Horoskopi mujor – Tetor 2022

Parashikimi kozmik i tetorit është relativisht i ftohtë… derisa nuk është absolutisht. Sezoni i Peshores (deri në datën 22) na sjell dashuri, bukuri dhe lidhje: Të gjitha ndjenjat e mira të Venusit. Por pikërisht kur gjërat ndihen sikur po përmirësohen përsëri, sezoni i Akrepit sjell një tjetër raund trazirash dhe të panjohurash.

Muaji fillon me një lehtësim pasi stacionet e Mërkurit drejtohen te Virgjëresha në datën 2. Bisedat që nisën në fund të gushtit rishikohen, këtë herë me më shumë perspektivë dhe qartësi. Plutoni që ndryshon jetën gjithashtu përfundon retrogradën e tij në datën 8, dhe Saturni përgjegjës fillon të ecë përsëri përpara në datën 23.

Hëna e plotë në Dash në datën 9 është një moment për veprime të guximshme. Ajo që ndodh në këtë hënë mund të tronditë disa pupla, por për fat Mërkuri kthehet në Peshoren e ekuilibruar në datën 10, duke na ndihmuar të qetësojmë çdo vërejtje nxitëse ose ndjesi të lënduar.

Gjërat janë relativisht të qeta deri në datën 22 kur Venusi takohet me diellin në shkallën e fundit të Peshores – një moment rivendosjeje dhe qartësie për marrëdhëniet, ndjekjet krijuese dhe çështjet e parave. Më pas, në datën 23, sezoni i Akrepit fillon me Diellin dhe Venusin që lëvizin në shenjën fikse të ujit.

Zhvendosja e atmosferës vazhdon në datën 25 me një eklips diellor – një hënë e plotë super e fuqishme – në Akrep. Eklipset sjellin fillime dhe përfundime të fatit dhe priren të përshpejtojnë kohën. Ajo që shfaqet në këtë kohë mund të jetë shkatërruese, katartike ose pak nga të dyja. Pavarësisht se çfarë, diçka do të ndryshojë. Për fat të mirë në datën 28, Jupiteri kthehet prapa në Peshqit, duke rritur dhembshurinë tonë për të tjerët gjatë kësaj kohe të vështirë.

Ndërsa i gjithë kaosi kozmik po rrotullohet, planeti i komunikimit Mërkuri kalon në Akrepin e fshehtë në datën 29. Më pas, finalja e madhe e muajit është Marsi që stacionohet retrograde në Binjakët në datën 30. Retrogradet e Marsit ndodhin çdo dy vjet dhe zgjasin pak më shumë se dy muaj. Që tani, derisa Marsi të shkojë direkt në janar 2023, ne kemi mundësinë të ndalojmë dhe të ristrategjizojmë. Nën këtë ndikim, stilolapsi është më i fuqishëm se shpata, kështu që ia vlen të zgjidhni fjalët tuaja me kujdes.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Hëna e plotë (9/10): Bëni një masazh fytyre!
Eklipsi diellor (25/10): Keni dashur një gardërobë të re, kështu që tani duhet të paguani për të!
Datat e tjera kryesore: 1/10, 2/10, 8/10, 10/10, 12/10, 17/10, 30/10

Në javët e para të tetorit ju jeni fokusuar plotësisht në marrëdhëniet tuaja më të ngushta, Dashi. Ajo që filloi si një fluturim i pafajshëm gjatë verës ka përparuar në diçka serioze. Por a jeni i sigurt se ky është personi me të cilin dëshironi të bëni jetën (ose biznesin)? Biseda për të mirat dhe të këqijat me miqtë tuaj më të ngushtë ndihmon, por në fund të fundit vendimi varet nga ju. Ndërsa Venusi takohet me diellin në datën 22, ju jeni gati të ndaheni ose të angazhoheni, asgjë në mes. Muaji përfundon me planetin tuaj në pushtet, Marsin, duke shkuar retrograde në sektorin tuaj të komunikimit, duke sjellë një pauzë të pakëndshme dhe kaos të papritur në orarin dhe rutinat tuaja. Për muajt e ardhshëm, qëllimi është të kuptoni se si vërtet dëshironi t’i mbushni ditët tuaja. Koha për të hequr rrëmujën.

