Horoskopi ditor – 10 nëntor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Logjika dhe arsyetimi do të jenë në gjyq, ndërsa krijimtaria është në prapavijë sot. Ka sfida në punë, por ju jeni një person tepër energjik dhe do t’i përballoni ato përpara. Të gjitha tensionet do të lehtësohen nga prekja e dashur e të afërmve dhe të dashurve tuaj. E tillë është jeta.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Kjo është një ditë e shkëlqyer për të shprehur idetë dhe ndjenjat tuaja. Hapuni dhe ndani shpresat dhe shqetësimet, ëndrrat dhe aspiratat me të tjerët. Romanca është në ajër. Ju mund të fluturoni në mënyrë delirante lart në krahët e dashurisë, në shoqërinë e të dashurit/ës suaj.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Një ditë fantastike për të hyrë në të gjitha llojet e partneriteteve. Një ditë për t’u lidhur me miqtë tuaj të ngushtë, për të hapur llogari të përbashkëta, për të arritur marrëveshje dhe për të bërë plane për një të ardhme të ndritur. Ju do të jeni në krye të lojës suaj në pothuajse çdo gjë që bëni. Disa prej jush që duan të shkojnë për studime të mëtejshme, mund të marrin një vendim të mirëinformuar sot.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot, mund ta gjeni veten të zhytur në një det emocionesh dhe baticat e trazirave do të vazhdojnë të forcohen me kalimin e ditës. Megjithatë, rrethana të tilla të tmerrshme nxjerrin në pah më të mirën tek ju dhe do të jeni në gjendje të kaloni nëpër stuhi me asgjë tjetër përveç durimit në anën tuaj.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Disa premtime janë si pëshpëritje në erë – që nuk synohen kurrë të realizohen. Dita e sotme ka diçka të ngjashme, në atë që do të jeni kaq afër dhe megjithatë kaq larg nga ajo që dëshironi më shumë. Bëhuni një fitues bujar dhe një humbës i këndshëm. Mbani mend, ju nuk mund të fitoni çdo herë. Ulni pritshmëritë tuaja për të shmangur zhgënjimet. Prisni që erërat të ndryshojnë – nuk do të zgjasë shumë.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Mënyra e jashtëzakonshme me të cilën i bëni gjërat do t’ju sjellë shumë admirues. Eprorët në punë do ju lavdërojnë për angazhimin tuaj. Mbrëmjet do të jenë të mbushura me argëtim. Kërkoni të relaksoheni me meditim ose muzikë… ose të dyja.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Nëse do të kishte ndonjëherë një kohë kur natyra juaj punëtore do të dëgjonte ndërgjegjen tënde, është sot. Quajeni një ditë pozitive për të nisur aventura të reja biznesi, veçanërisht për përkthyes të pavarur. Është shumë e vështirë të gabosh kur dëgjon zërin tënd të brendshëm dhe e mbështet atë me zell. Puna e vështirë e mëngjesit dhe presioni i pasdites do t’i lënë vendin kënaqësisë në mbrëmje. Thjesht kënaquni me atë që bëni.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Më mirë hidhuni në punë serioze nëse doni të korrni përfitimet e veprimeve tuaja të së kaluarës. Ju duhet t’i trajtoni vartësit si të barabartë kur vendosni për veprimet më të mira për të arritur qëllimet tuaja. Një ditë e artë e favorshme për ju.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Horizontet e mendimeve tuaja janë të hapura dhe të qeta. Falja dhe harrimi do të jetë disponimi juaj sot – edhe për gabimet më të rënda. Bujaria nuk ka qenë kurrë thembra juaj e Akilit.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Ka shumë mundësi që shumë shpejt të zhvendoseni në një shtëpi të re. Kjo, sigurisht, mund t’ju hajë gjithashtu kursimet tuaja dhe t’ju detyrojë të jeni kursimtarë deri në fund të ditës, por nuk do të pendoheni për këtë dalje ekstravagante një herë në një kohë. Kjo është e gjitha për një arsye, në fund të fundit.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Sot është dita juaj me fat! Çfarëdo që të dëshironi, ajo do të bjerë në prehrin tuaj, qoftë emri, fama, paratë apo dashuria. Gjatë gjysmës së dytë të ditës, do ta mbani veten të zënë me hobit tuaj si leximi, shkrimi, luajtja e një roli aktiv në grupe diskutimi ose kërkimi.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të jesh një humbës i këndshëm është po aq e rëndësishme sa të jesh një fitues bujar, sepse suksesi nuk vjen çdo ditë. Ulja e pritjeve tuaja do t’ju ndihmojë kundër zhgënjimeve sot. Ka indikacione se do të nisni një udhëtim kënaqësie me shpirtin tuaj binjak.

Burimi: Ganesha Speaks