskopi i dashurisë: Partneriteti bëhet fokusi juaj sapo të fillojë sezoni i Akrepit më 23. Pjesa më e madhe e fillimit të muajit i kushtohet punës së thellë të brendshme dhe e treta e fundit ju jep mundësinë të provoni kufijtë tuaj emocionalë në zhvillim me të tjerët! Marsi më pas kalon në Akrep më 30: një shenjë e mbarë për një pushim vjeshte.

Horoskopi i parave: Me Mërkurin retrograd në të 18-in në sektorin tuaj të përditshëm të bluarjes, ju jeni duke punuar shumë (megjithatë ndiheni sikur nuk punoni) dhe nuk po paguheni pothuajse aq sa duhet për përpjekjet tuaja. Si në 1 dhe në 3, ekziston një mundësi për të shfrytëzuar një kërkesë për një rritje ose një komision më të lartë. Vetëm dijeni që me retrograde, paratë do të vonohen.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Po sikur të keni një shans të dytë? Me një të dashur. Ose edhe me një projekt krijues. Mërkuri është retrograd me fillimin e muajit, duke zbuluar disa nga dëshirat tuaja më të thella dhe duke ju tërhequr përsëri në arkiva. Është kënaqësi që ju dëshironi nga arti dhe romanca. Pasioni digjet i nxehtë në datën 9 dhe nëse frika juaj përfundon në grindjen e një të dashuri ose vendosni të angazhoheni në një lidhje, ky është një përparim. Asgjë nga këtu e tutje nuk do të jetë kurrë e njëjtë. Gjërat qetësohen sapo stacionet e Mërkurit drejtohen në datën 18, duke ju lënë të integroni atë që keni mësuar në jetën tuaj të përditshme.

Horoskopi i dashurisë: Siç u diskutua më lart, ky është një muaj i madh në departamentin e romancës për ju, Binjakët. Nëse tashmë jeni me partneritet të lumtur ose thjesht nuk jeni veçanërisht të interesuar për të rindezur diçka nga e kaluara, ky muaj mund të jetë gjithashtu për të eksperimentuar më shumë me partnerin tuaj aktual. Nëse jeni përpjekur të komunikoni, Jupiteri duke shkuar drejtpërdrejt në datën 18 sjell bollëk në marrëdhënien tuaj, duke ju lejuar të dyve të zini më shumë hapësirë.

Horoskopi i parave: Si hëna e re në Peshore në datën 6 dhe hëna e plotë në Dashi në datën 20 sjellin ndërlikime financiare për ju. Nëse fitoni para përmes punës së pavarur ose punoni si pjesë e një kolektivi, mund të ketë një konfuzion se kujt i detyrohet çfarë. Përdorni energjinë pikante në datën 9 për të rinegociuar disa kontrata dhe për të marrë atë që meritoni.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Megjithëse jeni gjithmonë duke vepruar si nëna e të gjithëve, sezoni i Peshores është koha juaj më e mirë për të lejuar që flamuri i çuditshëm i shtëpisë tuaj të valojë. Ju nuk jeni vetëm ndonjë nënë, ju jeni një nënë e lezetshme! Me Mërkurin retrograd në sektorin tuaj të shtëpisë deri në datën 18, ju jeni duke u vendosur në hapësirën tuaj pas disa muajsh plot tension. Megjithëse dëshironi të përqendroheni vetëm në gëzimin, pjatat tuaja të kungullit, pudrat dekorative dhe pulovrat komode nuk janë të mjaftueshme për të mbajtur larg dridhjet e ashpra të hënës së re në datën 6. Kjo çmenduri nxit një konflikt midis jush dhe familjes suaj (ose një shoku të dhomës). Lërini frustrimet tuaja tani ose heshtni përgjithmonë. Më vonë gjatë muajit, hëna e plotë në Dashi sjell një përparim në karrierën tuaj. Mos lejoni që negativiteti i askujt t’ju pengojë të arrini potencialin tuaj më të lartë.

