Met Gala do të mbahet më 13 shtator, cilët do të jenë prezantuesit dhe kufizimet nga Covid-19

Met Gala kthehet këtë vjeshtë, por me dy kushte të rëndësishme: Të gjithë që shkojnë duhet të jenë të vaksinuar dhe duhet të mbajnë një maskë brenda.

Aktualisht, të gjithë pjesëmarrësit në Met Gala më 13 shtator duhet të sigurojnë dëshmi të vaksinimit të plotë dhe gjithashtu do të pritet të mbajnë maska ​​në ambiente të mbyllura, përveç kur të konsumojnë ushqim. Ne do t’i përditësojmë këto udhëzime sipas nevojës, “tha një zëdhënës i Met për The Daily Beast Tuesday.

Kjo pason njoftimin e IMG se të gjitha shfaqjet e Javës së Modës në New York në shtator do të kërkojnë gjithashtu vaksinime, me politikën e maskave ende për t’u përcaktuar.

Met Gala e vitit të kaluar u anulua për shkak të kufizimeve të COVID-19. Normalisht, shfaqja fanstastike zhvillohet të hënën e parë të majit dhe shënon fillimin e sezonit shoqëror të pranverës.

Këtë vit ajo u shty për në 13 shtator, duke pasur parasysh se e hëna e parë në shtator është Dita e Punës, dhe – siç vuri në dukje një njeri i brendshëm – edhe Anna Wintour nuk mund të ndryshojë një festë federale.

Tema e festës së këtij viti është “Në Amerikë: Një leksik i modës” dhe do të drejtohet nga Billie Eilish, Naomi Osaka, Amanda Gorman dhe Timothée Chalamet, me karrige nderi Tom Ford dhe Anna Wintour.

Eilish, 19 vjeç, do të bëjë histori si bashkë-kryesuesja më e re e ngjarjes së nderuar.

“Secili nga katër bashkë-prezantuesit e Met-it mishërojnë faktorin përcaktues të stilit amerikan: individualizmin,” nxori Vogue në njoftimin e majit, duke shtuar se grupi “ka zhvilluar një gjuhë të veçantë vizuale për personazhet e tyre publikë, atë që është e informuar nga trashëgimia të modës ikonike të bëra në SHBA.”

Burimi: Page Six