Samsung njofton opsionet e reja të personalizimit të Galaxy Z Flip 3 dhe azhurnimet e Watch 4

Në rast se nuk ishte mjaftueshëm e qartë se Samsung Galaxy Z Flip 3 ka të bëjë më shumë me stilin sesa me substancën, Samsung sapo ka arritur në pikën kryesore.

Gjatë eventit të tij Galaxy Unpacked të mërkurën, Samsung shpalli Galaxy Z Flip 3 Edition me porosi. Për të qenë plotësisht i qartë paraprakisht, ky nuk është një version i ri i telefonit të palosshëm që u lançua në fillim të këtij viti. Kjo është një mënyrë e re për të personalizuar Z Flip 3 para se ta blini duke zgjedhur ngjyrat e kornizës, si dhe anën e përparme dhe të pasme të telefonit.

Korniza mund të jetë e zezë ose argjendi, ndërsa pjesa e përparme dhe e pasme mund të jetë çdo kombinim i ngjyrës blu, rozë, të verdhë, të zezë ose të bardhë, deri në 49 kombinime të ndryshme ngjyrash, sipas Samsung. Blerësit e ardhshëm do të jenë në gjendje të personalizojnë Z Flip 3s në faqen e internetit të Samsung. Pronarët e Bespoke Edition gjithashtu mund të shkëmbejnë ngjyrat e përparme dhe të pasme përmes shërbimit “Kujdesi për azhurnimin me porosi”, me një tarifë shërbimi. Versionet me porosi të Galaxy Z Flip 3 fillojnë nga 1099 dollarë, një çmim që përfshin një vit mbrojtje nga dëmtimi.

Samsung Galaxy Z Flip 3: Specifications, Features, Pricing, Release Date,  and more!

Sa i përket azhurnimeve funksionale të produktit, Galaxy Watch 4 mori disa ndryshime të vogla përmes një azhurnimi të software-it të mërkurën. Opsionet e reja të faqes së orës i lejojnë përdoruesit të personalizojnë më tej se çfarë informacioni është në ekran, kështu që ju mund të keni një faqe ore të përqendruar plotësisht tek fitnesi nëse dëshironi. Për më tepër, një gjest i ri i dorës “knock knock” mund të programohet për të hapur aplikacione, ndezur dritat ose funksione të tjera bazë.

Samsung zbuloi gjithashtu versione speciale Maison Kitsuné të Galaxy Buds 2 dhe Watch 4. Marka franceze e modës projektoi disa versione të shkëlqyera të kufjeve dhe orëve inteligjente të Samsug me temë dhelpra. Fotografitë e produktit vërtet flasin vetë këtu. Këto janë sigurisht disa orë dhe kufje të bukura. Ekziston gjithashtu një temë e veçantë telefoni Maison Kitsuné që përdoruesit mund ta instalojnë duke përdorur një kartë NFC që vjen me Orën dhe Buds.

Pjesa 2 e Galaxy Unpacked sigurisht që nuk ishte aq e mbushur me njoftime të mëdha produktesh sa parapagimi i gushtit, ku u njoftuan disa pajisje të reja të mëdha, por njerëzit që kujdesen më shumë për stilin sesa përmirësimet e normës së rifreskimit sigurisht që do të gjejnë diçka që do t’ju pëlqejë këtu. Ndoshta ngjyrat e çuditshme do t’ju ndihmojnë të harroni të metat e Z Flip 3.

Burimi: Mashable