Horoskopi i dashurisë: Saturni – planeti i rregullave dhe përgjegjësive – stacionet drejtohen në sektorin tuaj të financave të përbashkëta në datën 10. Në pranverë, ju po kalonit një ndarje të keqe ose divorc, duke u marrë me ish-shokun tuaj dhe duke u përpjekur kryesisht të siguroheshit që të gjithë të dilnin nga rrëmuja me gjërat e tyre të paprekura. Jehona e fundit e mbetur e kësaj situate mund të kthehet për t’ju ndjekur këtë muaj, duke sfiduar aftësinë tuaj për të qëndruar të shkëputur.

Horoskopi i parave: Sezoni i Peshores sjell gjithmonë një rënie në rrjedhën tuaj të parave, ndërsa ju i jepni përparësi kohës familjare, sesa ngadalësimit të jetës suaj. Ndërsa dielli fillon të ndryshojë me Plutonin në 17, ju merrni një nxitje bujare nga një partner biznesi ose një mik i ngushtë i cili dëshiron të sigurojë që jeni të bollshëm dhe të lulëzuar.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Sezoni i Peshores është gjithmonë i pakëndshëm për ju, Luan. Vjeshta është një kohë që ka të bëjë më shumë me ndjenjat komode dhe më pak me pjesët e ekspozimit dhe ju e urreni përzierjen me turmën. Për t’i shtuar fundin e mjerimit tuaj veror, grumbullimi i furishëm i planetëve në Peshore nga 6 deri në 9 sjell telashe në makinë dhe një bisedë të vështirë me një ish-shokun e dhomës. Përgjegjësitë e shtëpisë dhe familjes fillojnë sapo të fillojë sezoni i Akrepit më 23. Kush lejohet në cepin tuaj të vogël të botës?

Horoskopi i dashurisë: Ju e kaluat këtë verë duke u përballur me disa nga çështjet tuaja më të thella të intimitetit dhe tani është koha për të zbatuar atë që keni mësuar. Me Saturnin dhe Jupiterin që shkojnë drejtpërdrejt në sektorin tuaj të marrëdhënieve këtë muaj, ju jo vetëm që gjeni më shumë shtrirje në romancë, por po tërhiqni edhe partnerë që janë të gatshëm të angazhohen.

Horoskopi i parave: Mërkuri është retrograd deri në datën 18 dhe duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm me shpenzimet tuaja. Disa kosto të papritura dalin rreth datës 9 (me makinën tuaj, dasmën e motrës tuaj, një udhëtim i minutës së fundit jashtë qytetit) duke ju detyruar të zhyteni në një fond emergjence. Duke u thënë kështu, ekziston një mundësi për të hyrë në rrënjët e disa prej çështjeve tuaja të mungesës nëse jeni të gatshëm të bëni punën.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Ndjenja e bollshme nuk ka të bëjë vetëm me të ardhurat tuaja, statusin ose karrierën tuaj. Me Mërkurin retrograd në sektorin tuaj të financave për pjesën më të madhe të muajit, natyrisht që po rishikoni buxhetet tuaja dhe rifinanconi kreditë tuaja, por gjithashtu pastroni dollapët tuaj dhe përmirësoni rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës. Vetëvlerësimi juaj po rritet aq shpejt sa bilanci juaj bankar. Kush e dinte që lulëzimi ishte gjithashtu një goditje e shëndetit mendor? Ky forcim i vetëbesimit ju frymëzon të aplikoni për një punë që normalisht do të mendonit se ishte jashtë mundësive tuaja. Mos u shqetësoni nëse gjërat janë të ngadalta në fillim, procesi fillon sapo stacionet e Mërkurit të drejtohen në datën 18. Vendoseni veten atje.

Horoskopi i dashurisë: Dridhjet nga hëna e plotë në Peshqit më 20 shtator janë ende duke tronditur marrëdhëniet tuaja me fillimin e muajit. Ajo që menduat se ishte një lidhje e fortë mund të mos ishte asgjë tjetër veçse një fantazi e përpunuar. Stacionet transformuese të Plutonit drejtohen në sektorin tuaj të romancës në datën 6, duke ju frymëzuar që të ktheheni në aplikacione ose të ngacmoni atë mikun e lezetshëm të një shoku dhe të provoni përsëri.

