Show bizzUncategorized

Kënga që theu super rekordin e “Gangnam Style”

0

Me projektin e saj të parë solo pa Blackpink, Rose po shijon një sukses të jashtëzakonshëm. Ndër këngët e paraqitura në “R” ajo që po depopullon më shumë është “On the Ground”, një këngë që eksploron çmimin e ambicies dhe ndjek ëndrrat e dikujt. Ajo ka sulmuar top listat në të gjithë botën.

Videoja zyrtare që shoqëron këngën theu një super rekord në YouTube! Klipi – aktualisht me mbi 109 milion shikime – u bë më i shikuari nga një artiste e k-pop brenda 24 orëve të para të publikimit. Rosé ka grumbulluar 41.6 milion shikime, duke mposhtur 35 milion të Psy me “Gangnam Style” të arritur në 2012.

Në të njëjtën kohë, videoja muzikore Blackpink’s How You Like That ka grumbulluar 800 milion shikime në YouTube dhe, sipas agjencisë së grupit të të gjitha vajzave, u deshën vetëm 260 ditë, koha më e shkurtër për një akt K-pop femër.

Edhe para publikimit, albumi me dy këngë të Rose – kënga e dytë, Gone, është gjithashtu në anglisht – kishte vendosur tashmë një rekord për numrin e para-porosive nga një soliste femër e Koresë së Jugut./ProBizz.al/

Pete Davidson në një romancë me yllin e Bridgerton

Previous article

Horoskopi ditor – 14 Prill 2021

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Show bizz