Leonardo DiCaprio mund t’i bashkohet kastit të ‘Squid Game’

Leonardo DiCaprio mund të ftohet për t’iu bashkuar kastit të hitit botëror fitues të Emmy të Netflix “Squid Game” në një sezon të ardhshëm, ka thënë shkrimtari-regjisori i serialit Hwang Dong-hyuk.

Në një konferencë urimi për shtyp të organizuar nga Netflix në Seoul të premten, kur u pyet nëse ndonjë aktor i njohur i Hollywood-it do të luante në sezonin 2 të “Squid Game”, Hwang tha: “Nuk do të ketë asnjë aktor të njohur të Hollywood-it në sezonin 2. Kjo nuk është në plan dhe nëse skena ndryshon, ndoshta në Sezonin 3 – por për Sezonin 2, ajo është vendosur ende në Kore. Leonardo DiCaprio tha se ai është një tifoz i madh i ‘Squid Game’, kështu që ndoshta nëse koha ose shanset na lejojnë, ne mund t’i kërkojmë atij të bashkohet me lojërat.”

Sezoni i dytë i do të fillojë xhirimet në 2023 dhe do të dalë në vitin 2024, konfirmoi Hwang. “Ne do të fillojmë xhirimet e sezonit 2 vitin e ardhshëm dhe do të publikohet vitin e ardhshëm,” tha Hwang, duke shtuar se sezoni i ardhshëm do të ketë përmirësime në buxhetet e prodhimit dhe lojërat që do të luhen në sezon janë konfirmuar.

Burimi: Variety