Horoskopi i parave: Ne kemi diskutuar tashmë se ky është një muaj i madh si për financat tuaja ashtu edhe për vetëvlerësimin tuaj, Virgjëreshë. Me Venusin e ëmbël që udhëton nëpër sektorin tuaj të shtëpisë (nga data 7), po ndiheni gjithashtu të thirrur për të vënë pak dashuri (dhe para) shtesë në shtëpinë tuaj. Thjesht përpiquni të blini shitjet sepse hëna e plotë në Dashi më 20 mund të zbulojë një dënim të papritur (dhe jashtë kontrollit tuaj).

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Kur humbni një mik duke pohuar kufijtë tuaj, ata ndoshta nuk ishin kurrë miqtë tuaj në radhë të parë. Tetori është i ngopur me këtë lloj dashurie të ashpër, veçanërisht rreth hënës së re më 6 e cila ju shtyn jashtë zonës tuaj të rehatisë, duke ju detyruar të merrni më shumë hapësirë. Kjo është gjithashtu koha juaj për t’u lidhur përsëri me miqtë, për t’u përfshirë me komunitetin tuaj lokal dhe për të shtuar më shumë aventura në orarin tuaj të përditshëm. Mos u shqetësoni aq shumë nëse i fërkoni njerëzit në mënyrë të gabuar dhe përqendrohuni të flisni nga zemra me integritet. Kreativiteti juaj është i fuqishëm tani dhe njerëzit duan të dëgjojnë atë që keni për të thënë.

Horoskopi i dashurisë: Zbulimet e marrëdhënieve kanë qenë konstante ndërsa Jupiteri dhe Saturni ngadalësojnë dhe vendosen drejtpërdrejt në sektorin tuaj të romancës dhe kënaqësisë. Ju po përballeni me disa nga çështjet tuaja më të thella të intimitetit dhe po rizbuloni atë që ndihet të jesh i hapur ndaj dashurisë. Hëna e Plotë në Dash më 20 ofron një moment të ëmbël për t’u lidhur me një partner të ri.

Horoskopi i parave: Megjithëse Marsi në shenjën tuaj mund t’ju japë një rritje të vetëbesimit, nuk po i bën asnjë favor llogarisë tuaj bankare. Po ndiheni të thyer dhe ju mungojnë burimet. Kur Marsi shkon me Plutonin transformues në datën 22, ju duhet të llogaritni financat tuaja. Kontrolloni bilancet tuaja. Mos shikoni nga ana tjetër. Pasi Marsi të hyjë në Akrep më 30, më shumë mundësi për të fituar sjellin një ndjenjë lehtësimi.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Ndonjëherë gjithçka që kërkon vetë-ruajtja është të qëndrosh prezent. Sidoqoftë, kjo është më e lehtë të thuhet sesa të bëhet për ju këtë muaj, Akrep. Me planetin sundues Mars që gërmon thellësitë tuaja ekzistenciale në sektorin tuaj të pavetëdijshëm pjesën më të madhe të muajit, po ndiheni të izoluar, të vetmuar ose të humbur në det. Hëna e re në Peshore në datën 6 është për t’u angazhuar në një praktikë shpirtërore ose meditimi që ju mban të angazhuar në këtë moment në vend që të fiksoheni në arratisje. Së bashku me këtë, lidhja e Marsit me diellin më 9 siguron një mundësi një herë në dy vjet për rinovim të plotë. Merrni tërheqjen derisa të mundeni! Sezoni juaj fillon më 23 dhe Marsi hyn në shenjën tuaj në datën 30, kështu që deri në fund të muajit, besoni se jeni kthyer fort në realitet.

Horoskopi i dashurisë: Hëna e plotë e muajit të kaluar në Peshqit (20 shtator) zgjeroi jetën tuaj seksuale në një mënyrë të paparashikuar. Pavarësisht nëse jeni duke hapur marrëdhënien tuaj ose thjesht jeni më aventurierë me lidhjet tuaja, arratisjet me të vërtetë fillojnë sapo stacionet e Jupiterit të drejtohen në datën 18. Mos u dorëzoni në vetë-sabotimin e etiketimit të vetes si jashtë kontrollit, jeni pikërisht aty ku supozohet të jeni. Ju ndiheni argëtues dhe flirtues, dhe megjithëse ky është një lehtësim i mirëpritur, mund t’ju ​​fusë në telashe. Në datën 23 ndërsa Venusi kundërshton Uranin, ju e gjeni veten duke flirtuar me dikë që zakonisht nuk është tipi juaj. Eksperimentoni! Kjo mund të jetë më shumë sesa thjesht një kërcim.

