Demi Lovato e palëkundur pas dokumentarit tronditës rreth mbidozës

Demi Lovato ka përshkruar se si ishte të publikojë dokumentarin e saj intensiv personal, Vallëzimi me Djallin.

Seria e YouTube, që u lansua në mars, tregon muajt para mbidozës së Lovato në vitin 2018 dhe udhëtimin e saj drejt kthjellimit.

Në të, këngëtarja zbuloi se ishte “lënë për të vdekur” pasi u sulmua seksualisht nga tregtari i saj i heroinës.

E ftuar në The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, Lovato foli për shikimin e serialit përsëri.

Unë e pashë atë kur prerja e parë ishte gati,”-tha ajo, para se të shtonte se e kishte parë atë “tre ose katër herë ndoshta” që nga ajo kohë. 

Ishte sfiduese,”-tha ajo.-“Unë pata një reagim fizik herën e parë që e pashë, si një sulm ankthi. Por ka qenë mirë dhe një pjesë e tregimit të historisë sime është marrja e pronësisë dhe thjesht zotërimi i të vërtetës sime.”

Lovato shtoi: “Pavarësisht se çfarë thonë njerëzit kur e shikojnë, nuk ka rëndësi … Unë jam duke qëndruar në një të vërtetë të tillë që asgjë që dikush mund të thotë nuk mund të më trondisë.

Këngëtarja e “Skyscraper” gjithashtu zbuloi në seri se ajo u bë e varur nga droga javë para mbidozimit të saj, gjë që e la atë me dëmtime të përhershme të trurit.  Natën kur ajo filloi t’i përdorte ato menjëherë nisi të blinte droga të forta.

Lovato pësoi tre goditje në tru dhe një sulm në zemër gjatë mbidozimit të saj, dhe gati tre vjet më vonë ende po përjeton njolla të verbra në dëmtimin e shikimit dhe trurit të saj./ProBizz.al/