MEGHAN DHE HARRY SUPER BLERJE

Sipas Daily Mail Harry dhe Meghan Markle kanë bërë një super blerje të fundit. Ata kanë marrë një rezidencë me vlerë 15 milonë dollarë në Malibu.
Por mesa duket këtë rezidencë e ka pasur në pronësi Mel Gibson.
Edhe pse firma që shiti pasurinë e patundshme nuk ka konfirmuar lajmin, The Sun është shprehur se prona, në një nga lagjet më të bukura të Los Angelesit është shitur. Rezidenca është rinovuar kohët e fundit dhe ka palestër, pesë hektarë tokë, dy pishina , 5 dhoma gjumi , etj.
Mesa duket çifti i famshmëm do një privatësi të plotë dhe larg syrit të medias. Këtë pronë e kanë pasur edhe yje të tjera të Hollyëoodit .
Të dy hoqën dorë nga titujt në fund të muajt të kaluar dhe njoftuan hapjen e fondacionit bamëirës Archiewell i cili do të nisë punën pas përfundimit të Covid 19.