Lëngu çudibërës “Vital”, qindra arsye për ta përdorur

100% NATYRAL DHE PA EFEKTE ANËSORE

Formula e lëngut Vital u krijua nga Nazif Saraci në vitin 2002. Në vitin 2006 u industrializua prodhimi dhe filloi tregtimi brenda dhe jashtë vendit.

Qëllimi i krijimit të lëngut Vital është normalizimi i yndyrnave në gjak, të parametrave të gjakut dhe rigjenerimin e mëlçisë dhe të veshkave.

Nga krijimi i këtij lëngu e deri më sot janë përmirësuar dhe kuruar pacientë me sëmundje të ndryshme si Hepatit B, infeksione të gjirit, leuçemi kronike, sëmundje gjaku, skleroza e deri tek tumoret malinje.

Idenë se si lindi nga Z.Nazif Saraci do të ta tregojmë në shkrimet në vijim por do të fokusohemi si fillim tek efektet kurative që ka kjo formulë:

 • Ndihmon në rigjenerimin e mëlçisë dhe të veshkave.
 • Rrit ndjeshëm imunitetin.
 • Lufton infeksionet e ndryshme në organizëm si hepatitet e ndryshme, infeksionet në veshka, infeksionet e gjirit etj. 
 • Normalizon yndyrnat në gjak. Rregullon parametrat e gjakut. 
 • Pastron organizmin nga toksinat e ndryshme. 
 • Ndihmon shumë në trajtimin me efikasitet të tumoreve të ndryshme. 
 • Rrit imunitetin, hap oreksin, ndihmon në përmirësimin e sëmundjeve të sistemit tretës.
 • Normalizon në mënyrë perfekte metabolizmin e mëlçisë dhe të gjakut.
 • Filtron gjakun nga yndyrnat e tepërta dhe qelizat patogjene që mund të ndodhen në qarkullim.
 • Ndihmon në trajtimin e tumoreve malinje veçanërisht të mushkërive, sistemit tretës dhe gliomave.

Ndihmon në kurimin e:

 • Anemive të ndryshme
 • Hollimin e gjakut
 • Ndihmon në trajtimin e osteoporozes
 • Kryen rigjenerimin e pjesshëm të funksionit të veshkave
 • Përmirëson tretjen, parandalon formimin e gurëve të tëmthit, përmirëson qarkullimin e gjakut në vezore, ndihmon në trajtimin e infeksioneve, cisteve, policisteve, mijomave dhe tumoreve malinje të mitrës, gjirit, sistemit tretës.
 • Shumë efikas  në trajtimin e sterilitetit, ul riskun e abortit gjatë shtatzanisë.
 • Përmirëson sistemin hormonal, normalizon ciklin menstrual dhe redukton simpomat e menopauzës.
 • Hap rruget e bllokuara të frymëmarrjes, lehtëson kollën dhe infeksionet e sinozitit.
 • Ndihmon kundër alergjive.
 • Lufton inflamacionin e reumatizmës, e sëmundjeve të tjera të atikulacioneve.
 • Përmirëson sekretimin e enzimave të tretjes duke rritur oreksin  dhe përmirësuar tretjen. 
 • Ndihmon në kurimin e ulcerës së sistemit tretës, hemmorroideve.
 • Ndihmon në trajtimin e helikobakter pylorit.
 • Ndihmon kundër lambieve tek të rriturit .
 • Ndihmon në trajtimin e mykut të zorrëve, të gjakut dhe të gjithë sistemit tretës. 
 • Ndihmon në qetësimin e sistemit nervor. Rregullon pagjumësinë.
 • Përmirëson gjenden e ankthit, stresit dhe depresionit.
 • Ndihmon në trajtimin e artitit dhe reumatizmës.
 • Ndihmon në rigjenerimin e funksionit të mëlçisë duke normalizuar TRANSAMINAZAT, ALT, AST dhe GGT.
 • Ndihmon në rigjenerimin e funkionit të pankreasit.
 • Ndihmon kundra rezitencës së insulinës në organizëm.
 • Ndihmon në kurimin e infeksioneve të ndryshme të mëlçisë si hepatiti b, c etj.
 • Normalizon yndyrnat në gjak.
 • Ndihmon në shkrirjen e gurëve të veshkave dhe të tëmthit, rigjeneron metabolizmin dhe parandalon formimin e gurëve në veshka dhe tëmth.

Stafi i Vital sqaron për përdorimin:

“Merret 200 ml nga lëngu VITAL, i shtojmë 400 ml ujë dhe pihet 3 herë nga 200 ml – 20 minuta para ushqimit.”

Ku mund ta gjeni Vital?

069 28 38 333

069 45 21 555

www.biovital.al