15 gratë më mahnitëse në botë

Pa dyshim, ne të gjithë kemi hasur në disa gra mahnitëse pavarësisht nga cila pjesë e botës vijmë. Si e tillë, është tepër e vështirë t’i vendosësh të gjitha në një listë, sepse lista do të ishte e pafundme. Sidoqoftë, ka gra të caktuara për të cilat ne të gjithë mund të pajtohemi. Ato janë mahnitëse, dhe përfshijnë:

1. Angelina Jolie

Angelina Jolie është ndoshta personi më i mirë për të kryesuar listën tonë të grave mahnitëse. Ajo është aq e bukur sa është e talentuar dhe kjo është arsyeja pse ajo është lehtësisht një nga aktoret më të kërkuara në Hollywood. Fansat duan ta shohin atë në ekranet e tyre duke marrë parasysh tiparet e saj të bukura që e bëjnë të dallohet.

2. Gal Gadot

Gal Gadot është një tjetër bukuri mahnitëse që ka arritur të bëjë emër si aktore dhe producente. Ajo nuk është vetëm një bukuroshe në skenën e aktrimit, por ish Miss Izraeli 2014 është gjithashtu një modele e deritanishme. Thënë kështu, a mund ta imagjinoni një bukuri të tillë në ushtri? Po ashtu është! Gal Gadot dha dy vjet të jetës së saj për të shërbyer në Forcat e Mbrojtjes të Izraelit. Pas shërbimit, ajo vazhdoi të studionte në kolegj ndërsa vazhdoi të bënte emër në industrinë e modelimit.

3. Ashley Graham

Ashley Graham SI Swimsuit Model Page - Swimsuit | SI.com

Ashley Graham ka arritur të ndryshojë jetën vetëm duke dëshmuar se bukuria nuk është e kufizuar tek ato me trup të hollë. Modelja e cila mbase njihet më së shumti për paraqitjen e saj në America’s Next Top Model ka arritur të bëjë namin pavarësisht figurës së saj plus size. Kjo është duke marrë parasysh që industria e modës dikur dhe në një farë mase ende mbetet e njëanshme në favor të grave më të dobëta. Fytyra e saj është aq e bukur dhe komplimenton besimin e saj të mahnitshëm, kjo është arsyeja pse ajo gjithashtu bën një prezantuese kaq të mahnitshme televizive.

4. Audrey Hepburn

Audrey Hepburn | Biography, Movies, Sabrina, Breakfast at Tiffany's, &  Facts | Britannica

Është e pamundur të diskutosh bukurinë dhe modën në Hollywood pa folur për Audrey Hepburn. Ajo ishte një humanitare dhe aktore britanike që pati shumë suksese. Ajo ishte gjithsesi më e njohur si një ikonë e modës dhe është ende e njohur për këtë edhe deri më sot pavarësisht faktit se ajo nuk është më aty. Instituti Amerikan i Filmit e renditi Audrey si legjenda e tretë më e madhe femër në ekran nga Epoka e Artë e Hollivudit.

5. Priyanka Chopra

Vetëm nga fakti që Priyanka u bë Miss World në moshën e re 18 vjeç ju tregon se ajo është një nga gratë më mahnitëse në botë. Priyanka Chopra sot ka bërë emër në Hollywood si një aktore që zbukuron prodhime si Quantico. Ndërsa ajo është e aftë në atë që bën, nuk mund të mos mrekulloheni me fytyrën e saj të bukur sapo të dalë në ekranet tuaja.

6. Bella Hadid

Bella Hadid është një nga super modelet më të famshme në botë sot. Përveçse vjen nga njëra prej familjeve më të pasura përreth, ajo ka bukurinë e saj për të qenë krenare. Si e tillë, gjithmonë do të hasni në fytyrën e saj në kopertinat e revistave të ndryshme kryesore. Ajo është një emër i njohur kur bëhet fjalë për modën dhe bukurinë, një model për zonjat e reja dhe ato të moshës së saj. Në vitin 2016, ajo u emërua Modelja e Vitit.

7. Margot Robbie

Margot Robbie është një aktore me origjinë australiane e cila e filloi karrierën e saj duke u shfaqur në shfaqjen e njohur australiane Neighbors dhe në filma të tjerë të pavarur. Ajo është rritur në karrierën e saj dhe aktualisht është gjithashtu producente. Është gjithashtu bukuria e saj që i bën kaq shumë njerëz të presin ta shohin atë në tapetin e kuq sa herë që ka një evente të tilla. Ajo ka marrë çmime të shumta si Golden Globes dhe është nominuar për çmime të tjera prestigjioze.

