Horoskopi ditor – 10 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një rritje e vetëbesimit mund t’ju japë paqe mendore për të shijuar ditën. Ju mund të dëgjoni nga një anëtar i familjes lajme që ju inkurajojnë, ose ata mund të shprehin se sa krenarë janë për përparimin tuaj. Ju mund të merrni edhe një dhuratë të vogël sot – dhe potencialisht të keni kohë të lirë për ta shijuar atë. Shprehja e mirënjohjes suaj dhe dhënia e kujdesit për veten ka të ngjarë të jenë fokus për ju, kështu që mos u përpiqni t’i luftoni ato. Shfrytëzojeni ditën për të falënderuar!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një pastrim shpirtëror mund të jetë i nevojshëm – veçanërisht nëse keni qenë të mbingarkuar me shqetësim kohët e fundit. Ju mund të jeni duke i lejuar vetes të mendoni për këtë shumë më tepër se sa është e shëndetshme! Të tjerët rreth jush mund të kenë filluar të vërejnë gjithashtu stresin tuaj intensiv. Konsideroni të angazhoheni në ndonjë meditim, të ndizni disa qirinj ose të bëni diçka aq të thjeshtë sa një dush. Larja e stresit të jetës suaj duke e imagjinuar atë të rrjedhë në ujë është një mënyrë e mirë për të rivendosur trurin tuaj dhe për të filluar nga e para.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Universi dëshiron t’ju largojë nga problemet tuaja! Pavarësisht nëse kjo merr formën e një miku platonik apo partneri romantik, një i dashur ndoshta do t’ju ofrojë një kohë të mirë që mund t’ju heqë mendjen nga të gjitha përgjegjësitë tuaja. Mund të jetë një lojë, një film ose thjesht një ndryshim peizazhi, por duhet të shfaqet në kohë. Mundohuni ta lini veten të jeni prezent dhe të shijoni shoqërinë e tyre, në vend që të jeni mendërisht milje larg me problemet tuaja.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Të qëndroni pa folur mund të jetë e vështirë tani. Ju mund të keni gëlltitur një inat për një marrëdhënie të vështirë ose një situatë të vështirë në jetën tuaj, por për fat të mirë, dikush duhet të jetë më në fund këtu për ju që t’ia dilni. Të thoni të vërtetën tuaj mund të jetë çuditërisht katartike – veçanërisht kur ndiheni të pafuqishëm për t’i shprehur veten personit për të cilin bëhet fjalë, ose kur është një situatë që nuk është faji i askujt, por ende për të ardhur keq. Gjeni një vesh dëgjues të besueshëm dhe thoni atë që keni në zemër!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Përgjegjësitë aktuale mund të hiqen nga supet tuaja. Dikush mund të dalë vullnetar për të mbuluar turnin tuaj të rregullt në punë, në mënyrë që të keni një ditë pushimi, ose mund të ketë marrë iniciativën dhe t’ju ndihmojë me një punë të përditshme. Nëse kjo rezulton në pak kohë shtesë të lirë për ju, mos u ndjeni fajtor që nuk e zëvendësoni atë me diçka tjetër produktive. Është në rregull të relaksoheni – thjesht mos harroni t’u tregoni atyre vlerësimin tuaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Të afrohesh me dikë është shumë e mundur për momentin. Ata mund të jenë dikush që ju jeni përpjekur ta njihni dhe sot ata mund t’ju lejojnë të hyni në diçka që po planifikojnë ose të ndajnë informacione personale me ju që askush tjetër nuk i di. Njohja e gjërave të tilla ka të ngjarë t’ju bëjë të ndiheni të veçantë, veçanërisht nëse ky person zakonisht nuk ndan gjëra të ndjeshme me të tjerët. Mundohuni të respektoni natyrën private të asaj që keni mësuar në mënyrë që të forconi lidhjen tuaj të përbashkët.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Tani mund të dëshironi të jeni një flutur shoqërore. Njerëzit nga të gjitha fushat e jetës suaj mund të shfaqen gjatë ditës dhe çdo person të cilin do të takoni ka të ngjarë të jetë i lumtur t’ju shohë. Ju mund ta gjeni veten duke u kapur me njerëz që nuk i keni parë për një kohë, përveçse të qeshni me të dashurit ose bashkëmoshatarët që i shihni pothuajse çdo ditë. Ju madje mund të jeni në gjendje të prezantoni disa miq të vjetër me të rinj! Përgatituni për të krijuar kujtime së bashku!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Vitaliteti mund të mbushë zemrën dhe shpirtin tuaj tani! Ju mund ta gjeni veten me shumë energji të mbetura pasi të keni mbaruar atë që duhet të bëni për ditën dhe dikush në mesin tuaj mund të ketë nevojë për një favor që do ta keni të lehtë ta përmbushni. Marrja e një kohe të shkurtër për ta ndihmuar këtë person në fund të fundit mund t’ju ndihmojë të afroheni më shumë dhe ka të ngjarë të ndiheni mirë ta ndihmoni atë. Dita duhet të jetë e qetë, ndaj përfitoni nga momenti juaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Pak paqe dhe qetësi mund të qetësojnë jetën tuaj në këtë kohë. Pavarësisht nëse jeta juaj ka qenë veçanërisht e ngarkuar kohët e fundit, një pushim nga ngutja dhe nxitimi ndoshta do të jetë i mirëpritur në sytë tuaj. Ju mund të punoni vetë për pjesën më të madhe të ditës ose madje të kaloni kohë vetëm në shtëpi dhe megjithëse kjo mund të jetë e mërzitshme në fillim, mund të kuptoni se në fund do të preferonit të liheni në duart tuaja. Relaksohuni në heshtje.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Rreziqet aktuale mund të shpërblehen në mënyra të mëdha. Pavarësisht nëse jeni duke bërë diçka që normalisht nuk do ta provonit ose po bëni diçka që nuk është një bast i sigurt, gjërat duhet të shkojnë shumë mirë për ju, duke rritur potencialisht bollëkun tuaj në fund. Fati juaj është më i mirë se normal sot – mund të habiteni nga argëtimi që mund të keni kur të largoheni nga zona juaj e rehatisë. Bëni zhytjen për sa kohë që nuk është shumë e rrezikshme dhe mos shikoni prapa!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Frymëzimi mund të jetë fillimi i diçkaje të mrekullueshme sot. Ju mund të ndiheni sikur jeni goditur nga një rrufe kur keni një ide të mrekullueshme – e thënë kështu, mund të jetë e vështirë të thuhet nëse të tjerët duan të marrin pjesë në këtë ide të mrekullueshme me ju. Mendoni të kontaktoni njerëzit në jetën tuaj që mendoni se do të ishin në bord për të ndihmuar në manifestimin e modeleve tuaja. Edhe nëse ky nuk është një opsion, ju duhet të bëni një përpjekje për ta kthyer këtë ide në realitet!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Kjo është një kohë e shkëlqyer për t’u treguar njerëzve të tjerë se çfarë mund të bëni. Pavarësisht nëse është një talent i fshehtë ose një arritje e fundit e denjë për krenari, mos hezitoni të gjeni sistemin tuaj të mbështetjes dhe t’u tregoni atyre se si shkëlqeni. Ju gjithashtu mund të njihni njerëz të tjerë që kanë arritur diçka me ju – merrni parasysh t’i ftoni ata të bashkohen në festimet e mundshme si ekip! Çfarëdo që të bëni, përpiquni të mos lejoni që dita të përfundojë pa festuar veten dhe aftësitë tuaja, edhe nëse është vetëm një festë e vogël.

Burimi: Tarot