Elon Musk dhe Grimes mirëpresin fshehurazi fëmijën e dytë

Familja e Elon Musk dhe Grimes është rritur.

Këngëtarja e “Genesis” u detyrua të zbulonte në kopertinën e saj të Vanity Fair të publikuar të enjten se ajo dhe CEO i Tesla mirëpritën fshehurazi një vajzë pasi vajza e saj filloi të qante nga lart.

Ajo është gjithashtu pak me dhimbje barku“, tha Grimes pasi gazetari e pyeti se çfarë po ndodhte, pasi muzikantja vuri në dukje se fëmija i saj i parë, X Æ A-XII, ishte me të atin.

Unë nuk e di. Nuk e di se çfarë po mendoja”, tha ajo për revistën duke u përpjekur të fshihte foshnjën.

Grimes, 34 vjeç, zbuloi se emri i vajzës së tyre është Exa Dark Sideræl, por ata e quajnë atë Y, gjë që është e përshtatshme duke pasur parasysh se vëllai i saj më i madh quhet X.

Y lindi në dhjetor 2021 nëpërmjet një gruaje zëvendësuese – disa muaj pasi ajo dhe manjati i teknologjisë ishin ndarë pas tre vitesh së bashku. Tani, dyshja janë kthyer së bashku në një lloj kapaciteti.

“Unë ndoshta do t’i referohesha atij si i dashurin im, por ne jemi shumë fluid. Ne jetojmë në shtëpi të veçanta. Ne jemi miq të mirë. Ne e shohim njëri-tjetrin gjatë gjithë kohës.… Ne kemi vetëm gjërat tona që po ndodhin dhe nuk pres që njerëzit e tjerë ta kuptojnë atë,” shpjegoi ajo për botimin.

“Kjo është më e mira që ka qenë ndonjëherë,” tha ajo për lumturinë e tyre. “Ne vetëm duhet të jemi të lirë.”

Çifti sërish shpreson të zgjerojë familjen e tyre edhe më shumë, duke i thënë Vanity Fair se ata “gjithmonë kanë dashur të paktën tre ose katër” fëmijë së bashku.

Çifti janë gjithashtu prindër të djalit X Æ A-Xii.
Instagram

Musk, 50 vjeç, është martuar më parë me autoren Justine Wilson, me të cilën ka pesë djem: binjakët Griffin dhe Xavier, 17 vjeç dhe trenjakët Damian, Saxon dhe Kai, 16 vjeç.

Ai ishte gjithashtu i martuar – dy herë – me aktoren e “Westworld” Talulah Riley. Ata u martuan për herë të parë në 2010, por u divorcuan në 2012. Ata u pajtuan dhe u martuan përsëri në 2013, por u divorcuan përsëri në 2016.

Miliarderi gjithashtu u takua me Amber Heard nga 2017 deri në 2018 pas martesës së saj fatkeqe me Johnny Depp. Së fundmi ai u përfol se ishte në lidhje me aktoren australiane Natasha Bassett.

Burimi: Page Six