8. Alexandra Daddario

Alexandra Anna Daddario është një aktore e mrekullueshme amerikane që arriti përparimin e saj falë interpretimit të rolit të Annabeth Chase në filmin Percy Jackson. Ajo gjatë viteve ka vazhduar të luajë në prodhime të ndryshme. Ndërsa e shikoni, nuk mund të mos vëreni sytë e saj të bukur dhe buzëqeshjen e saj të mahnitshme. Ajo është një bukuri goditëse dhe kjo i shtohet talentit të saj që bën atë një zgjedhje të mahnitshme për filma.

9. Barbara Palvin

Barbara Palvin | Uno models Barcelona & Madrid

Në shikim të parë, mahnitëse është fjala e duhur për t’u përdorur për të përshkruar Barbara Palvin. Modelja e mrekullueshme është me origjinë nga Hungaria dhe së pari u shfaq në botimin e rrobave të banjës në Revistën e famshme Sports Illustrated në vitin 2016. Barbara më pas u bë një engjëll i Victoria’s Secret dhe ne patjetër e shohim pse. Fytyra e saj është pothuajse perfekte dhe trupi i saj. Kjo mund të jetë pikërisht ajo që pa personi që e vuri re ndërsa vëzhgonte kur ishte vetëm 13 vjeç. Që atëherë, ajo ka arritur të mbajë shumë rezervime për punë të ndryshme modelimi.

10. Emeraude Toubia

Emeraude Toubia (Creator) - TV Tropes

Emeraude Toubia është një aktore e bukur kanadeze-amerikane e cila njihet për rolin e saj si Lightwood në Shadowhunters. Ajo është gjithashtu modele. Pavarësisht se është kanadezo-amerikane, ajo është me prejardhje të përzier që është libaneze dhe meksikane. Ajo luajti në disa telenovela latine që përfshijnë Cosita Linda ndër të tjera. Emeraude ka një fytyrë të bukur, rinore që e bën atë të përshtatshme për role dhe paraqitje të ndryshme në prodhimet më të mira.

11. Rosie Hunington Whitley

Rosie Huntington-Whiteley - Biography, Height & Life Story | Super Stars Bio

Rosie Hunington Whitley është një tjetër modele e mrekullueshme, për bukurinë e së cilës nuk mund të mos flasim. Në fund të fundit, janë tiparet e saj që e katapultuan atë për të qenë një nga Engjëjt e famshëm të Victoria’s Secret. Aj ka marrë disa punë si brand ambasadore dhe është një nga figurat publike që konsiderohen ikona të modës. Sot, Rosie është gjithashtu një aktore.

12. Hayden Panetierre

Hayden Panetierre ka qenë në ekranet tona për një kohë të gjatë. Aktorja amerikane ka luajtur role në disa filma të mëdhenj në të kaluarën. Edhe pse nuk dëgjojmë shumë prej saj këto ditë, e mbajmë mend mjaft mirë se sa e bukur është fytyra e saj. Ajo ka një buzëqeshje magjepsëse dhe megjithëse ka pasur disa kohë të trazuara kohët e fundit, asgjë nuk mund ta ndryshojë atë.

13. Aishwarya Rai

Aishwarya Rai (Creator) - TV Tropes

Aishwarya Rai nuk është një emër i ri në industrinë e filmit. Ajo është një nga aktoret më të bukura indiane që ka arritur një sukses të madh në karrierën e saj. Ajo gjithashtu pati kënaqësinë të mbretërojë si Miss World pasi fitoi titullin prestigjioz në 1994. Pavarësisht nga numri i viteve që kanë kaluar nga kurorëzimi i saj, ajo mbetet një bukuri mahnitëse dhe është ende një nga Miss Worlds më të famshme në botë deri më sot.

14. Charlize Theron

The Old Guard 2: Charlize Theron confirms Netflix sequel

Charlize Theron është një aktore e Afrikës së Jugut e cila pavarësisht se kishte një fëmijëri të vështirë, arriti të formohej në yllin që është sot. Ajo filloi si balerinë, por në një moment duhej ta linte atë falë nga një dëmtim fatkeq që pësoi. Për fat të mirë, jo gjithçka humbi për të. Fatmirësisht bukuria dhe lartësia e saj çuan në rekrutimin e saj nga zbuluesit e modeleve. Më vonë, ajo u mor me aktrim dhe kështu u bë më e famshme. Charlize ka fituar çmime për aktrimin e saj të mrekullueshëm dhe ka arritur të mbetet mahnitëse gjatë viteve.

15. Ann Margeret Olsson

Beauty will save the world

Ann-Margeret Olsson është një suedeze-amerikane e njohur kryesisht për punën e saj gjatë epokës së viteve 60 dhe 70. Ajo ishte aq e gjithanshme në shfaqjet e saj dhe mori përparimin e saj ndërsa punonte në Bye Bye Birdie. Edhe pse ajo ka rreth pesëdhjetë vjet, bukuria e saj nuk është harruar. Ajo është ende e dashur dhe puna e saj në Law and Order, SVU dhe Who’s Tommy mbeten të preferuarat.

Burimi: 5 Min Story