Horoskopi i parave: Planeti i parave Venus fillon udhëtimin e tij vjetor përmes sektorit tuaj të të ardhurave dhe financave në datën 7. Ju jeni duke tërhequr klientë më të mirë, duke kërkuar mundësi emocionuese për punë dhe madje po përjetoni një kufi të rritur të kredisë. Ecni me kujdes edhe në datën 9 edhe në 26 kur mund të investoni në diçka që është vërtet shumë e mirë për të qenë e vërtetë. Përndryshe, numëroni bekimet tuaja.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Pjesa më e madhe e këtij viti ju ka gjetur të kapur në një gjendje zhvillimi të ndaluar. Ju bëni tre hapa përpara dhe pastaj katër hapa mbrapa. Pavarësisht nëse jeni duke jetuar me prindërit tuaj, të kapur në dramë me një mik të vjetër ose të bllokuar në një lak reagimesh në Twitter, “rritja” juaj po ndihet më shumë si regres. Por mbani mend: Ju jeni akoma përpara se ku keni filluar. Edhe nëse ndiheni prapa. Rritja e besimit arrin në datën 7 pasi planeti i bukurisë Venusi hyn në shenjën tuaj. Ky është një rinovim i atmosferës për atmosferën tuaj, si dhe inkurajim për të investuar në kozmetikë më të mirë. Pse të mos bëni edhe një prerje flokësh? Jupiteri, planeti juaj sundues, shkon drejtpërdrejt në datën 18 duke ju tërhequr në një mendim të ardhshëm për pjesën tjetër të vitit.

Horoskopi i dashurisë: Me Mërkurin retrograd deri në datën 18 në sektorin tuaj shoqëror, jeni duke u vendosur në takime me miqtë e miqve. Të gjithë duan të futen në DM-të tuaj! Një nga këto ëmbëlsira mund të jetë ajo, por është një retrograde, prandaj prisni që gjërat të fillojnë ngadalë. Hëna e plotë në Dash në datën 20 bie në sektorin tuaj të romancës, kështu që mbani në mend atë për takimin tuaj më emocionues.

Horoskopi i parave: Nëse keni pritur për muaj për t’u paguar për një koncert të pavarur ose për të marrë një bonus të premtuar në punë, paratë duhet të fillojnë të lëvizin përsëri sapo stacionet e Saturnit të drejtohen në datën 10. Vlen të dërgoni disa email ose të bëni disa telefonata bezdisëse për të përshpejtuar procesin.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

A jeni gati për më shumë përgjegjësi? Grupi i planetëve në Peshore dhe sektori juaj i karrierës në krye të muajit tregon një luftë të mundshme për pushtet midis jush dhe një kolegu, ose ju dhe shefit tuaj. Ju dëshironi të jeni të qetë, por kjo ka vazhduar për një kohë shumë të gjatë. Të qenit “e ëmbla” në zyrë nuk po ju bën më asnjë favor. Ndoshta është koha për të provuar sërish pavarësinë? Me planetin tuaj sundues Saturn duke filluar lëvizjen përpara përsëri në datën 10, ju jeni shumë të fokusuar në ndërtimin e pasurisë dhe forcimin e burimeve tuaja. Kur fillon sezoni i Akrepit më 23, një fluks i këshillave financiare (potencialisht të pakërkuara) nga miqtë ju bën të tronditeni. Ju nuk keni pse të dëgjoni të gjithë.

Horoskopi i Dashurisë: Me planetin e dashurisë Venusi që lëviz në Shigjetar dhe sektorin tuaj të pavetëdijshëm më 7, ky nuk është muaji juaj për romancë. Të dashuruarit e ardhshëm zhyten në jetën tuaj dhe pastaj zhduken para se të kapni numrin e tyre të telefonit nga DM-të tuaj. Nëse jeni në një lidhje, mund të ndiheni veçanërisht të larguar nga partneri juaj këtë muaj. Një largim intim ose udhëtim rrugor në datën 26 freskon shkëndijën romantike.