Horoskopi i dashurisë: Siç u përmend, ky muaj ka të bëjë me marrëdhëniet personale për ju, Dashi. Thënë kështu, hëna e plotë në shenjën tuaj në datën 9 është një mundësi për t’i dhënë përparësi vetes dhe nevojave tuaja. Përdoreni këtë si një kontroll lidhjeje: A e di partneri juaj se si t’ju lërë të krijoni hapësirë?

Horoskopi i parave: Eklipsi diellor në datën 25 sjell disa çështje stresuese të parave në krye. Nëse jeni duke ndjekur faturat si një profesionist i pavarur, duke luftuar për të marrë një hua si një pronar i ri biznesi, ose thjesht i vetëdijshëm për borxhin e kartës suaj të kreditit, fundi i muajit është një kontroll realiteti: sa keni borxh.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Hëna e plotë (9/10): Shkoni në MPB për ditën
Eklipsi diellor (25/10): Një propozim ose një ndarje
Datat e tjera kryesore: 1/10, 14/10, 22/10, 23/10, 29/10

Për javët e para të tetorit, jeni të kënaqur të shijoni kënaqësitë e thjeshta të jetës. Po i ktheheni rutinës së fitnesit, po gjeni lumturinë në një orar të ri të WFH dhe po zbuloni se është shumë më e lehtë të përgatisni vakte në shtëpi. Ndërsa planeti juaj sundues Venusi takohet me diellin në datën 22, ju merrni një goditje të mrekullueshme qartësie dhe sigurie se për sa kohë që keni rutinat tuaja, mund t’i mbijetoni çdo stuhie. Kjo është koha perfekte sepse sapo të fillojë sezoni i Akrepit në datën 23, jeta juaj bëhet sërish kaotike. Të gjitha pyetjet ekzistenciale që po lindnin në prill dhe maj në lidhje me jetën tuaj personale dhe marrëdhëniet më të afërta kthehen me dëshirë. Gjëja më frustruese është se këto probleme nuk mund të trajtohen vetë, keni nevojë për kontribut dhe bashkëpunim nga të tjerët. Gjeni kohën për të folur.

Horoskopi i dashurisë: Eklipsi diellor në datën 25 është një moment ndërrimi për një nga marrëdhëniet tuaja më të rëndësishme. Nëse keni pritur të keni një përballje ose bisedën “çfarë jemi ne?”, nuk mund të shmanget më, prandaj përgatitni shënimet tuaja dhe jini të qartë për atë që keni për të thënë.

Horoskopi i parave: Stacionet e Marsit janë retrograde në sektorin tuaj të parave në datën 30, duke sjellë në krye çështjet e fluksit të parave që kanë qenë në mendjen tuaj që nga fundi i gushtit. Deri në janar 2023, duhet të vendosni energji shtesë në zgjidhjen e borxheve tuaja, në mënyrë që të mund të jetoni dhe të shpenzoni me më shumë liri.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Hëna e plotë (9/10): Nata më e mirë e festës së vitit!
Eklipsi diellor (25/10): Dramë në zyrë
Datat e tjera kyçe: 2/10, 6/10, 12/10, 10/10, 22/10, 26/10, 27/10, 28/10, 29/10

Për javët e para të muajit, jeni të fokusuar në romancë, takime dhe aktivitete krijuese. Pavarësisht nëse jeni aventurierë në dhomën e gjumit, duke festuar një përvjetor të këndshëm ose duke lënë kohë për të shkruar ose pikturuar, kënaqësia është e para. Ndërsa Venusi takohet me diellin në datën 22, ju jeni gati të filloni një cikël të ri kur bëhet fjalë për dëshirat tuaja. Çfarë gëzimesh dëshironi të integroni në jetën tuaj të përditshme? Sapo sezoni i Akrepit të fillojë në datën 23, përgjegjësitë grumbullohen dhe presioni është mbi ju që të bëni gjithçka, si në punë ashtu edhe në jetën tuaj personale. Stacionet e Marsit janë retrograde në shenjën tuaj në datën 30. Deri në janar 2023, ju duhet të eksperimentoni me identitetin, imazhin dhe konceptin tuaj për veten. Si mund të ngadalësoni për t’u kujdesur më mirë për trupin dhe mendjen tuaj?

Horoskopi i dashurisë: Siç u përmend, sezoni i Peshores është gjithmonë periudha juaj më romantike e vitit. Por lidhjet që shfaqen këtë muaj mund të jenë më të shkurtra sesa të qëndrueshme. Ndërsa Jupiteri rihyn te Peshqit në datën 28, ju jeni të frymëzuar të filloni një bisedë për zyrtarizimin e gjërave me dikë të veçantë.

