Horoskopi ditor – 1 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mundësi të mrekullueshme ju presin në botën e madhe, por më shumë veprime lokale mund të kërkojnë vëmendjen tuaj para së gjithash. Afërdita në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske po kundërshton sundimtarin tuaj Marsin në sektorin tuaj të komunitetit, gjë që mund ta bëjë të duket sikur duhet të merreni me çështje mjaft të zakonshme në vend që të ndiqni dëshirën e zemrës suaj. Mund të befasoheni këndshëm kur Marsi të ngjall entuziazmin e tij në fund të fundit – mos hezitoni të dilni në ato aventura.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një fat i papritur po shfaqet në horizont! Mund të jetë më e lehtë për t’ia dalë mbanë sesa e kishit parashikuar fillimisht pasi Venusi në Shtëpinë tuaj të 8-të të Burimeve të Përbashkëta gjen gjuhën e përbashkët me Marsin në sektorin tuaj të të ardhurave, gjë që mund t’ju ofrojë disa duar ndihmëse. Marsi mund t’ju bëjë të shpenzoni më shumë se zakonisht, por nëse e kuptoni se keni nevojë për pak më shumë para për të marrë gjithçka që dëshironi, Afërdita dëshiron t’ju sjellë çdo ndihmë të nevojshme. Mos kini frikë të kërkoni ndihmë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Njerëzit ndoshta duan më të mirën për ju, edhe nëse ju nuk e shihni atë në fillim. Afërdita në sektorin tuaj të partneritetit po shton një prekje të bollshme në marrëdhëniet tuaja dhe ju do të jeni në fund të dhuratave të saj pasi ajo kundërshton Marsin e nxehtë në shenjën tuaj. Dikush mund të përcaktojë saktësisht se çfarë keni nevojë dhe t’jua ofrojë atë, kështu që tregohuni të guximshëm për të kërkuar ndihmë nëse është e nevojshme. Ju jeni duke punuar shumë fort teksa pret Marsin, kështu që është në rregull nëse të tjerët marrin pak kohë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Kozmosi po thekson kujdesin për veten në këtë kohë. Afërdita është në shtëpinë tuaj të 6-të të mirëqenies, duke bërë çmos për të lehtësuar mendjen dhe trupin tuaj, dhe kjo është rritur pasi ajo bën një kundërshtim të fortë me Marsin në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm. Planeti i kuq ka ndezur probleme prapa skenave, ndoshta duke rezultuar në pagjumësi ose rraskapitje dërrmuese, por Afërdita do të bëjë gjithçka që mundet për t’u siguruar që ju të pushoni siç duhet. Ju i keni fituar vetes një ditë spa!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ndjekja e pasioneve tuaja mund të bëhet diçka si një përpjekje grupore. Ekziston një kënd i fuqishëm midis Venusit bujare në shtëpinë tuaj të 5-të me fat dhe Marsit energjik në shtëpinë tuaj të 11-të shoqërore, kështu që ndërsa Venusi nuk do të dëshirojë të bëjë asgjë tjetër veçse të kënaqet, Marsi do të sjellë njerëz të tjerë në përzierje. Ju do të duhet të siguroheni që të mos forconi askënd për të marrë rrugën tuaj. Për sa kohë që ju e trajtoni situatën në mënyrë diplomatike, nuk ka asnjë arsye që të mos arrini saktësisht atë që dëshironi.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ta marrësh ngadalë tani është më e lehtë të thuhet sesa të bëhet! Afërdita në shtëpinë tuaj të 4-të të rehatshme po ju jep dëshirën për të fole dhe zbukuruar hapësirën tuaj të jetesës, por sot ajo po vjen gjithashtu në kundërshtim me Marsin, aktualisht në sektorin tuaj të karrierës. Një çështje profesionale mund të kërkojë vëmendjen tuaj të papritur, duke ju detyruar të hidheni nga divani dhe të largoheni nga frymëzimi juaj i brendshëm. Kujdesuni për çdo çështje të rëndësishme që ka të bëjë me karrierën ose