Martohet vajza e Eminem

Vajza 30 vjeçare e Eminem, Alaina Scott është martuar me Matt Moeller në një ceremoni e cila u organizua në Detroit me familjarët dhe miqtë më të ngushtë.

Në një postim në instagram ajo shpërndau foto me bashkëshortin e saj. Vajza e Eminem kishte veshur një fustan në stilin sirenë ndërsa Moeller një xhaketë të bardhë me pantallona të zeza. Vajza tjetër e Eminem, Hailie Scott ishte shoqëruese nderi në dasmë.

Eminem dhe ish gruaja Kim Scott adoptuan më pas edhe Alainën ndërsa fëmijë i tretë i tij është Stevie  Scott, 21 vjeç.