Horoskopi i parave: Paratë janë kryesisht të qëndrueshme këtë muaj, megjithëse mund të tundoheni të shpenzoni më shumë për të trajtuar veten, ndërsa të gjithë planetët lëvizin nëpër sektorin tuaj të kënaqësisë gjatë javëve të para. Thënë kjo, nëse keni punuar jashtë orarit pa kompensimin e duhur, gjërat vijnë në krye me eklipsin diellor në datën 25. Rezistojini rraskapitjes duke kërkuar atë që meritoni.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Hëna e plotë (9/10): Tërhiqni gjithë vëmendjen! Ju e meritoni!
Eklipsi diellor (25/10): Një takim i vështirë është një bekim në maskim
Datat e tjera kyçe: 1/10, 8/10, 10/10, 12/10, 22/10, 27/10

Në javët e para të tetorit, ju jeni absolutisht të lulëzuar në jetën tuaj private. Nëse jeni duke pritur familjen nga jashtë qytetit, duke u vendosur në një apartament të ri me të dashurën tuaj ose duke punuar përsëri nga shtëpia në paqe, jeni të kënaqur të kaloni çdo dalje sociale dhe të qëndroni brenda. Përjashtimi i vetëm vjen në hënën e plotë në Dash më datë 9, e cila sjell një moment përparimtar për karrierën tuaj. Kjo njohje bëhet edhe më e ëmbël për shkak të grupit solid të njerëzve që keni rreth jush për të festuar arritjen. Sapo sezoni i Akrepit fillon në datën 23, detyrimet shoqërore rriten dhe jeta bëhet përsëri dërrmuese. Por me Marsin që shkon retrogradë në sektorin tuaj të pavetëdijshëm në datën 30, është e rëndësishme që ju të mendoni se për kë vlen vërtet koha juaj. Deri në janar 2023, qëllimi është të kuptojmë se çfarë është pushimi në të vërtetë rinovues.

Horoskopi i dashurisë: Pavarësisht nëse jeni partner apo beqar, eklipsi diellor në datën 25 sjell disa tronditje të mëdha në jetën tuaj romantike. Gjatë gjithë këtij viti, ju e keni pasur gjithnjë e më të vështirë të relaksoheni dhe të argëtoheni. Megjithëse ky eklips mund t’ju bëjë të ndiheni të zhgënjyer, ju keni më shumë informacion se çfarë dëshironi me të vërtetë.

Horoskopi i parave: Financat tuaja mbeten të qëndrueshme këtë muaj, por ndërkohë që po kaloni kaq shumë kohë në shtëpi, mund të tundoheni të shpenzoni për dekorimin ose dhuratat për familjen tuaj që askush nuk ka nevojë në të vërtetë. Ndërsa dielli lidhet me Saturnin në datën 11 megjithatë, ju investoni në diçka që është e shtrenjtë, por shumë e vlefshme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Hëna e plotë (9/10): Ikni larg (qoftë dhe vetëm në mendje)!
Eklipsi diellor (25/10): Drama familjare mbi planet e pushimeve
Datat e tjera kryesore: 11/10, 17/10, 19/10, 23/10

Tetori është një muaj i ngarkuar për ju, Luan. Mes disa udhëtimeve të shpejta jashtë qytetit për punë, dasmës së mikut tuaj më të mirë dhe festave të vazhdueshme të ditëlindjeve për të gjithë miqtë tuaj të Peshores, orari juaj është i mbushur. Edhe pse ajo që po përjetoni është një lloj i mirë i të qenit të zënë, hëna e plotë në Dash në datën 9 ju gjen duke ëndërruar të ikni në një vend të huaj dhe të mos shikoni më mbrapa. Është më mirë të përgatisni ushqim autentik japonez në shtëpi sesa të rezervoni një fluturim të minutës së fundit për në Tokio. Sidomos sepse sapo sezoni i Akrepit fillon në datën 23, jeta bëhet shumë e tensionuar me ndryshime të shpejta që vijnë si në karrierë ashtu edhe në situatën tuaj të jetesës. Më pas, në datën 30, stacionet e Marsit kthehen retrograde në sektorin tuaj të miqësisë. Deri në janar 2023, ju kërkohet të bëni një hap prapa në jetën tuaj shoqërore dhe të merrni parasysh se kush i mbështet vërtet ëndrrat tuaja.