Horoskopi i parave: Që kur Saturni hyri tek Ujori në fund të vitit 2020, ju keni qenë të zellshëm për të marrë para shtesë dhe për të bërë investime të zgjuara. Lejoni veten të futeni në një fond me ditë me shi nëse është e nevojshme këtë muaj, veçanërisht pasi stacionet e Saturnit të drejtohen në datën 10.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Kur ishte hera e fundit që e vendosët veten në radhë të parë? Për të tretën e parë të muajit, presioni është për të provuar veten, si në punë ashtu edhe në jetën tuaj personale. Po rriteni, por a duhet që veprimet tuaja të jenë nën kontroll të vazhdueshëm? Është gjithashtu e qartë se ëndrrat tuaja përplasen me ato të partnerit tuaj, duke çuar në një zhgënjim dhe potencialisht thyerje zemre. Ju nuk mund të jepni kur nuk merrni asgjë në këmbim. Me planetin tuaj sundues Saturn duke ecur përsëri përpara në datën 10, ju ndiheni të freskët dhe gati për të shtypur qëllimet tuaja. Sezoni Akrep (nga 23) ju sjell më shumë shikueshmëri dhe mundësi profesionale. Bashkohuni me ata që ju ngrenë lart.

Horoskopi i dashurisë: Marrëdhëniet dashurore dhe profesionale janë të vështira për ju këtë muaj, veçanërisht rreth hënës së re në Peshore në datën 6. Tensionet mes jush dhe partnerit tuaj arrijnë një pikë vlimi në datën 9 dhe pastaj ngadalë fillojnë të ftohen. Është koha që ju të lini ndonjë lëndim në të kaluarën dhe të filloni një epokë të re marrëdhëniesh.

Horoskopi i parave: Paratë tuaja kanë qenë të ngushta që kur Jupiteri u vendos prapa në qershor (dhe veçanërisht pasi planeti i zgjerimit u zhyt përsëri në Ujorin në fund të korrikut). Fatmirësisht, një dhomë e frymëmarrjes arrin në buxhetin tuaj kur Jupiteri ecën përpara përsëri në datën 18. Nëse ka një gjë që keni mësuar këtë vit, është se ju duhet të merrni përgjegjësinë për burimet tuaja. Kush ka nevojë për atë që keni për të shitur?

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

2021 ka qenë një vit i vështirë për ju, Peshqit. Të kalosh kaq shumë kohë vetëm ka qenë izoluese. Me Saturnin dhe Jupiterin të vendosur direkt në sektorin tuaj të pavetëdijshëm deri në datën 18, ju po arrini shtrirjen në shtëpi të asaj që ju ka mësuar ky udhëtim meditues. Vazhdoni të ecni brenda. Ndërkohë, Venusi kalon në sektorin tuaj të karrierës në datën 7, duke rritur statusin tuaj dhe duke ju ndihmuar të fitoni mbi disa klientë të vështirë ose një shef nervoz. Rreth datës 26 (kur Venusi përplaset me Neptunin), hijeshia juaj është pothuajse e botës tjetër. Përdorni këto kompetenca në avantazhin tuaj.

Horoskopi i dashurisë: Me Mërkurin retrograd në sektorin tuaj të financave të përbashkëta deri në datën 18, ju jeni duke goditur pengesa në rrugë ndërsa përpiqeni të bëni investime me partnerin tuaj. Ju jeni gati për të ndërtuar një themel së bashku, qoftë kur blini një shtëpi apo rezervoni vendin tuaj të dasmës, por detajet thjesht nuk po zënë rrënjë. Gjërat nxehen në datën 9 ndërsa përpiqeni të kuptoni logjistikën. Marrja e pjesëve pas kësaj lufte shpërthimi ju kthen në të njëjtën faqe.

Horoskopi i parave: Me Marsin ende në Peshore deri në datën 30, ju po fitoni shumë para (veçanërisht nga përpjekjet e pavarura), por me siguri po i shpenzoni të gjitha po aq shpejt. Hëna e plotë në Dash më 20 sjell një kontroll të ashpër të realitetit në lidhje me menaxhimin e financave tuaja. Për fat të mirë, fluksi i parave tuaja përmirësohet sapo Marsi të hyjë në Akrep më 30.

Burimi: Pure Wow