Kim Kardashian dhe Pete Davidson ndahen pas nëntë muajsh

Kim Kardashian dhe Pete Davidson janë ndarë.

Një burim i brendshëm thotë se dyshja i dhanë fund lidhjes së tyre në fillim të kësaj jave pas nëntë muajsh.

Kim dhe Pete kanë vendosur të jenë thjesht miq”, thotë një burim i afërt me Kardashian.

“Ata kanë shumë dashuri dhe respekt për njëri-tjetrin, por zbuluan se distanca e gjatë dhe oraret e tyre kërkuese e bënë vërtet të vështirë ruajtjen e një lidhjeje.”

Një burim tjetër thotë gjithashtu se diferenca e moshës së dyshes kontribuoi në vendim.

Alumi i “Saturday Night Live”, 28 vjeç, ka kaluar pjesën më të madhe të kohës së tij duke punuar në një film në Australi, ndërsa 41-vjeçarja nëna e katër fëmijëve ka drejtuar bizneset e saj dhe bashkë me ish-burrin Kanye West janë bërë prindër në Los Angelos.

Ndërsa Kardashian dhe West, 45 vjeç, janë përfshirë në grindje publike muajt e fundit, është thënë se ngjarja nuk kishte asnjë lidhje me ndarjen.

Divorci po ecën përpara dhe ata po fokusohen në bashkëprindërimin”, shton një nga burimet. E! ishte i pari që raportoi lajmin.

Romanca e papritur e Kardashian dhe Davidson filloi pas koncertit të saj inaugurues pritës në “SNL” në fillim të tetorit 2021.

Menjëherë pas kësaj, të dy u panë të kapur për dore para se të shkonin në takime të ndryshme në New York City.

Burimi: Page Six