Horoskopi i dashurisë: Nëse jeni beqarë, mund të krijoni një lidhje dashurie përmes një shoku të ngushtë, ndërsa dielli trillon Saturnin në datën 11. Keni pasur vështirësi të takoni dikë që ia vlente në aplikacione, kjo është arsyeja pse është shumë kënaqësi të takosh dikë në mënyrën e vjetër. Nëse jeni partner, ky tranzit mund të korrespondojë me një udhëtim të këndshëm ditor ose shëtitje me dashurinë tuaj.

Horoskopi i parave: Financat tuaja ishin pak të çuditshme muajin e kaluar pasi Mërkuri ishte retrogradë në sektorin tuaj të parave. Pasi stacionet e planetit të tregtisë drejtohen në datën 2, ju jeni në gjendje të pastroni rrëmujën dhe t’i ktheni gjërat në rrugën e duhur. Pas datës 16, duhet të jeni në pastërti.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Hëna e plotë (9/10): Sesion i mrekullueshëm terapie
Eklipsi diellor (25/10): Lufta bërthamore në bisedën në grup
Datat e tjera kyçe: 2/10, 6/10, 12/10, 10/10, 22/10, 26/10, 27/10, 28/10, 29/10

Për javët e para të tetorit, jeni plotësisht i fokusuar në shijimin e gjërave më të bukura në jetë, Virgjëresha. Ndonëse zakonisht jeni praktik dhe kursimtar, ky sezon i Peshores ju bën më shumë se zakonisht, veçanërisht në kujdesin ndaj vetes. Ju meritoni disa pamje të freskëta për vjeshtë, një manikyr elegant dhe një prerje flokësh që ju bën të ndiheni si personazhi kryesor. Thënë kështu, hëna e plotë në Dash në datën 9 mund të zbulojë disa borxhe të palidhura që duhen kujdesur, kështu që trajtojeni veten, por buxhetoni para se të kënaqeni. Gjërat bëhen kaotike kur sezoni i Akrepit fillon në datën 23 dhe për ju, kjo ka të bëjë gjithçka me të kuptuarit se si ëndrrat tuaja të mëdha përshtaten në jetën tuaj të përditshme. Si mund të krijoni hapësirë ​​për vendin ku po shkoni ndërkohë që qëndroni të pranishëm në të tashmen? Më pas stacionet e Marsit do të kthehen retrograde në sektorin tuaj të karrierës në datën 30. Deri në janar 2023, është më mirë të përqendroni energjinë tuaj në ristrategjimin e qëllimeve tuaja të karrierës dhe udhëheqjes.

Horoskopi i dashurisë: Jupiteri – planeti i lehtësimit dhe i mundësive – rihyn në sektorin tuaj të partneritetit më 28. Përparimi i shpejtë që patë në marrëdhëniet tuaja në fillim të këtij viti merr një shans të dytë në vjeshtë. Nëse jeni dërrmuar me dikë, fundi i muajit mund të jetë momenti juaj për të rrezikuar dhe për ta kërkuar atë.

Horoskopi i parave: Ndërsa Venusi takohet me diellin në datën 22, ju jeni gati për një fazë të re kur bëhet fjalë për financat tuaja. Ky është një moment qartësie që ju ndihmon të rivendosni mentalitetin tuaj të mungesës në atë të bollëkut.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Hëna e plotë (9/10): Planifikoni natën tuaj të përsosur të takimit!
Eklipsi diellor (25/10): Një surprizë në pagën tuaj
Datat e tjera kyçe: 1/10, 8/10, 10/10, 14/10, 20/10, 22/10, 23/10

