Kate befason publikun e koncertit me performancën në piano

Dukesha e Kembrixhit ka befasuar audiencën në një shërbim këngësh në komunitet me aftësitë e saj në luajtjen e pianos.

Kate u shfaq përkrah muzikantit Tom Walker në një klip të shfaqur në eventin e Westminster Abbey.

Dyshja morën pjesë në xhirimet sekrete në një studio regjistrimi përpara koncertit, i cili u transmetua në ITV.

Royal Carols: Together At Christmas u inskenua për njerëzit që mbështetën komunitetet e tyre gjatë pandemisë Covid.

Princi William dhe Kate postuan në Twitter se kjo Krishtlindje do të ishte ndryshe nga ajo që kishin planifikuar shumë njerëz.

Ata shkruan: “Nga ata që janë vetëm ose që duhet të izolohen larg njerëzve të dashur, te njerëzit e jashtëzakonshëm që mbështesin NHS-në tonë dhe kujdesen për ata që kanë më shumë nevojë – ne po mendojmë për ju“.

Kantautori britanik Walker tha se dukesha iu afrua pasi u takuan në një ngjarje bamirësie.

Walker tha: “Ne u mblodhëm, e provuam këngën si nëntë herë dhe ajo shkëlqeu me performancën. Më pas ajo u largua për disa ditë dhe e praktikoi atë, dhe më në fund arritëm të bënim regjistrimin.

Ai shtoi: “Unë mendoj se ne të dy ishim vërtet nervozë që nuk do të shkonte sipas planit dhe njëri prej nesh do të zhgënjente personin tjetër ose çfarëdo tjetër, por ajo ishte absolutisht e mrekullueshme – ajo e “shkatërroi” atë“.

Dukesha ka kaluar teorinë e klasës së tretë për piano dhe klasën e pestë.

Burimi: BBC