HOROSKOPI DITOR – 10 KORRIK 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Do të jeni në një gjendje të vështirë ndërsa dita fillon. Sidoqoftë, ky është saktësisht lloji i situatës në të cilën aftësitë tuaja testohen. Në mbrëmje do të merrni shumë lavdërime për performancën tuaj të shkëlqyeshme.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Bëni kujdes. Të gjitha llogaritjet dhe konkluzionet, planet dhe lëvizjet tuaja ka të ngjarë të shkojnë keq. Ju mund të dështoni dhe, në fund, të zhgënjeheni. Edhe gjërat e thjeshta dhe të dukshme ka të ngjarë t’ju bëjnë të punoni. Duke e ditur që ju jeni në thelb të butë, dashamirës dhe zemërmëdhenj, miqtë dhe të mëdhenjtë tuaj do të mblidhen dhe do t’ju ofrojnë ndihmën dhe këshillën që ju nevojitet. Gjërat më në fund do të zgjidhen.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Sot ka të ngjarë të jeni në një humor romantik. Ju thjesht mund të përfundoni duke u dashuruar sot. Një situatë e vështirë do të sjellë vijën konkurruese në ju dhe do t’ju nxisë në përsosmërinë fizike dhe mendore. Kapaciteti dhe inteligjenca juaj do të dëshmohen nga puna juaj.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ju dini si të fitoni para, dhe jeni edhe më mirë në përdorimin e tyre të mirë. Sot, do të keni një sy në zhvillimet në tregun e aksioneve, dhe tjetrin në broshurat e kompanive të turizmit. Po, ju mund të planifikoni të shpenzoni disa para për kohën e lirë, argëtim dhe afrimin me familjen tuaj. Çfarë mund të jetë investim më i mirë se ai i bërë për forcimin e lidhjes familjare.

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Ju nuk do të jeni në gjendje të shprehni ndjenjat që ngrihen brenda jush, pavarësisht dëshirës. Sidoqoftë, mbajini afër zemrës suaj. Do të jeni shumë serioz me punën tuaj sot. Ekziston një mundësi e disa vonesave në orarin tuaj sot për shkak të problemeve të paparashikuara.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Ju mund ta kuptoni kotësinë e përpjekjeve tuaja dhe dështimin e vazhdueshëm në arritjen e suksesit. Por mos u dëshpëroni. Rimbushni imagjinatën, kureshtjen dhe inteligjencën tuaj dhe përqendrohuni në qëllimet tuaja afatgjata.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Mos u stresoni për çështje apo probleme të vogla. Për të shmangur tensionin dhe për të fituar qetësinë mendore këshillohet të kryeni yoga ose meditim. Do të ushtrohet presion mbi ju në lidhje me çështje të caktuara në frontin e punës. Ju duhet të merrni vendime në lidhje me çështjet kritike vetëm pasi të peshoni me kujdes pro-t dhe kundra-t.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Një seri ngjarjesh në frontin e punës mund t’ju mbajnë të zënë gjatë gjithë ditës. Ju mund të mos jeni në gjendje të menaxhoni rrëmujat dhe konfuzionin e krijuar nga shumë gjëra në të njëjtën kohë. Sidoqoftë, ju dilni një luftëtar për shkak të fuqisë tuaj të rezistencës. Jini të ngadaltë, por të qëndrueshëm; merreni një problem në një kohë dhe zgjidheni atë.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju sundoni dëgjimin tuaj sot. Ju ka të ngjarë të bëheni ekspert në leximin e mendjes së njerëzve. Çdo gjë është e drejtë në dashuri dhe luftë, është ajo që ju besoni! Fitojeni personin tuaj të zemrës dhe filloni një udhëtim drejt destinacionit të panjohur.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Ashtu si nuk ishit mbingarkuar tashmë, përgjegjësitë e reja do t’ju mbajnë të zënë gjatë gjithë ditës. Entuziazmi me të cilin punoni çdo ditë do të dobësohet dhe përfundimisht do të shuhet deri në fund të ditës. Kjo kryesisht sepse do të digjni energjinë dhe burimet tuaja duke ndihmuar të tjerët. Por edhe kjo ka një anë të mirë. Pozita juaj shoqërore do të përmirësohet në mënyrë dramatike për shkak të natyrës tuaj të mirë.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Ju e keni kokën tuaja mbi shpatulla dhe këmbët në tokë. Urime! Ju keni mbuluar hapin e parë drejt suksesit. Hapi i dytë, përfshin një mendje kureshtare dhe një qëndrim pyetës. Më vonë, ju mund t’i bini shkurt dhe të kompromentoni një sasi në cilësi.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Burimi juaj i krijimtarisë derdhet çdo ditë, sikur të mos ketë të nesërme. Sidoqoftë, ju duhet të jeni të organizuar dhe në gjendje të zbatoni të gjitha ato ide revolucionare që ju ndodhin në një çast. Oratoria juaj do t’ju fitojë shumë admirues sot, prandaj hiqni dorë nga pengesat tuaja.

Burimi: Ganesha Speaks