Për javët e para të tetorit, jeni të detyruar t’i jepni përparësi vetes dhe të merrni hapësirë ​​në mënyra që zakonisht ju bëjnë të ndiheni jo rehat. Mos harroni se nuk duhet t’i bëni të gjitha vetëm dhe se përparimet tuaja më të qarta vijnë kur jeni në bisedë. Gjërat bëhen interesante në datën 9 kur hëna e plotë në Dashi ndriçon sektorin tuaj të partneritetit duke sjellë një fazë të re në një marrëdhënie të rëndësishme në jetën tuaj. Më pas, në datën 22, planeti juaj sundues Venusi takon diellin në shenjën tuaj, duke mirëpritur një fazë të re për identitetin dhe imazhin tuaj të vetvetes. Gjërat bëhen kaotike, veçanërisht për financat tuaja, pasi sezoni i Akrepit të fillojë në datën 23 dhe më pas stacionet e Marsit të kthehen retrograde në sektorin tuaj të udhëtimeve dhe të arsimit të lartë në datën 30. Pavarësisht nëse do të ktheheni në shkollë, do të zgjeroni biznesin tuaj ose do të bëni plane të mëdha udhëtimi, deri në janar 2023, pjesa më e madhe e energjisë suaj po shkon për të zgjeruar mendjen tuaj.

Horoskopi i dashurisë: Siç u përmend, hëna e plotë e Dashit në datën 9 sjell një moment përparimi për marrëdhëniet tuaja intime. Nëse jeni partner, kjo është një kohë për t’u argëtuar me të dashurin tuaj dhe nëse jeni beqar, nuk ka kohë si e tashmja për të hedhur hapin tuaj.

Horoskopi i parave: Eklipsi diellor i datës 25 sjell disa lajme kthjelluese për situatën tuaj financiare. Vështirësitë që po përjetonit në prill dhe maj kthehen dhe nuk mund të fshiheni më nga ato fatura të vonuara. Megjithëse është stresuese, kjo është një kohë e fuqishme për të pastruar çdo bllok që keni në lidhje me bollëkun dhe për t’u rikthyer në rrugën e duhur.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Hëna e plotë (9/10): Filloni atë sfidë 30 ditore të jogës!
Eklipsi diellor (25/10): Vishni atë që dëshironi të vishni! Kujt i intereson se çfarë mendon dikush?
Datat e tjera kryesore: 12/10, 17/10, 23/10, 26/10, 30/10

Për javët e para të muajit, ju jeni të lumtur të kaloni pjesën më të madhe të kohës vetëm, Akrep. Sezoni i Peshores është gjithmonë një kohë kalimtare për ju – një moment për të mbyllur projektet e vitit të kaluar dhe për të nxjerrë atë që nuk po shërben më. Nëse keni dashur të filloni një praktikë meditimi, tani është koha për ta bërë atë – veçanërisht kur Venusi takon diellin në datën 22. Sapo sezoni juaj fillon më 23, gjërat papritur bëhen shumë kaotike dhe shumë personale. Eklipsi diellor – një hënë e re jashtëzakonisht e fuqishme – më 25 është në shenjën tuaj, duke sjellë trazira në identitetin, imazhin dhe marrëdhëniet më të afërta. Ndryshimet gjithëpërfshirëse që filluan në prill dhe maj përsëriten tani. Mbani mend: është ditëlindja juaj dhe mund të qani nëse dëshironi! Stacionet e planetit tuaj të Marsit janë retrograde në datën 30 në sektorin e burimeve tuaja të përbashkëta. Deri në janar 2023, energjia juaj duhet të përqendrohet në mbylljen e borxheve, financiare dhe emocionale.

Horoskopi i dashurisë: Sezoni i eklipsit fillon në datën 25 dhe për ju, kjo kohë e vitit sjell zbulime personale që synojnë të zgjerojnë idetë tuaja për atë që është e mundur në marrëdhënie. Më pas, më 28, Jupiteri kthehet në sektorin tuaj të romancës duke sjellë në jetën tuaj dashnorët prej të cilëve keni dëgjuar për herë të fundit në pranverë.

Horoskopi i parave: Siç u përmend, planeti juaj sundues Marsi shkon retrograde në sektorin e burimeve tuaja të përbashkëta në datën 30, duke sjellë në krye stresin financiar që është në mendjen tuaj që nga fundi i gushtit. Kaloni pak kohë në fillim të muajit duke mbledhur buxhetet, faturat dhe taksat tuaja së bashku, në mënyrë që të dini se çfarë po vjen.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Hëna e plotë (9/10): Një takim jashtëzakonisht i nxehtë
Eklipsi diellor (25/10): Mbajeni telefonin në modalitetin e aeroplanit
Datat e tjera kryesore: 10/1, 10/2, 10/12, 10/28, 10/30

