Horoskopi ditor – 30 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Çdo rrezik i ndërmarrë në këtë kohë mund të mos japë frute. Mund të provoni fatin dhe të vini bast se sipërmarrjet tuaja do të rezultojnë në favorin tuaj, por në një mënyrë ose në një tjetër, gjërat ka të ngjarë të dështojnë. Kjo nuk është koha për të vënë veten jashtë ose për të marrë vendime jetike, pasi çështjet e vogla të paparashikuara mund të prishin planet tuaja më të mira. Nëse ngjarjet publike ose të rëndësishme janë të pashmangshme për ju, luani mirë dhe verifikoni çdo detaj – edhe gabimet e vogla mund të dëmtojnë reputacionin tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Zhgënjimi mund të trokasë në çdo moment. Ju mund të keni menduar se do të merrni një shpërblim ose do të merrni një detyrë më të lehtë pune, por kjo mund të vonohet ose anulohet fare. Njerëzit me më shumë pushtet se ju mund të vendosin gjëra për ju, gjë që mund të jetë e vështirë – veçanërisht nëse nuk i njihni ata personalisht. Pavarësisht se ndoshta nuk do të merrni atë që prisnit, mund të shihni ende disa përmirësime në të ardhmen e afërt. Jini të durueshëm, sepse gjërat më të mira janë afër.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të përcillni idenë tuaj mund të jetë e vështirë sot. Edhe pse ka të ngjarë të ndiheni sikur po komunikoni si zakonisht, të tjerët mund të duken pothuajse sikur kanë vendosur t’ju keqkuptojnë me qëllim. Kjo mund të jetë zhgënjyese për ju, deri në atë pikë sa të hidhni në erë dikë se është kokëfortë dhe nuk dëshiron t’ju kuptojë. Numëroni deri në dhjetë para se të nxeheni! Kjo mund të jetë vërtet një seri gabimesh të sinqerta, prandaj përpiquni t’u jepni njerëzve përfitimin e dyshimit dhe jini të gatshëm të rishpjegoni veten.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Financat mund të nxisin dhimbje koke gjatë gjithë ditës. Faturat e papritura ose kërkesat e pajustifikuara për para mund ta bëjnë portofolin tuaj pak më të lehtë se normalisht, kështu që mund të dëshironi të shmangni blerjet impulsive për momentin. Në vend të kësaj, bëni çmos për të kursyer për çdo kthesë të ardhshme nga universi. Bankat ose burime të tjera parash gjithashtu mund t’ju shkaktojnë telashe dhe mund t’ju duhet të bëni disa telefonata për të zgjidhur gjërat. Të qenit përgjegjës fiskal sot është beteja kryesore.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Të shprehni ndjenjat tuaja hapur tani mund të jetë e dhimbshme. Ju mund të jeni mësuar të jeni të hapur për ndjenjat tuaja dhe nëse dikush përpiqet të kritikojë mënyrën se si e shprehni veten ose emocionet tuaja, mund ta gjeni veten në mbrojtje. Ndërsa krenaria juaj mund të plagoset nga kjo, mos mendoni se duhet të hakmerreni kundër atij personi. Të zotëroni atë që jeni ka të ngjarë të jetë gjithçka që duhet të bëni – do të jetë e vështirë për këdo që t’ju rrëzojë pas kësaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Çdo punë e papërfunduar mund të kthehet në problem. Dikush me të cilin nuk keni lidhje mund të përpiqet të kthehet në jetën tuaj, ose një projekt që nuk e keni përfunduar kurrë mund t’ju krijojë probleme. Dëshira për të kaluar në diçka të re është shumë e vlefshme, por mos mendoni se duhet të ikni nga çdo gjë sa herë që bëhet e vështirë. Në realitet, ka të ngjarë të keni duruar kaq shumë, pa e kuptuar fare se sa forcë ju desh! Nëse dëshironi, mund t’i kompletoni gjërat e papërfunduara.