Horoskopi ditor – 10 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Bisedat rreth punës dhe sa fitoni ka të ngjarë të vijnë në tryezë sot. Mërkuri në shtëpinë tuaj të dytë të fokusuar tek të ardhurat po lidhet në të gjithë qiellin me Plutonin transformues në Shtëpinë tuaj të 10-të të Arritjeve dhe Ambicieve. Kjo do të ishte një kohë e shkëlqyeshme për të kërkuar një rritje rroge, apo edhe për të kërkuar një pozicion më të paguar që është më në përputhje me atë që dëshironi vërtet nga jeta juaj profesionale. Nëse uleni me një mbikëqyrës, përgatituni të flisni për fakte dhe shifra specifike!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Prerja e çdo konfuzioni aktual mund të shkojë po aq mirë sa një thikë e nxehtë që pret gjalpin. Ju jeni duke pritur Mërkurin mendor në shenjën tuaj, duke ju përshtatur me gjithçka që ndodh rreth jush. Plus, ndërsa Mërkuri trillon Plutonin në Shtëpinë tuaj të 9-të të Mësimit të Lartë, ju duhet të jeni në gjendje të kuptoni edhe konceptet më të huaja. Sigurohuni që të angazhoheni me çdo çështje që mund të keni shtyrë, sepse kjo shtrirje po ju jep të gjitha mjetet që ju nevojiten për t’i zgjidhur ato.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një përzierje e çuditshme midis fantazisë së mjegullt dhe intimitetit intensiv mund të turbullojë mendimet tuaja për momentin. Sundimtari juaj, Mërkuri, po shtrihet nga sektori juaj nënndërgjegjeshëm për t’u lidhur me Plutonin në shtëpinë tuaj të 8-të gjithçka ose asgjë. Ju mund të kapen në befasi nga dëshira e dikujt tjetër për të dominuar një situatë, duke shkaktuar potencialisht një reagim të papritur. Është mirë të thuash mendimin tënd, por sigurohu që të mendosh përpara se ta bësh këtë, përndryshe rezultatet mund të jenë më të nxehta se një zjarr i madh. Mundohuni të shmangni djegien!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dëshira për një shoqërim të lehtë mund të jetë fokusi juaj sot, por një person i rëndësishëm mund të vendosë se dëshiron vëmendjen tuaj të gjithë për vete. Mërkuri po rrëshqet nëpër Shtëpinë tuaj të 11-të të Lidhjeve dhe Miqësive Globale, duke e bërë atë një kohë të përsosur për t’u përzier, por treshja e tij e fortë me Plutonin në sektorin tuaj të partneritetit mund t’ju detyrojë të përqendroheni në një marrëdhënie të veçantë. Një partner romantik ose biznesi mund të ndihet sikur po i injoroni, ndaj mos u habitni nëse ata monopolizojnë kohën tuaj në këmbim.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Aftësia juaj për të arritur mund të krijojë një stuhi në zyrë, ose kudo që kaloni kohë duke punuar me të tjerët. Ju ka të ngjarë të keni dëshirë të performoni ndërsa Mërkuri rrëshqet nëpër shtëpinë tuaj të 10-të publike, duke treguar se sa të shkëlqyer jeni. Bashkatdhetarët tuaj nuk do të jenë praktikisht në gjendje ta humbasin atë kur Mërkuri të trikosë Plutonin në Shtëpinë tuaj të 6-të të Daily Grind! Ata mund t’ju duartrokasin, por mund të jenë edhe pak xhelozë, ndaj përpiquni të mos e bëni shumë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Është e mundur që sot t’i ktheni idetë tuaja në diçka më konkrete. Sundimtari juaj, Mërkuri, po fluturon nëpër shtëpinë tuaj të 9-të sipërmarrëse, duke i shtyrë mendimet tuaja drejt një shkalle më të madhe. Ju mund ta përdorni këtë në avantazhin tuaj kur Mërkuri trillon Plutonin alkimik në Shtëpinë tuaj të 5-të të Kreativitetit dhe Famës, duke ju dhënë avantazhin në çdo konkurrencë, formale apo joformale. Shkoni përpara dhe hidhni kapelën tuaj në ring, sepse njerëzit ndoshta do të mbeten