Sezoni i Peshores është gjithmonë periudha juaj më sociale e vitit, por kjo ndihet veçanërisht romantike dhe lozonjare. Ftesat për festë që merrni këtë muaj nuk janë thjesht detyrime sociale, por mundësi frymëzuese. Madje për një herë po kënaqeni me kolegët tuaj! Hëna e plotë në Dash në datën 9 është një natë veçanërisht krijuese dhe romantike për ju, prandaj sigurohuni që ta trajtoni veten. Sapo sezoni i Akrepit të fillojë në datën 23, jeta fillon të ndihet pak më e tensionuar dhe ju mund ta gjeni veten duke zgjedhur të qëndroni në largim. Eklipsi diellor në datën 25 është një moment për të hequr dorë nga diçka që është shumë përtej kontrollit tuaj. Më pas, në datën 30, stacionet e Marsit kthehen retrograde në sektorin tuaj të marrëdhënieve. Deri në janar 2023, energjia juaj duhet të përqendrohet në ndërtimin e partneriteteve që janë po aq të forta sa komuniteti juaj i lulëzuar.

Horoskopi i dashurisë: Hëna e plotë e Dashit në datën 9 sjell një mbrëmje të bukur romantike për ju. Por mos mendoni se ky muaj është i gjithi argëtues dhe pa punë. Ndërsa stacionet e Marsit kthehen në retrogradë në datën 30, ju befas po rimendoni disa angazhime romantike që keni bërë. Nëse keni shmangur një bisedë të vështirë, fundi i muajit është kur gjërat vijnë në krye.

Horoskopi i parave: Stacionet transformuese të Plutonit drejtohen në sektorin tuaj të parave në datën 8, duke sjellë në vëmendjen tuaj një stres financiar që ka qenë në prapavijë që nga pranvera. Sado nxitës i ankthit të jetë ky moment, ai gjithashtu mund të jetë fuqizues. Po sikur të mblidhni guximin dhe të kërkoni një rritje page?

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Hëna e plotë (9/10): Një festë e thjeshtë për të ngrohur shtëpinë bëhet një zemërim
Eklipsi diellor (25/10): Një natë e çrregullt me ​​miqtë ose kolegët
Datat e tjera kyçe: 1/10, 8/10, 10/10, 11/10, 12/10, 14/10, 22/10, 23/10

Javët e para të tetorit ju gjejnë shumë të fokusuar në karrierën tuaj dhe imazhin publik. Besoni se edhe nëse nuk ndiheni të arritur, të gjithë rreth jush po i vërejnë përpjekjet tuaja të jashtëzakonshme. Hëna e plotë në Dash më 9 bie në shtëpinë tuaj dhe në sektorin e privatësisë dhe është një moment i mrekullueshëm për të festuar arritjet tuaja me njerëzit që ju njohin vërtet. Kush ka nevojë për një ceremoni çmimesh kur mund të shijoni një vakt të shijshëm të gatuar në shtëpi dhe filmin tuaj të preferuar me dashurinë tuaj? Sapo sezoni i Akrepit të fillojë në datën 23, gjërat bëhen shumë më të trazuara dhe eklipsi diellor në datën 25 mund të sjellë tronditje në grupin tuaj të miqve ose në vendin tuaj të punës. Më pas, në datën 30, stacionet e Marsit kthehen retrograde në sektorin tuaj të përditshmërisë. Deri në janar 2023, ju do të ristrategoni rrjedhën e punës dhe detyrimet tuaja. Koha për të hequr disa gjëra nga pjata juaj.

Horoskopi i dashurisë: Hëna e plotë e Dashit në datën 9 është e bukur për ta kaluar në shtëpi me të dashurin tuaj pa e vrarë mendjen për botën. Nëse jeni beqar, ky muaj mund të jetë një kohë sfiduese për të takuar dikë të veçantë. Megjithëse eklipsi diellor në datën 25 mund të ndezë një lidhje romantike të papritur me dikë në grupin tuaj të miqve.