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Sot mund të jetë e nevojshme të bëni një pushim nga të qenit një flutur shoqërore. Ndërveprimet tuaja me njerëzit e tjerë mund të ndjehen dërrmuese kohët e fundit dhe kërkesat që ata kanë ndaj jush mund të jenë të mëdha. Pavarësisht se sa shumë dëshironi të jeni aty për njerëzit e tjerë, nevojat që ju kërkohet të plotësoni mund të jenë shumë për t’u përballuar! Përkushtimi i tepërt do të ishte një rënie e dhimbshme, prandaj jini të vetëdijshëm se çfarë mund të bëni në të vërtetë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Lajme të vështira mund të shfaqen kur bëhet fjalë për detyrat tuaja aktuale. Pavarësisht nëse jeni përgjegjës për disa njerëz ose vetëm për veten tuaj, përfundimi i detyrave në dorë mund të vijë me pengesa. Çdo pengesë befasuese mund t’ju largojë, por përpiquni të kërkoni këshillën e miqve tuaj sa herë që të bëhet e vështirë të përballeni me lajmet. Një shok i ngushtë mund të ketë kaluar një situatë të ngjashme në të kaluarën dhe mund t’ju japë këshilla se si ta trajtoni atë dhe ta lini të shkojë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dikush në jetën tuaj mund të sfidojë bindjet tuaja aktuale. Ata mund ta bëjnë këtë për të tërhequr vëmendjen tuaj, për t’ju ulur, ose thjesht sepse duan të dinë më shumë për filozofinë tuaj personale. Cilido qoftë qëllimi i tyre në të vërtetë, të qenit i frustruar nga pyetjet e tyre është e kuptueshme nëse nuk ju pëlqen të merreni në pyetje. Megjithatë, përpiquni t’u përgjigjeni atyre me durim. Nëse ata nuk janë të gatshëm të dëgjojnë përgjigjet tuaja, atëherë nuk keni pse të vazhdoni të humbni frymën tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Lidhjet e vjetra mund të prishen në këtë kohë. Ju mund të zbuloni se keni mbajtur “syze ngjyrë rozë” kur ishte fjala për një mik dhe ato mund t’ju zhgënjejnë në një mënyrë që ndryshon mënyrën se si i shihni. Kjo nuk duhet t’i japë fund miqësisë plotësisht, por një debat ose ndarje mund të ndodhë pasi të mësoni këtë rreth tyre. Mund të jetë e vështirë të pranoni që gjërat kanë ndryshuar mes jush, por në planin afatgjatë, pretendimi për të kundërtën nuk do të ketë kuptim.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Përpjekja për të kënaqur njerëzit e tjerë nuk ka të ngjarë të shkojë mirë për momentin. Ndjekja e udhëzimeve të tyre mund të duket pothuajse e pamundur, pavarësisht përpjekjeve tuaja më të mira. Edhe kur jeni në sjelljen tuaj më të mirë dhe i përmbushni detyrat tuaja në mënyrën më të mirë të aftësisë suaj, mund të jetë dikush që të kritikojë atë të cilën po i prezantoni. Nga ana tjetër, ju mund të jeni kritiku juaj më i keq duke u përfshirë në vetë-bisedime negative. Ndërtoni veten në vend të kësaj – ju duhet të jeni ai që mbron për ju!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Energjia mund të jetë e vështirë të arrihet tani. Ka të ngjarë të ndiheni të kulluar dhe madje edhe një pushim i mirë gjatë natës ose pak kafeinë mund të mos kenë qenë në gjendje t’ju përmirësojnë. Mund të ketë tension në grupin tuaj të miqve ose midis kolegëve tuaj dhe ky stres mund të kontribuojë në ndonjë lodhje të mundshme në shpirtin tuaj. Pavarësisht se sa drama përpiqet t’ju thithë, bëni çmos për t’i rezistuar tërheqjes. Ju mund të ruani paqen tuaj pa faj.

Burimi: Tarot