Horoskopi ditor – 1 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mendja juaj ka të ngjarë të jetë në gjëra të mëdha tani pasi mund të mendoni nëse rruga juaj e karrierës është ose jo në përputhje me atë që vlerësoni vërtet në jetë. Përpara se të vendosni në mënyrë impulsive për të gjetur një punë të re këtë vit, kini parasysh se mënyra më e mirë për të mbrojtur një kauzë të rëndësishme nuk është gjithmonë mënyra më e drejtpërdrejtë. Ju mund të jeni në gjendje të arrini më shumë sesa mendoni duke punuar prapa skenave në situatën tuaj aktuale, kështu që merrni pak kohë sot për të planifikuar një qasje më delikate.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Kontrollimi, me një përkushtim të gjatë shpirtëror ose politik, mund ta bëjë të qartë se jeni rritur dhe keni ndryshuar shumë gjatë viteve të fundit, deri në një pikë ku mund të pyesni veten nëse ende përshtateni aty ku keni qenë gjithmonë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Përpjekja për të kuptuar qëllimin dhe drejtimin tuaj në jetë mund të jetë imponuese për ju sot, por mund të ndjeni se jeni të frenuar nga diçka jashtë këndvështrimit tuaj. Gërmimi në mister ndoshta do të jetë i vlefshëm! Edhe pse mund ta keni shmangur këtë detyrë në të kaluarën sepse dukej e vështirë, aktualisht jeni në pozicionin e duhur për të bërë disa zbulime befasuese.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Njohja e disa prej të njohurve tuaj më mirë si individë, veçanërisht njerëzit që zakonisht i shihni në grupe të mëdha, mund të jetë një objektiv i denjë për ju këtë vit. Dikush i tillë mund të kthehet në një lidhje shumë stimuluese intelektualisht, edhe nëse ambienti ku zakonisht lidheni me ta ka një atmosferë krejtësisht të ndryshme. Provoni të pyesni përreth për të parë nëse ndonjë i njohur ka lexuar ndonjë libër ose artikull të mirë kohët e fundit dhe dëgjoni me kujdes përgjigjet që merrni. Mos kini frikë të filloni një dialog!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Reflektimi se si jeni rritur profesionalisht gjatë viteve të fundit mund të jetë frymëzues për ju sot, por të shikoni nëse rutina juaj e përditshme ka arritur ndonjë ndryshim të madh dhe të dukshëm në jetën tuaj mund t’ju tregojë gjëra që ju duhet të përmirësoni në të ardhmen. Në fillim, ndërtimi i zakoneve që funksionojnë më mirë për ju mund t’ju kërkojë të qartësoni kufijtë tuaj me të tjerët, rutinat e të cilëve janë të ndërthurura me tuajat.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mësimi i disa teknikave të reja mund t’ju ndihmojë të merrni më shumë kënaqësi nga një hobi që është i rëndësishëm për ju. Ju mund t’i keni rezistuar këtij hapi në të kaluarën, me arsyetimin se të lini dikë tjetër të ndikojë mbi ju, mund të hedhë poshtë zakonin tuaj për t’i bërë gjërat tuaja në mënyrën tuaj. Megjithatë, nëse mund të identifikoni diçka që është e nevojshme për të mësuar në mënyrë që të mund të ecni përpara, mund të jeni në gjendje të gjeni një mësues të ri që është i përshtatshëm për ju tani.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mund të ketë disa çështje të mëdha rreth anës financiare të jetës suaj shtëpiake ose familjare me të cilat duhet të merreni së shpejti, dhe pjesa më e vështirë mund të jetë të vendosni se ku të filloni një detyrë kaq dërrmuese! Sot, të paktën, mund të përpiqeni të filloni të skiconi një plan. Mos e lini veten të humbisni pyllin për pemën – bëni çmos për të identifikuar çdo detaj që ka vërtet rëndësi tani dhe lërini çështjet më pak urgjente për më vonë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Përmirësimi i marrëdhënieve tuaja mund të jetë një objektiv për ju në këtë kohë dhe mund të mendoni për të rritur rrjedhën e bisedave me dikë të rëndësishëm për ju. Ndonëse kjo është e admirueshme, jini të kujdesshëm në temat e rënda. Mënyra më e mirë për të krijuar intimitet në këtë pikë mund të jetë thjesht të argëtoheni së bashku! Ajo që e bën çdo person të qeshë dhe të buzëqeshë mund të jetë unike për ta si individ, kështu që ju mund të mësoni shumë për të dashurit tuaj në këtë mënyrë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të hidhni një sy në atë që duhet të përmirësohet në jetën tuaj financiare sot. Çfarëdo që planifikoni të bëni për këtë, qasja ndaj situatës nga një vend ku ndiheni të sigurt duhet t’ju ndihmojë të merrni vendime më të mira. Edhe nëse është më e lehtë për të parë se çfarë ju mungon, duhet të jetë të paktën një gjë, sado e vogël, që po ju shkon mirë tani! Përqendrimi në çdo gjë pozitive që gjeni mund t’ju ndihmojë të besoni se një rezultat i mirë për çështje të tjera është gjithashtu i mundur.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Respektimi i vetes do t’ju ndihmojë të dini se ku janë kufijtë e duhur të komunikimit. Nëse dëshironi që njerëzit t’ju njohin ju në të vërtetën tuaj, të hapeni më shumë gjatë bisedave tuaja mund të ndihmojë. Ndonëse mund të tundoheni të hiqni kufijtë aq shumë sa të zbuloni sekrete të turpshme, bëni çmos që të qëndroni të fokusuar në disa nga cilësitë tuaja për të cilat jeni vërtet të sigurt.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të ndiheni të lodhur nga pushimi në këtë kohë, por përgjigja për lodhjen tuaj nuk është domosdoshmërisht të strukeni në shtrat dhe të flini. Në vend të kësaj, mund të jetë duke e vendosur veten në një mjedis ku mund të shprehni hapur çdo pjesë të fshehur të vetes. Mund të habiteni se sa energjikë ndiheni kur lironi energjinë që më parë e përdornit për t’i mbajtur gjërat prapa. Megjithëse mund t’ju duhet të shpenzoni para për të marrë hapësirën që ju nevojitet, investimi mund t’ia vlejë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Miqtë e rinj mund të tërhiqen nga natyra juaj e mirë sot, ndaj shijoni çdo bisedë të papritur që mund të keni me të njohur dhe të panjohur sot. Ka të ngjarë të prezantoni veten mjaft mirë në këtë kohë, gjë që mund t’i tërheqë njerëzit tek nga askund. Për t’i mbajtur ata me ju për një kohë, punoni për të mbajtur një dhënie e marrie të shëndetshme në çdo komunikim mes jush. Ju mund të mësoni shumë nga këto takime të rastësishme dhe gjithashtu mund të keni njohuritë që i nevojiten dikujt tjetër.

Burimi: Tarot