reputacionin tuaj përpara se të ktheheni në përtesë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Nuk duhet të shkoni larg për të gjetur lumturinë sot, Peshore. Sundimtari juaj Venusi po kërcen nëpër shtëpinë tuaj të tretë lokale, duke sjellë përvoja emocionuese në derën tuaj të përparme. Kjo në mendje, kundërshtimi i saj i ashpër ndaj Marsit në sektorin tuaj të zgjerimit mund ta bëjë të ndihet sikur jeni shumë i fokusuar në të vjetrën dhe jo mjaftueshëm në të renë. Mos u ndjeni keq nëse zgjidhni të përsërisni kënaqësitë tuaja në vend që të kërkoni të reja. Nuk ka asgjë të keqe të kesh të preferuarit.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Është një ditë e mirë për të numëruar bekimet tuaja. Afërdita në sektorin tuaj të parave po bën gjithçka që mundet për t’ju kënaqur ju dhe portofolin tuaj, por mund t’ju duhet të merreni me një çështje financiare kur ajo kundërshton Marsin në shtëpinë tuaj të 8-të intensive. Mund të vijë një faturë e madhe, ose ndoshta dikush i afërt duhet të marrë hua disa fonde, por me Venusin e përfshirë, ndoshta do të përfundoni me më shumë se sa duhet për të përmbushur me lehtësi nevojat tuaja – dhe ato të kujtdo tjetër. Jini të arsyeshëm, por bujarë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Jeta aktualisht është një çështje e dhënies dhe marrjes. Jeni gati të tregoni anën tuaj më të mirë me Venusin që viziton shenjën tuaj, por duhet të jeni të kujdesshëm se kujt ia tregoni atë anë. Kur Venusi nuk pajtohet me Marsin në sektorin tuaj të partneritetit, mund të ndiheni sikur fusha e lojës nuk është aq e barabartë sa do të dëshironit ose se nuk po merrni detyrimet tuaja të drejta. Jini përpara për nevojat tuaja, por sigurohuni që po jepni aq sa mendoni se jeni.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ëndrrat tuaja mund t’ju çojnë larg, por shpresojmë se jo në kurriz të realitetit. Afërdita në shtëpinë tuaj fantastike të 12-të po kundërshton luftëtarin Marsin në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse, kështu që edhe nëse ndjeni dëshirën për të përmbajtur, me shumë mundësi diçka do të thërrasë emrin tuaj këtu dhe tani. Ndoshta një bashkëpunëtor ose klient krijon një problem që vetëm ju mund ta zgjidhni. Pasi të keni marrë kohë për të trajtuar me vetëdije çështjen, duhet të jeni në gjendje t’i riktheheni ëndrrave me sy të hapur.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të shkosh me tufën mund të kërkojë pak përpjekje shtesë për momentin. Në veçanti, një kundërshtim i fuqishëm midis Venusit në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve dhe Marsit në Shtëpinë tuaj të 5-të të Pasioneve Personale mund të krijojë njëfarë tensioni për ju. Njerëzit mund të kërkojnë praninë tuaj, edhe pse Marsi ju tundon të përqendroheni vetëm te vetja. Të paktën jepini të tjerëve një shans – mund të kuptoni se ata në të vërtetë kanë mundësi të mrekullueshme për t’ju ofruar, vetëm nëse i lejoni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të lëvizni malet aktualisht, Peshqit – edhe pse bëmat e tilla mund të duhet të presin për disa detyra shtëpiake. Është e lehtë të tregosh talentet e tua ndërsa Venusi udhëton në shtëpinë tuaj të 10-të profesionale, por kur ajo kundërshton Marsin në sektorin tuaj të shtëpisë, kini kujdes për zjarret që do t’ju duhet t’i shuani përpara se të ktheheni në detyrat tuaja zyrtare. Nëse një anëtar i familjes ose shoku i dhomës ju krijon një dhimbje koke, mos u lodhni duke u përpjekur ta përballoni atë, por mos lejoni që asnjë problem të vazhdojë të ziejë.

Burimi: Tarot