shumë të impresionuar me performancën që keni vënë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Sot mund t’ju bëjë të hidratoni thellësi të reja të gjendjes suaj emocionale. Mërkuri i zgjuar është në shtëpinë tuaj intensive të 8-të për të zmadhuar çdo detaj të fshehur më parë, veçanërisht kur trillon Plutonin në shtëpinë tuaj të 4-të të origjinës dhe familjes. Ky kënd ka të ngjarë t’ju bëjë të shikoni më nga afër pse i bëni gjërat që bëni dhe pse jeni ashtu siç jeni. Rezultatet mund t’ju habisin! Për fat të mirë, ato gjithashtu duhet t’ju ndihmojnë të kuptoni më mirë veten. Mos kini frikë të shikoni nga afër.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Njerëzit ndoshta kanë çështje të rëndësishme për të diskutuar me ju sot. Mërkuri po kalon nëpër shtëpinë tuaj të 7-të të marrëdhënieve dhe kontratave, duke ndezur bisedat mes jush dhe partnerëve të rëndësishëm. Këto do të bëhen çdo gjë tjetër veçse të cekëta kur Mërkuri të trikosë Plutonin alkimik në sektorin tuaj të komunikimit, duke ju dhënë nxitjen që të shkoni drejt në thelb dhe të diskutoni vetëm çështjet më të rëndësishme në fjalë. Mbajeni bisedën tuaj për një ditë tjetër, sepse me siguri nuk do të keni durim për çdo gjë që nuk ka peshë të vërtetë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të arrini shumë sot, deri në atë pikë sa të mahnitni edhe veten në këtë proces. Mërkuri po fluturon përgjatë shtëpisë tuaj të 6-të përgjegjëse, duke ju siguruar që të kontrolloni çdo kuti. Një shpërblim i këndshëm mund të jetë gati të bjerë në prehrin tuaj gjatë rrugës kur planeti lajmëtar triko Plutonin në sektorin tuaj të parave. Bërja e përpjekjeve tuaja më të mira duhet të japë rezultate të mira, kështu që përgatituni të përveshni mëngët edhe nëse nuk jeni në orar. Tregojuni të gjithëve se si është bërë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju rrallë duhet të jeni egoistë në qasjen tuaj ndaj jetës, por sot mund të arrini ta bëni pikërisht këtë. Mërkuri në shtëpinë tuaj të 5-të pasionante po e përqendron vëmendjen tuaj në të gjitha gjërat që ju sjellin gëzim dhe nuk do të dëshironi të shikoni asgjë që nuk është emocionuese kur Mërkuri trillon Plutonin në Shtëpinë tuaj të Parë të Vetes dhe Veprimit. Ju me të vërtetë mund të shkoni pas çdo gjëje që dëshiron zemra juaj. Vetëm përpiquni të mos shtyni askënd tjetër nga rruga gjatë procesit!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ndjenjat tuaja mund të flluskojnë si një tenxhere që ka qëndruar shumë gjatë në djegës. Me Merkurin të vendosur në shtëpinë tuaj të 4-të të ndjenjave dhe familjes, ju jeni të prirur për t’u kapur nga emocionet tuaja. Një shkas i papritur mund t’ju shtyjë kur Mërkuri të trembë Plutonin në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm. Kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe, por mund t’ju lërë pak të kulluar dhe të lodhur. Është në rregull t’i dorëzoheni ndjenjave tuaja dhe të keni një qarje të mirë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Kjo mund të jetë një nga ditët më të këndshme që keni kaluar në disa kohë, Peshqit. Mërkuri dhe Plutoni po sinkronizohen në një treshe harmonike. Ata do ta bëjnë këtë në sektorët tuaj të shoqërimit dhe miqësive, duke e bërë këtë moment të përsosur për t’u bashkuar me njerëzit që adhuroni dhe për të kaluar një kohë të mrekullueshme. Paralajmërimi i vetëm është të siguroheni që zëri i të gjithëve të dëgjohet në mënyrë të barabartë, pasi dikush në grup mund të jetë fajtor për përpjekjen për të drejtuar shumë fort anijen.

Burimi: Tarot