Horoskopi i parave: Përparimet e karrierës dhe imazhit publik të këtij muaji mund të vijnë me një rritje page nëse jeni të gatshëm të avokoni për veten tuaj. Ndërsa stacionet e Saturnit drejtojnë në datën 23, ju çlironi disa tensione që keni mbajtur në mendjen dhe trupin tuaj rreth financave që nga pranvera.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Hëna e plotë (9/10): Merrni kështjellën kërcyese për festën e ditëlindjes së fëmijëve tuaj!
Eklipsi diellor (25/10): Intervistë për punën tuaj të ëndrrave
Datat e tjera kryesore: 11/10, 23/10, 29/10

Sezoni i Peshores është gjithmonë koha juaj optimale për udhëtime dhe studime, por këtë vit më shumë se kurrë, ju duhet të përfitoni nga çdo mundësi për të mësuar. Nëse nuk jeni të sigurt se ku të filloni, kjo është një kohë e mirë për të gjetur një mentor ose mësues. Në hënën e plotë në Dash në datën 9, ju filloni me guxim një bisedë që ndryshon perspektivën tuaj për mirë! Sapo sezoni i Akrepit fillon në datën 23, jeta bëhet mjaft intensive si në punë ashtu edhe në jetën tuaj private. Eklipsi diellor në datën 25 shënon një ndryshim të papritur në karrierën tuaj që mund t’ju lërë me më shumë përgjegjësi nga sa mendonit më parë se mund të përballonit. Më pas, në datën 30, stacionet e Marsit kthehen retrograde në pjesën e grafikut tuaj që ka të bëjë me romancën, kreativitetin dhe fëmijët. Deri në janar 2023, ju duhet të kuptoni se si të kaloni më shumë kohë kushtuar dëshirave dhe krijimeve tuaja.

Horoskopi i dashurisë: Nëse jeni beqar, ky muaj është i vështirë për të takuar dikë të ri, të paktën në vendbanimet tuaja të zakonshme nëpër qytet. Por ndërsa Afërdita takohet me diellin në datën 22, ju mund të takoni dikë të veçantë në klasë ose në një udhëtim. Lidhuni me dikë që është gjithashtu i emocionuar për të mësuar!

Horoskopi i parave: Jupiteri kthehet te Peshqit dhe sektori juaj i financave më 28, gjë që është një lajm i mirë për llogarinë tuaj bankare. Megjithatë, një pjesë e ekuacionit është ndërtimi i kursimeve tuaja. Vetëm për shkak se po fitoni më shumë nuk do të thotë që duhet t’i shpenzoni të gjitha.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Hëna e plotë (9/10): Trajtojeni veten!
Eklipsi diellor (25/10): Dëshira e papritur për të lënë gjithçka dhe për të shkuar në shkollën e mesme
Datat e tjera kryesore: 1/10, 2/10, 12/10, 28/10, 30/10

Sezoni i Peshores është gjithmonë një periudhë intensive e vitit për ju, Peshqit. Për javët e para të muajit, ju jeni ulur me peshën e borxheve tuaja emocionale dhe financiare. Ndërsa të gjithë të tjerët po zgjedhin mollët, ju po aplikoni për një kredi për shtëpi, po filloni terapinë e çiftit ose po zbuloni një sekret tjetër familjar. Ndërsa Venusi takohet me diellin në datën 22, ju jeni gati të pastroni të gjitha bashkëpunimet dhe burimet e përbashkëta që nuk funksionojnë më, në mënyrë që të mund të përqendroheni në atë që në të vërtetë mbështet qëllimet tuaja. Sapo sezoni i Akrepit të fillojë në datën 23, ju jeni më të gatshëm se të tjerët për të përballuar sfidat e kësaj pjese të vitit. Eklipsi diellor në datën 25 mund të sjellë një takim të fatit me një mentor ose mësues që ju ndihmon të qartësoni ëndrrat tuaja. Më pas në datën 30, stacionet e Marsit do të kthehen retrograde në sektorin tuaj të shtëpisë dhe familjes. Deri në janar 2023, ju duhet të përqendroni energjinë tuaj në jetën tuaj private. Cilët njerëz dhe vende ju bëjnë të ndiheni sikur u përkisni?

Horoskopi i dashurisë: Ndërsa stacionet e Mërkurit drejtojnë në sektorin tuaj të marrëdhënieve në datën 2, më në fund mund të jeni në të njëjtën faqe me partnerin tuaj se si të ecni përpara në marrëdhënie. Sapo Mërkuri të hyjë në Peshore në datën 10, një përparim në terapinë e çiftit sjell shumë lehtësim.

Horoskopi i parave: Hëna e plotë në Dash në datën 9 sjell një përfitim në sektorin tuaj të parave. Jo vetëm që po merrni një ngritje në punë, por gjithashtu po ndërtoni më shumë besim te vetja. Tani që jeni më rehat financiarisht, si mund ta ndani pasurinë me të tjerët?

Burimi: Pure Wow